Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezzel nem azt kéri Isten,...

Ezzel nem azt kéri Isten, hogy ne öljenek az emberek állatokat sem? Idézet a Bibliából lent.

Figyelt kérdés

"Minek nekem megannyi véres áldozatotok?" - mondja az Úr. "Jóllaktam már kosokból készült égőáldozataitokkal, és a hizlalt borjak hájával. A BIKÁK ÉS BAKOK VÉRÉBEN NEM LELEM KEDVEMET... Ha kiterjesztitek imára kezeteket, elfordítom szememet. Akármennyit imádkoztok is, nem hallgatok oda, MERT KEZETEK CSUPA VÉR; mosdjatok meg, s tisztuljatok meg. El gonosz tetteitekkel színem elől, NE TEGYETEK TÖBBÉ ROSSZAT!


Ézsaiás 1:11, 1:15-16, Szent Biblia



2020. ápr. 6. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Nem. Hogy Istennek ne áldozzanak állatokat.
2020. ápr. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

"Akármennyit imádkoztok is, nem hallgatok oda, MERT KEZETEK CSUPA VÉR; mosdjatok meg, s tisztuljatok meg."


Ez a mondat arról szól, hogy aki állatot öl, annak véres a keze, akinek pedig véres a keze, azt nem hallgatja meg Isten.

2020. ápr. 6. 12:58
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a szöveg a véráldozatokról szól, nyilvánvalóan az idézett mondat is erre vonatkozik. A te értelmezésedben ez egy kontextuson kívüli mondat lenne, ami értelmetlenné tenné az egész szöveget.
2020. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Nem. Ez arról szól, hogy a zsidók mindenféle bűnöket elkövettek, de azt gondolták minden rendben van, ha állatokat áldoznak, mert megbocsát Isten. Erre mondja, hogy Isten nem abba leli kedvét, ha áldozatot visznek neki, hanem ha jók Hozzá és egymáshoz. A kezük meg valószínűleg nem szó szerint véres, hanem az ártatlanok vérétől.
2020. ápr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

"Ezzel nem azt kéri Isten, hogy ne öljenek az emberek állatokat sem?"

Nem igazán. Szövegösszefüggéssel próbáld értelmezni a Bibliát, mint minden más könyvet.

Az áldozás a szövetség jellege miatt szükséges. Sajnos a szövetség lényegét nem értették meg a zsidók. A lényeg nem az áldozásban van, hanem, hogy ismerjék fel, h bűn van bennük és kérjék végre Isten segítségét a bűntelenséghez. Ehelyett bűnöztek, majd áldoztak, és ennek tetejében még tisztának, szentnek tartották magukat. Jézus is ezeket vágta a fejükhöz.

2020. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Engem nem érdekel. Én már kiléptem ebből és nem eszek többé állatot. Na jó, halat néha igen, mert őket kevésbé sajnálom. De nem érdekel, hogy a Biblia szerint szabad vagy nem, én nem akarok már ebben az öldöklésben részt venni, mert sajnálom őket.
2020. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Ha ennyire tudod,hogy miről szól,az a mondat,akkor mi a tosznak teszed fel a kérdést? Akkor te hidd azt,hogy erről szól,viszont ez így már nem kérdés,hanem csak egy kérdésbe bújtatott vegán propaganda.
2020. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
És ezt nem a Biblia védelmében írtam,csupán egy nénit pl,aki levágja a csirkéjét,hogy pörköltet csináljon belőle,nem sorolnám a veszedelmes gyilkosok közé.
2020. ápr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

"Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa."

Ez rólad szól?

2020. ápr. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

A 4-es válaszoló jól irta.

Sokan úgy gondolkodtak, hogy az áladozatok majd fedezik a kis "kiruccanásaikat" a helytelenségbe.

Ennek modernkori példája, hogy Jézus halálára apellálva, ugy gondolják, semmi baj nem éri Őket mert a megváltás megtörtént.

2020. ápr. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!