Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek miért nem értik a...

Az emberek miért nem értik a keresztény lelkiséget?

Figyelt kérdés

Az emberek egyik fele szerint az a kereszténység, hogy egy kaporszakállas bácsi ül a felhők között, aki ellensége a természettudománynak, és utálja a házasság előtt hancúrozókat.


Az emberek másik fele szerint az a kereszténység, hogy volt egy laza menő hippi Jézus csávó, aki szerint mindenkit szeretni kell, és segíteni kell a szegényeken. Isten meg vagy van, vagy nincs, de ha van, akkor Isten maga a szeretet / Isten egy amorf teremtő erő / Isten maga az univerzum. Tehát a kereszténység egy alapvetően pozitív életszemlélet, csak nem kellene hozzá az a sok körítés (Biblia + templom + papok / lelkészek + egyházak + szentségek)


(Mindkettő hozzáállás súlyosan hibás természetesen.)


Az emberek "harmadik fele" meg még ennyire se tudna kifejteni a kereszténységet, keresztelő meg házasság meg temetés alkalmával kapcsolatba kerül az egyházzal, aztán ennyi.


2020. ápr. 20. 13:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Nem értik, mert nem akarják. Tudod jól, hogy az egó legyőzése nem mindenkinek sikerül.
2020. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Mert a tanítók sem tudják maguknak a híveknek elmondani a kereszténység lényegét. Sőt, vannak akik azt hiszik, hogy mindenféleképpen meg kell felelni Istennek, különben nem szeret és ellök magától.
2020. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha nem értelmezné mindenki 6 millióféleképpen a Bibliát,akkor értenénk. Nem gondolod,hogy ha már eleve köztük is igen kemény vita van arról,hogy ki a keresztény,még ők is csak találgatnak,akkor nem minket kellene számonkérni ezért? Azért gondoljuk ezeket,mert ezeknek az összes variációját halljuk olyan emberektől,akik kereszténynek mondják magukat,hidd el,nem a kisujjunkból szoptuk ki ezeket. A kereszténység közel sem annyira egységes,hogy mindenki mást hibáztatni lehessen,aki nem érti.
2020. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Pedig az értelmezés is benne van a Bibliában. Pál apostol nem véletlenül írt leveleket.
2020. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Magamból indulok ki,aki önmaga nem érti a Bibliát. Felkeresek mondjuk egy keresztényt,ő elmagyarázza saját tudása szerint,aztán menet közben még találkozok mások értelmezéseivel ugyanarról a versről. Így én,aki egymaga nem érti,hogyan tudnám eldönteni,hogy na most ki mondta jól?
2020. ápr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy van kb. 47000 keresztény irányzat - de ezen felül is van még rengeteg ember, aki kereszténynek nevezi magát, de maga értelmezi.

Ezek után melyik az igazi?

2020. ápr. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Na igen...én bele se vettem azt a megszámlálhatatlan réteget,aki felekezetfüggetlen és külön utakon jár...na abból is ember,annyi értelmezés. Melyiket értsük kérdező?
2020. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
jav.: *ahány ember,annyi értelmezés
2020. ápr. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

"Felkeresek mondjuk egy keresztényt,ő elmagyarázza saját tudása szerint,aztán menet közben még találkozok mások értelmezéseivel ugyanarról a versről."

Ha a szövegkörnyezethez hű vagy, akkor csak egyféle értelmezés lehetséges. Amúgy akkora széthúzás nincs, mint amit írsz. A neoprotestánsok egyediek, mert ők egy az egybe kidobták Pál leveleit és a saját (hamis)prófétájuk értelmezésére hagyatkoznak.

Látod, hogy te is a szövegkörnyezetből kiragadott vers értelmezéséről írsz, ami eleve hibás módszer. El kell olvasni milliószor a Bibliát, és akkor a teljes szöveghez tudsz részeket, fejezeteket viszonyítani. Én évek óta olvasom, és nem igazán tudnak megvezetni

2020. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%

"Maradjunk annyiban, hogy van kb. 47000 keresztény irányzat - de ezen felül is van még rengeteg ember, aki kereszténynek nevezi magát, de maga értelmezi.


Ezek után melyik az igazi?"


Nekem tök mind1. Én olvasom és értem Pál leveleit és teljesen tiszta és egyszerű minden. Ha én meg tudtam csinálni, senkinek nem lehet kifogás a sok keresztény irányzat. Ez csak nagyon gyenge kifogás. Engem érdekelt a Biblia, Isten Igéje, ehhez hűen tanulmányozom idestova kb. 10 éve, szinte nap mind nap. Tiszta, egyszerű, logikus és szép minden.

2020. ápr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!