Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan kell kis dolgokban...

Hogyan kell kis dolgokban engedelmeskedni Istennek?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy tanuljak meg bízni Istenben azáltal, hogy kis dolgokban engedelmeskedem neki, mit értsek kis dolgok alatt?

2017. dec. 11. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Legyen az az első dolgod, hogy megtalálod magadban azoknak a késztetéseknek az okát, amik tudod, hogy helytelenek és kellemetlen következményűek. Amikor megtalálod mi késztet, ha akarod megvonhatod tőle a hited és ezzel kizárod a valóságodból. Nem ural tovább.
2017. dec. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek általában megérzésnek hívják.

- Egy adott útszakaszon még sosem fordultam jobbra, de valamiért most jó ötletnek tűnt: tíz perc múlva belebotlottam egy rég nem látott ismerősbe.

- Valamiért úgy éreztem, muszáj elérnem a korábbi buszt. Éppen hogy leszálltam, ír a kollégám, hogy siessek, mert nagy gáz van az irodában.

- Kis forgalmú útszakasz. Mindig megszokásból mész keresztül rajta. Ma mégis megállsz és oldalra nézel, bár nem tudod az okát magad sem. Éppen hátra tudsz lépni a száguldó autó elől.

- Korábban mész be egy vizsgaidőpontra. Megismerkedsz pár random emberrel. Jóban lesztek. Pár év múlva egyikük tetőt ad a fejed fölé, mikor a legnagyobb bajban vagy.

- Sietsz a zebrán. Elesel. Hét év múlva a legjobb barátnőd elmeséli, hogy aznap figyelt fel rád.


Ezek csak apró hétköznapi példák, amik a pillanatnyi döntéseket hivatottak demonstrálni. Minden egyes mádospercben hozunk ilyen apró döntéseket, amik kihatnak a következőkre és az azt követőkre is, és soha nem tudhatjuk, melyik marad egy apró, pillanatnyi döntés, és melyikből lesz valami sokkal nagyobb dolog, és minden ilyen döntés mögött van egyfajta belső indíttatás, amolyan megérzés-szerű dolog, amire érdemes hallgatni, ha meghallod. Ugyanez a helyzet az időnként a képedbe tolakodó véletlenekkel, amiket nem tudsz kikerülni. Mindennek oka van, és minden vezet valahová még akkor is, ha az adott pillanatban nem látod. Akkor a legnehezebb ezt észrevenni, mikor az élet számodra kedvezőtlen fordulatot vesz. Ha képes vagy kívülről szemlélni a saját helyzeted, megfigyelheted, hogy állnak össze az apró mozaikdarabok.

2017. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 imakommandós ***** válasza:
95%

Amiről a #2-es irt jó példák, ezeket a Biblia a lelkiismeret bizonyságának nevezi, amit belül sokszor nem hallunk hanem csak érzünk, mert a szellem szelid halk hangja.

Ha valaki ebben tud engedelmes lenni mindig, az már nagyon jó keresztény.

Itt a vers szerint az újjászületett keresztényeket a Szentlélek a saját szellemükön keresztül vezeti, vagyis a saját szellemümk is igaz vezető:


Róm 9:1 Igazságot szólok Krisztusban, nem hazudok, lelkiismeretem velem együtt tesz bizonyságot a Szent Lélek által,


lelkiismeret azt jelenti, hogy a szellemnek tudomása van (valamiről), tudatában van valaminek.

2017. dec. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az "apró dolgokban való engedelmesség"is,a "Szüntelen imádkozzatok"kategóriába esik.


Isten uralmának,a "Szeretet Királyságának"követése,amint a szüntelen imádkozásnál is,egy folyamatos életrendet jelent,melyben az isteni szeretet határoz meg minden gondolatot,szót,és tettet.


Nem azért engedelmeskedem Isten akaratának,mert félek az ellenszegülésem büntetésétől,hanem mert azt tartom jónak,és kizárólagosan jóravezetőnek.

2017. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZitus ***** válasza:

Lukács 16:10

Aki hű a legkevesebben, az a sokon is hű, és aki igazságtalan a legkevesebben, az a sokon is igazságtalan.

Ez az alapelv.....

2017. dec. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!