Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai fiatalok miert ilyen...

A mai fiatalok miert ilyen hitetlenek?

Figyelt kérdés
Nemhisznek istenben, nem imádkoznak és nemolvassák a bibliát. Ez miert van? Ja és érzelmi analfabéták.

2020. ápr. 14. 23:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
84%

Nem minden fiatal hitetlen. És nem mindenki érzelmi analfabéta, aki nem hisz Istenben. Én pl. agnosztikus vagyok, és elég sok általam ismert kereszténynél magasabb az érzelmi intelligenciám.


Az, hogy egyre kevesebb a vallásos, azért van, mert egyre több fiatal gondolkodik, buzdítják is őket szerencsére, hogy ismerjék meg a vallásokat, és válasszanak maguk, ne higgyenek el semmit puszira senkinek. Nyilván több lesz közöttük, aki másban hisz, mint azok között, akik alapból keresztények lesznek, mert anyu-apu meg az állam beléjük veri.

2020. ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
88%
azért, mert már több információt kapnak és modernizáltabbak.
2020. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim válasza:
88%

Ezzel, hogy általánosítasz "mai fiatalok" csak egy jó nagy OK BOOMER-t fogsz kapni, hidd el.

Egyébként aki nem hisz Istenben, nem olvassa a Bibliat az nem lehet rendes ember? Rengeteg vallás van a világon és vannak akik nem hisznek Istenben. De nagyon látszik, hogy kamu a kérdés de csak remélni tudom.

2020. ápr. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
0%

#2-féléktől dobom el az agyamat... aki gondolkozik, az az egyre több tudományos és stb információból csak megerősitést nyer a hitben.


Kérdező, nem tudom, kit tartasz "fiatalnak", én 30 éves vagyok, és hiszek Istenben, nem vakhittel, hanem mert nem is tehetnék mást, ha körülnézek a teremtett világban, és gondolkozom.

2020. ápr. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim válasza:
72%
Normális ember nem hisz olyanban, ami nincs. A biblia nem rossz olvasmány, csak nem szabad komolyan venni.
2020. ápr. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
26%

#5 én a levegót nem látom; érzem ugyan, hogy minden levegővétellel éltet, érzékelem ugyan a működését, ha mozog, tudom ugyan, hogy vannak, akik "látják, sőt tudni vélik, hogy milyen gázok alkotják. Azonban én még ezt sose láttam. Tehát nem tudom létezőként elfogadni, tehát NINCS.


Helyes az okfejtésem?

Isten ugyanilyen sok szempontból...

2020. ápr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
82%

Nem neveltek hívőnek (megjegyzem, a nagyszüleim se azok), és nem látom értelmét, valamint úgy gondolom, semmit nem adhat, ami máshonnan ne szerezhetnék meg (életcélt, biztonságérzetet, közösséget, stb).

Vannak hívő, fiatal (16-22) barátaim, tiszteletben tartom, hogy hisznek, de ennyi.

Amúgy hogy jön ide az, hogy valaki "érzelmi analfabéta"? Azért mert ateista? Vagy mert mi fiatalok már kőből vagyunk? Mondjuk ez ostoba általánosítás, mert a én is néha túlzóan érzelmes tudok lenni, ahogyan nem egy kortársam.

(Megjegyzem, vicces, hogy a kérdés alapján hívő lehetsz, de ebben a kontextusban az Isten nagy í-vel írandó, a Biblia pedig címként mindig.)

19/L

2020. ápr. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:
Megromlottak az emberek ebbe a világba.
2020. ápr. 14. 23:50
 9/74 anonim ***** válasza:
21%
* i-vel
2020. ápr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
65%

Mert isten nem létezik.

Van rá bizonyíték? Látta valaki? Segít valakin? Nem...

A bibliát több száz éve írták az akkori hitetlen ember aki hitt minden hülyeségben.

Ha imádkozok jobb lesz??? Megoldódnak a bajok? Hát nemhiszem. Csak azt hinnék otthon h hülye vagyok miért beszéleg magamba :)

2020. ápr. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!