Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Követelményként, vagy következ...

Követelményként, vagy következményként igyekszel engedelmeskedni Isten akaratának?

Figyelt kérdés

“Ti azért legyetek tökéletesek, mint ahogy mennyei Atyátok tökéletes.” (Mt 5,48).

"Aki parancsaimat ismeri és megtartja azokat, szeret engem. Aki pedig szeret engem, azt Atyám is szeretni fogja, én is szeretni fogom, és kinyilatkoztatom magam neki."(Jn 14:21)



2017. ápr. 29. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Vakon semmit nem teljesítek és olyan dolgokat sem, amik ellent mondanak az erkölcsi nézeteimnek. Isten "parancsát" csak úgy teljesíthetném, ha parancsolna bármit is.

Nézd én lehetnék jó katona. Mert képes vagyok vakon teljesíteni parancsokat. Csak fejlettebb vagyok ennél a szintnél sokkal. Nekem nincs felettesem. A nem káros embereket szeretem, az okosakkal pedig szívesen alkotok.

2017. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kedves Lucifer-666!


Jelen esetben-az idézett Íge szerint-Jézus parancsolatairól van szó,amelyekről bőven olvashatsz az Újszövetségben,s különösen János Evangéliumában.

2017. ápr. 29. 18:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Én csak egy parancsolatot ismerek, hogy legyél emberséges. Ezt pedig nem parancsként élem meg. Rosszat nem kívánok senkinek, igazságot annál inkább.

Sok bűn nem úgy születik, hogy a másiknak rosszat akar, hanem mint "szükséges" rossz mellékhatás. Én úgy gondolom, hogy értelemből követi a jó ember Istent. Mert tudja, hogy mi jó és mi nem jó. Nem azért, mert ráparancsoltak. A testévrem sem azért nem ütöm le kapával, mert nem kapok nyalókát.

2017. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
is-is
2017. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért követem, mert már utálom a bűn következményeit, jobb békében élni.
2017. ápr. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:
10%

Szia


Én azért, mert szeretem:-)

„Az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek” 1JÁNOS 5:3

2017. ápr. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!