Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy láthatta Dániel látomásáb...

Hogy láthatta Dániel látomásában azt a bizonyos "égig érő fát" még a világ széléről is, ha a föld gömbölyű?

Figyelt kérdés

Dániel könyve 4:7 Az én fejem látásai az én ágyamban ezek voltak: Látám, hogy ímé, egy fa álla a föld közepette, és annak magassága rendkivüli volt. 8 Nagy volt a fa és erős, és magassága az égig ért, és az egész föld széléig volt látható.


Szerintem nem illik olyannal példálózni, hogy Dániel vissza maradott lett volna gondolkodásában, mivel ez elsősorban az Isten Igéje, ezért elsősorban nem Dániel értelmén alapszik, hanem a Szent Szellem kijelentésén, ami az igazság.



2020. ápr. 11. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Látomásban bármi lehet, ezért látomás.
2020. ápr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

"Látomásban bármi lehet, ezért látomás."


És a Szent Szellem valótlant jelentene ki az ő szolgáinak?

2020. ápr. 11. 17:31
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem jelentett ki semmit a Szentlélek, legalább is ezekben a versekben nem.
2020. ápr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%

"És a Szent Szellem valótlant jelentene ki az ő szolgáinak?"

Nem, hisz a látomásban pont a jövő igazságát fedte fel

2020. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
73%
Egyszer én is láttam mikor kábítószer hatása alatt álltam. Na így lehetett ezzel Dani is.
2020. ápr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Kedves kérdező. Hallottál már arról hogy metafora? Ha szerinted a teljes írást szó szerint kell értelmezni akkor a jelenések könyvében a Tengerből valóban fel fog jönni egy szörnyeteg? A próféciakat lehetetlen szó szerint értelmezni.
2020. ápr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%
Eleve ezt az álmot nem Dániel látta hanem Nebukadneccar, és ha elolvasod az egész 4. fejezetet akkor látni fogod miről szól. Nem pedig kiragadsz egy mondatot és azt akarod értelmezni önmagában. Ennyi erővel a Bibliában van az is hogy "Nincs Isten"...
2020. ápr. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Csodálom, hogy nem az "égig érő" kifejezés szúrt szemet, hiszen az égbolt csak látszólagos, nincs fizikai valósága, így elérni sem lehet.
2020. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Sehogy sem láthatta. Dániel könyvében legendás elbeszélések (némi történelmi alappal), és fiktív jóslatok vannak, amelyek a makkabeus szabadságharcosokat segítetették. A könyv is abban az időben keletkezett. Szerzője (vagy szerzői) ismetetlen.


Nem szó szerint kell értelmezni Dániel könyvét, hanem a lényegi mondanivalót kell megérteni. A látomás a babiloni királynak szólt, aki történet végén zsidó hitre tér, majd elismeri Izrael Istenét - természetesen ez csak mese, de nem ez a lényeg. Ez a kortarsaknak egy olyan történet volt, amiből erőt meríthettek. Talán az lehetett az üzenet, hogy Isten képes a pogányság felett diadalmaskodni.

2020. ápr. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Még valami: az apolaliptikus látomások jelképeket tartalmaznak, amiket szintén nem kell szó szerint venni.
2020. ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!