Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy láthatta Dániel látomásáb...

Hogy láthatta Dániel látomásában azt a bizonyos "égig érő fát" még a világ széléről is, ha a föld gömbölyű?

Figyelt kérdés

Dániel könyve 4:7 Az én fejem látásai az én ágyamban ezek voltak: Látám, hogy ímé, egy fa álla a föld közepette, és annak magassága rendkivüli volt. 8 Nagy volt a fa és erős, és magassága az égig ért, és az egész föld széléig volt látható.


Szerintem nem illik olyannal példálózni, hogy Dániel vissza maradott lett volna gondolkodásában, mivel ez elsősorban az Isten Igéje, ezért elsősorban nem Dániel értelmén alapszik, hanem a Szent Szellem kijelentésén, ami az igazság.



2020. ápr. 11. 17:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

"Az én fejem látásai az én ágyamban ezek voltak:"

Az ágyában aludt és ezt álmodta.

"Látám, hogy ímé, egy fa álla a föld közepette, és annak magassága rendkivüli volt."

Álmában egy fa állt a föld közepén ami nagyon magas volt.

"Nagy volt a fa és erős, és magassága az égig ért, és az egész föld széléig volt látható."

Vastag törzsű magas fa volt és messziről látni lehetett.

2020. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen feleslegesen pontoztatok le, mert az olyan szektákon kívül, mint pl. a Jehova tanúi vagy a hitgyüli, minden szakértő elfogadja, hogy Dániel könyve egy késői keletkezésű ószövetségi könyv, és nem lehet sem történelemkönyvként, sem jóskönyvként kezelni. A szerzők olyan történeteket gyűjtöttek benne össze, amelyek a makkabeus harcosokat bátorították a küzdelmekben, az apokaliptikus részben pedig a korabeli eseményekről esik szó. Egyáltalán nem véletlen, hogy az arámi részben görög eredetű szakak vannak. Nézetem szerint ez is a késői keletkezésre utal.
2020. ápr. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
73%
*szavak
2020. ápr. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
53%
Dániel meghúzta boroskancsót, és látomásai lettek.
2020. ápr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

akkor még így gondolták

plusz nagyotmondás

ha azt mondja látott egy fát, senkit nem érdekel

2020. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!