Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudjuk a paradicsomban kèt...

Tudjuk a paradicsomban kèt fáról van szó többek között:a tiltott ès az èlet fája. Mit jelent az èlet fája?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 12. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Én úgy tudom az egyik tudást ad (amivel kezdtek) a másik örök életet adott volna.
2020. ápr. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
69%

Az adta volna az örök életet.

Abból soha nem ettek... pedig az nem is volt tiltva.

2020. ápr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KZitus ***** válasza:
26%

Szia

Egy fa az Éden-kertben. A Biblia nem utal arra, hogy a fa gyümölcse tényleg tudott volna életet adni. A fa inkább annak volt a jelképe, hogy Isten biztosan örök életet ad azoknak, akiknek megengedi, hogy egyenek belőle : 1Mózes 2:9; és 3:22.

Az Édenben lévő élet fája mellett a Szentírás máshol is használja az „élet fája” és „élet fái” kifejezést, mindig jelképes értelemben.

2020. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én itt még találtam róla információt (ha más nem is, az kiderül, hogy kinek van joga hozzá):

Jelenések könyve » 22. fejezet

11

Aki igazságtalan, legyen igazságtalan ezután is; és aki fertelmes, legyen fertelmes ezután is; és aki igaz, legyen igaz ezután is; és aki szent, szenteltessék meg ezután is.

12

És ímé hamar eljövök; és az én jutalmam velem van, hogy megfizessek mindenkinek, amint az ő cselekedete lesz.

13

Én vagyok az Alfa és az Omega, a kezdet és a vég, az első és utolsó.

14

Boldogok, akik megtartják az ő parancsolatait, hogy joguk legyen az életnek fájához, és bemehessenek a kapukon a városba.

15

De kinn maradnak az ebek és a bűbájosok, és a paráznák és a gyilkosok, és a bálványimádók és mind aki szereti és szólja a hazugságot.

16

Én Jézus küldöttem az én angyalomat, hogy ezekről bizonyságot tegyen néktek a gyülekezetekben. Én vagyok Dávidnak ama gyökere és ága: ama fényes és hajnali csillag.

2020. ápr. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

(1Mózes 3:22) . . .Most azért nehogy kinyújtsa kezét, és szakítson az élet fájáról is, hogy egyen róla, és örökké éljen. . .”

Mint láthatjuk a mondat vége befejezetlen.

Gordon Wenham tudós azt irja ezzel kapcsolatban, hogy

Nekünk kell kiegészítenünk Isten gondolatának hátralevő részét, amely feltételezhetően ez: „hadd űzzem ki a kertből.” Egy bibliaíró általában Isten teljes gondolatát közli. De itt, folytatja Wenham, „az, hogy elhagyták a befejezést, kifejezi Isten cselekvésének a sebességét. Szinte még be sem fejezte a beszédét, ők már ki lettek küldve a kertből”

Ez azt jelenti, hogy megszünt a kommunikáió Isten és ember között.

Az élet fája pedig egy olyan ajándékot jelképezett, melyet csakis Isten adhat: az örök életet. A fa az örök élet Isten által adott garanciáját jelentette annak, aki ehetett volna annak gyümölcséből

Erre a jelenések 2:7ben utal:

(Jelenések 2:7) 7 Akinek van füle, hallja meg, mit mond a szellem a gyülekezeteknek: aki győz, annak meg fogom engedni, hogy egyen az élet fájáról, mely Isten paradicsomában van.«

Vagy is aki ott lesz Isten új elrendezésében, feltámad, vagy túl élő, azoknak lehetősége lesz örökké élni, ha kitart a helyes élet utján.

2020. ápr. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

Hát én ezt sosem értettem.


"De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert a mely napon ejéndel arról, bizony meghalsz."


Attól eltekintve, hogy az emberpár végül is nem halt meg azon a napon, amikor evett a tabu fáról, de ez már egy más kérdés...


Én azt nem értettem soha, hogy a mindenható Úristennek miért is lett volna jó az, hogy teremtményei nem tudják, mi a jó és mi a rossz. Hogy képzelte el az elkövetkezendő életüket, ha még azt sem tudták volna eldönteni, mi a jó, és mi a rossz.

2020. ápr. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Ahhoz, hogy valaki mindentudó legyen, tudni kell, hogy milyen az örök élet és az örök szenvedés.
2020. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A Biblia szerint az emberek azért lettek megteremtve, hogy éljenek, s nem azért, hogy meghaljanak. Isten Ádámot és Évát egy csodálatos kertbe helyezte, ahol boldogan élhettek volna. Isten az egyik fát az „élet fájá”-nak nevezte el. Ha Ádám és Éva bebizonyították volna értékelésüket és lojalitásukat Isten iránt, valószínűleg megengedte volna, hogy egyenek erről a fáról, s ez lett volna az örök élet adományának szemléltetése (1Mózes 1:30; 2:7–9).
2020. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A jó és rossz tudásának a fája a törvénykezés. Az élet fája Jézus. Aki a törvénykezés fájáról eszik, ítéletet eszik, ahogy a farizeusok is tették. Az élet fája, Jézus, örök életet ad.
2020. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"teremtményei nem tudják, mi a jó és mi a rossz."


De tudták. Hiszen elmondta nekik, mi az amit kerüljenek, és mi az amit tegyenek, és végezzenek.

Itt magáról a rossz megtapasztalásáról van szó.

Tudták hogy mi a rossz. Annak a megtapasztalását nem tudták.

Azon a napon kifejezés pedig nem a 24. órás idővallumra vonatkozik. Ellenben Isten szándéka a Föld benépesitésével kapcsolatban is meghiusult volna.

Egyébként pedig azzal, hogy lezárta a teremtés időszakot, azt is jelenti, hogy nem kezd újra teremteni.

Ezért megengedte hogy legyenek utodai, és idővel megöregedtek, és meghaltak.

Isten az utódokról azonnal gondoskodott, amikor az első próféciát kijelentette. Igy akik helyesen viszonyulnak ehhez, és a javukra forditják ezt a lehetőséget, valamint Isten vezetését, azoknak a megoldás érvényes lesz, és örökké élhetnek majd és úgy ahogyan terv volt.

2020. ápr. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!