Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » El kéne törölni?

El kéne törölni?

Figyelt kérdés
Szerintetek el kéne törölni a cölibátust? Ugye tudtommal azért hozták létre, hogy az egyházi földet ne lehessen örökíteni, hanem az egyházé maradhasson.

2020. ápr. 24. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
43%

Nem, azért hozták létre, hogy a papok ne élhessenek világias, kicsapongó életét. De emlékeim szerint töriből tanítják is legalább érintőlegesen.


Az pedig ökörség, hogy egyházi földet lehetne örökíteni. A görög katolikus papok között sok a nős, szerinted az egyházi birtokot a gyerekei örökölték? A református lelkészek között is sok a nős, szerinted az ottani egyházi földeket is örökölték a gyerekek? Ne legyünk már ennyire buták (mármint nyilván nem én vagyok az).


Basszus egyáltalán hogy lehetne bármit örökíteni ami nem a tiéd? Ha elmegyek dolgozni egy állami hivatalba, akkor az állami birtokokat is örökíthetem a gyerekeimre?

2020. ápr. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%
a cölibátus eltörlése egy lépés lenne a jó irányba
2020. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
17%

1. Amikor a cölibátust behozták, görög katolikusok még sehol nem voltak.

Részben ez volt az egyik ok.

2020. ápr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Kisfiam, a földek ne a papok tulajdonai (voltak), hanem az egyházé. De ez miért izgat, ha az téged nem érint? Ha utánakerestél volna ez itt már sokszor ki volt tárgyalva.
2020. ápr. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

"El kéne törölni?

Szerintetek el kéne törölni a cölibátust?"

Rám nincs hatással, így nem ütöm az orrom mások dolgába

2020. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
37%

Nem tudom, kit nevezel te kisfiamnak, de nagyon el vagy tévedve. Le kellene szállni a magas lóról, és tanulni egy kis történelmet.


Senkit nem érdekelt a középkorban a plébános 1-2 holdas privát földje, viszont a hűbérúr német-római választóérsekek, angol-francia püspökök magánbirtokai már annál inkább. Na ezt nem akarta az Egyház, hogy továbbörökítsék családon belül...

2020. ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az lenne a legjobb,ha ezt mindenki maga döntené el. Nem lenne kényszer,hanem akik így akarnak élni,hát tegyék. Akik meg tudják,hogy nem bírnák,azok ne tegyék. A Biblia ír valami olyasmit is,hogy nem elég adni,hanem azt jó lelkiismerettel kell. Ha ez nincs meg,akkor inkább ne is adj. És ebben mondjuk egyet is tudok érteni vele,annak szerintem sincs semmi értelme,hogy kínozza magát az ember,csak,hogy utána mártírt csinálhasson magából. Vagy csinálja szívesen,vagy sehogy.
2020. ápr. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%

3: Az 1059-es lateráni zsinat a nős papokat az egyházi tevékenység gyakorlási jogának megvonásával fenyegette meg, s a híveknek megtiltotta a miséjükön való részvételt. A II. Lateráni zsinat (1139) pedig meghatározta, hogy "a felső klerikusoknak a házasság nem csak tilos, hanem érvénytelen is. Korábban, egy pap vagy diakónus házasságkötése noha súlyos bűn volt, azonban mégis érvényes."

Tehát az egyházszakadáskor lett ez kimondva, amikor ketté vált a keleti és nyugati katolicizmus. Így nem igaz az, hogy az ortodox egyház sehol sem volt, amikor ez parancs lett.

2020. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%
Letargia ne keverd a görög katolikust az ortodoxszal.
2020. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

Most te egy katolikus pap vagy? Netán egyéb érdekeid fűződnek hozzá?

Egyébként miért tartozna rád?

2020. ápr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!