Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanui körében tiltott...

A Jehova Tanui körében tiltott dolog az állatok tartása és szeretete?

Figyelt kérdés

Egyik rokonunk immár 2 évtizede csatlakozott a valláshoz, korábban neki is volt kutyája. Nekünk régóta vannak kutyáink, most egy új kiskutya került hozzánk és a minap találkoztak vele először (apa és lánya), de nagyon ellenségesen viselkedtek vele, szinte rögtön távoztak tőlünk, meg se simogatták, nem is beszéltek hozzá, mint ahogy azt egy normális ember tenné. Tudták, hogy lett egy kiskutyánk, csak valószínűleg az nem tetszet nekik, hogy bent van, de egy kölyköt még nem enged ki az ember állandóan.

Nem ugatott rájuk, csak oda akart menni szagolgatni, hiszen neki is újak voltak.

Ez a vallás tanításai miatt van vagy csak szimplán gyökerek?



2019. febr. 15. 12:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem tiltott náluk, tehát....
2019. febr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 jdfGabrella ***** válasza:
86%
Szerintem nem.
2019. febr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
A Jehovás ismerőseim tartanak állatokat és szeretik is őket, nagy állatvédők is vannak köztük. Szerencsére ilyen téren nincs gond a tanításaikkal.
2019. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Ismerőseim között vannak "tanúk", ők nagyon szeretik az állatokat, volt kutyájuk és cicájuk is.
2019. febr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy írták, szerintem nem tiltott (én nem vagyok tanú, de nem hallottam még velük kapcsolatban ilyenről). Valami más indok húzódhat a háttérben.
2019. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Mindig is tartottam állatot, sehol nem tiltja Isten hogy az állatokkal ellenségesen bánjuk, sőt, kötelessége az embernek gondját viselni. Ő is Isten alkotása, és minket a róluk való gondoskodással bízott meg.


régen volt cicám is, a Pincsi mellett, a Cicust egy alkalommal, amikor vásárolni indultam, az útszélen találtam, egy zacskóba kötve. nagyon picike volt, még az anyja mellett lett volna a helye. Haza vittem, és a kutyámnak megindultak az anyai érzései, és együtt neveltük fel a cicát. Sajnos azóta a pincsimet ellopták, a cicámat megölték, de van másik kutyusom, aki együtt lakik velünk az emeleti albérleti lakásban, a Főbérlő nem tiltakozott ellene.


Lehet, hogy nem akarták a ruhájukat összepiszkoltatni, vagy lehet, hogy allergiásak lettek, ki tudja... Kérdezd meg tőlük. Majdnem minden ismerős testvéremnek vannak állatai, van akinek a lakásban 3. cicája is van.

2019. febr. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Karena26 ***** válasza:
69%
Éppen ellenkezőleg! Nagyon szeretnek minden Isten teremtményét, kivéve a kígyót, mert az átkozott!
2019. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Rachel Warner ***** válasza:
0%
Öhh,már bocsi kérdező,de nem gondolod,hogy ezt már azért túlreagáltad? Én a saját kutyáinkat se simogatom,beszélni se nagyon szoktam hozzájuk és nem gondolom,hogy ettől gyökér lennék. Te meg egyből elkönyvelted,hogy aki nem beszél az állatokhoz,az nem normális ember. Ezt eléggé túltoltad,nem mindenki kutyab*zi.
2019. febr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Rachel Warner ***** válasza:
42%
Én ha már a tanításukat akarom kritizálni,akkor előbb hoznám fel a vérellenes baromságukat,ami miatt ártatlan emberi életek hullanak,az esetek nagy részében gyerekek,mivel helyettük hoznak döntést. Ez kicsit jobban izgat,mint az,hogy nekiállnak-e dödögni a rokonuk kutyájának,vagy nem.
2019. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Félreértesz, nem az a bajom, hogy nem simogatta meg vagy ilyesmi, bár szerintem a normális emberek 99%-a ezt tenné. Nem allergiásak rá meg semmi.

A lényeg inkább az, hogy szinte szó szerint menekültek előle, mintha maga az ördög lenne. Ezért hittem azt, hogy esetleg a vallásuk miatt van vele problémájuk.


A második kommenteddel teljes mértékben egyet tudok érteni.

2019. febr. 16. 10:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!