Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliából melyik nektek a...

A Bibliából melyik nektek a legjobb mondat amit mindig betartotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két kérdesem lenne!

A,

Egy olyan kérdésem lenne hogy nektek melyik/melyek az a mondatok amelyeket mindig betartotok és szinte nap mint nap eszetekbe jutnak?

Én igazából a Bibliából betartom a Bibliában mondottakat de viszont 2 mondatra nagyon odafigyelek minden áldott nap:


"Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet."

Példabeszédek 4,23


"Sok emberrel élj egyetértésben,

de bizalmasod ezerből csak egy legyen!"

Jézus, Sirák fiának könyve 6,6


Ez a két mondat az emberi kapcsolatokat jellemzi és én minden nap azt gondolom és abban is hiszek ha valamelyiket megszegem akkor gond van.


B,

Pál beszél olyanról hogy ez a törvény tehát hogy 1-1 mondatot betartunk pl.:10 parancsolat

de viszont olyanokat mond hogy:


Gal. 5,4

"Akik törvény által akartok megigazulni, elszakadtatok a Krisztustól, a kegyelemből pedig kiestek."


Gal. 5,18

"Ha pedig a Lélek vezet titeket, nem vagytok a törvény uralma alatt."


Tehát amit irtam az "A"-ban ha én abban hiszek emberi kapcsolatok terén és nem tudom betartani a szeretet parancsolatot akkor kiesek a kegyelemből?

Válaszokat köszönöm.

Ui: értem hogy a Biblia a szeretetről beszél hogy valójában a szeretet amit Jézus hozott megszabadit a törvénytől csak a mindennapjaimban sajnos nem tudom ezt a szeretet átadni, nem vagyok rá képes és úgy érzem ennek nincs értelme.



2020. jan. 25. 11:18
 1/6 anonim válasza:

Az ördög csak annak tudja áthúzni a számításait aki eltervezi az életét.


Persze ez így ebben a formában nincs benne de benne van :*

2020. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Én vagyok az ÚR, nincs más, nincs isten rajtam kívül!"


Ateistáktól gyakran hallom, ha Jahve létezik akkor Mithrasz is, Zeusz is és még a repülő spagetti szörny is. Hát nem! Csak egy Isten van.

2020. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Neked milyen Bibliád van? Sirak fiának könyve?


Amúgy aki vét egyetlen egy törvény ellen, az összes megrontasaban bűnös, mert aki az mondta hogy ne olj, azt is mondta hogy ne paraznalkodj. A bűn zsoldja pedig a halál.

2020. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Pupusz ***** válasza:

1./ Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való és a világosságok Atyjától száll alá, akinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka. (Jakab 1:17)

2./ Aki vallja, hogy Jézus az Istennek Fia, az Isten megmarad abban és ő is az Istenben. (1János 4:15)

3./ Erről ismerjük meg, hogy benne maradunk és ő mibennünk, mert a maga Lelkéből adott minékünk. (1 János 4:13)

4./ Erről ismerjétek meg az Isten Lelkét: valamely lélek Jézust testben megjelent Krisztusnak vallja, az Istentől van. (1János 4:2)

2020. jan. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 imakommandós ***** válasza:

Szia!

Nem vagyunk megszabaditva a törvénytől hanem a törvény parancsait kőtáblák helyett a szívünkbe irta a SzentLélek. A szellemünk benne a lelkiismerettel helyesen müködik.

Amikor nem tudod betartani a szeretet parancsot akkor nem esel ki a kegyelemből hanem a szellemből esel ki és testbe kerülsz. Ilyenkor a kegyelem királyi trónjánál bocsánatot lehet é s kell is kérni. Az, hogy kegyelem alatt vagyunk azt jelenti, hogy nem érdemeinkért és cselekedeteinkért, hanem a hitünk miatt tulajdonitanak nekünk igazságot, azaz nem tulajdonitanak bünt nekünk. A hitünk által vagyunk képesek a törvényt is betölteni. A keresztények nem szüntetik meg a törvényt hanem hit által felállitják. (Róma 3:31)


Egy időbe minden nap megvallottam a szeretet himnuszt. Ha szeretetben akarsz járni és ezt rendszeresen megvallod, akkor egy idő után a részeddé válik és mindig jelez ha kiesel a szeretetből :)

Tudom fdjből úgyhogy leirom:


A szeretet hosszútűrő, kegyes. A szeretet nem irigykedik, nem kérkedik, nem fuvalkodik fel, nem cselekszik éktelenül (illetlenül), nem keresi a maga hasznát (mások javát keresi), nem gerjed hargra, nem rója fel a gonoszt. Nem örül a hamisságnak de együtt örül az igazsággal. Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem fogy.

2020. jan. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
"Ne ölj." Mindig betartom ;)
2020. szept. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!