Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kell rabszolgaként élni...

Miért kell rabszolgaként élni és két górénak engedelmeskedni?

Figyelt kérdés
Add meg ami a királyé és Istennek, ami az Istené. Miért kell állandóan engedelmeskedni? Tökre fárasztó.
2020. ápr. 10. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Aki nem dolgozik ne is egyék.
2020. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Csinálj egy vállalkozást és akkor a magad ura leszel...


Ja, nem! Mert akkor meg a megbízóid füttyére kell táncolnod.

2020. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Így is úgy is valakinek szolgálsz, ha nem Istennek akkor Sátánnak. Ez a 2 választási lehetőség van, mint mindig.
2020. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy ezt sem értem. Elvileg szabad akaratunk van. Mégsem dönthetjük el,hogy kit szolgálunk. Mert a hívők szerint csak Isten és Sátán van opcióként,más nincs. Pedig igen sokan úgy döntöttek szabad akaratukból ugye,hogy egyiket se. Mint amikor én megkaptam,hogy hát mivel nem hiszek, szabad akaratomból választom a poklot. Nem,nem választottam a poklot,hanem csak annyit mondtam,hogy nem akarok senkit szolgálni. Hogy ebbe a mondatomba a hívők szerint Isten azt hallja bele,hogy én a pokolba szeretnék kerülni,az megint nem az én hibám.
2020. ápr. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
34%
Pontosan 3-as,tehát nincs teljes szabad akarat. Ha tényleg szabad akarat lenne,akkor a pokol kb üresen tátongana,mert néhány aberrálton kívül senki nem akar önszántából odajutni. Hiába jön a szöveg,hogy a poklot én választottam,ilyenről szó sincs. Ha a rabló megfenyegeti a pénztárost és ő nem adja át a pénzt,az sem azt jelenti,hogy ő a halált választotta csak mert valaki ezt adta meg választható opciónak. Attól ő még élni szeretne,csak a pénzt is megtartaná.
2020. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell, csak ajánlott. Például mondhatod, hogy nem tartod be a törvényeket, de akkor viseled ennek következményét. Például nem fizeted az adót, akkor megérdemelten és jogosan a sitten kötsz ki, remélem minél előbb.
2020. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%
Ezért aztán a legjobb, ha bele sem keveredsz a vallásokba, akkor legalább megmarad választható illúziónak az, hogy a magad ura lehetsz.
2020. ápr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Miért kell rabszolgaként élni és két górénak engedelmeskedni?" Nem kell. Miért csinálod, kedves Kérdező?


"Miért kell állandóan engedelmeskedni?" Nem kell. Miért csinálod, kedves Kérdező?


"Tökre fárasztó." Tisztában vagy a benned rejlő érzelmi ellenállással az autoritásokkal szemben?

2020. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%

„Aki nincs velem, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, az tékozol.” (Lukács 11,14–28)



A tanítás világos. Ebben nincs kompromisszum. Vagy Jézus Krisztushoz kapcsolódik az életünk, vagy minden más esetben Őellene élünk, még ha kívülállónak, semlegesnek is mondanánk magunkat.


Az ember nem független lény, nem ura az élete felett csak egy bizonyos mértékig.

Lukács azt írja "Egy szolga sem szolgálhat két úrnak: mert vagy az egyiket gyűlöli és a másikat szereti; vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti."


Vagy a bűnt gyűlölöm, és az igazságot szeretem és ragaszkodom hozzá, vagy ragaszkodom bűnös életemhez, és megvetem az igazságot ami erre világosan rá mutat.


"Bizony, bizony mondom nektek, felelte Jézus, mindaz, aki bűnt cselekszik, szolgája a bűnnek. "

2020. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

"sokan úgy döntöttek szabad akaratukból ugye,hogy egyiket se."

Ez egy rossz értelmezése a szabad akarat kritériumának.

Előttem valaki idézte Jézus szavait:

(Máté 12:30) 30 Aki nincs az én oldalamon, ellenem van,. . .

Ezzel Jézus határozottan jelezte, hogy ha nem akar Sátán mellett se, attól még Őt támogatja, nem Jézust, még ha halgatólagosan is.

A szabad akarat pedig arról szól, hogy eldöntheted, hogy Istent választod vagy sem, Nem arról, hogy senkit nem választhatsz.

2020. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!