Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásokról kérdezhetek itt...

Vallásokról kérdezhetek itt embereket?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne, nagyon sok, ezért simát nyitottam. :) Remélem lesz olyan emberke, aki segít, vagy küldd linkeket akár a vallások összehasonlításáról.

Legfőbb kérdésem: Nem azt kéne először megtanítani hittan órán, h fogadjuk el a másik vallását??? Egy kiscsaj itt hülyézi a katolikus vallást, azon belül a gyónást, mert ő közvetlenül Istennek gyónja meg a bűneit. Ez milyen már???

Ilyen kézfeltartós, nem is tudom, h milyen vallása van, de már sokszor mondta, de nagyon fáj a fejem, ha megkérdezem, akkor meg sértésnek veszi, h nem figyelek rá.



#vallás #nem jó a vallás oktatás sztem #tolerálni kéne a másik vallását #hit a lényeg #s nem beszólni a #másiknak sztem
2014. aug. 7. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Pedig a kicsajnak igaza van. Már most többet tud, mint a hittan tanárod.

Figyelj ide: Isten szava a Biblia. A Biblia írja, tehát Isten azt mondja, hogy nincs más közbenjáró, csak Jézus. Akkor áruld már el nekem, hogy minek imádkoztok szoboknak? De ez csak a jéghegy csúcsa!

Én a helyedben most elgondolkodnék azon, hogy vajon kinek higgyek: egy hittan tanárnak, aki még a Bibliát se olvassa, vagy egy kiscsajnak, akó közvetlenül Istennek vallja be a bűneit biblikusan és nem egy akárkinek.

2014. aug. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

A gyónást én is hatamas baromságnak tartom (bár az összes vallást is, szóval lehet nem nekem kéne erről nyilatkoznom), de egyébként abban igazad van, hogy tényleg meg kéne tanítani, hogy elfogadjuk mások vallását, hisz 7+ milliárd ember nem hihet ugyanabban, és csak azért, mert másban hisz, már nem kell rögtön ölni egymást.


De az emberek buták, a rendszer rossz, szóval nem lesz e terén változás.

2014. aug. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Na, az ilyenek miatt vannak háborúk, szuper. :DDD Nem lehet elfogadni ezt a dolgot, akármi is legyen, én ha hiszek egy kib***ott pohárban, akkor se szólhat nekem senki, mert abban hiszek amiben akarok. Ezt olyan nehéz megérteni, elfogadni????
2014. aug. 7. 22:36
 4/16 anonim ***** válasza:
Inkább jöjj össze azzal a kis csajjal.
2014. aug. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én se vok vallásos annyira sztem, de elfogadom azt az embert is, ha normális, aki egy sz**os gatyában hisz, mert neki az a jó. :D
2014. aug. 7. 22:48
 6/16 anonim ***** válasza:

"akkor se szólhat nekem senki, mert abban hiszek amiben akarok"

Ki / mi bánt téged, emberKE?

2014. aug. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6-os: itt most ennél a témánál nem is a valláson van számomra a hangsúly, hanem azon, h én pl. egy rokkantra nem úgy nézek, mint egy szerencsétlenre, hanem mint egy másik ember, ez a kiscsaj, aki biztos a koránál fogva, bár az 1-es válaszoló után nem biztos, h ezt a korra lehet fogni, beszól, h ez a dolog hülyeség. Mikor én nyomhatnám a vallásosoknak, h nincs is Isten, ősrobbanás van, meg evolúció, de nem mondok ilyet, mert nem vagyok suttyó.
2014. aug. 7. 23:47
 8/16 anonim ***** válasza:

Kedves fiatal kérdező! Miért nem próbálsz úgy gondolkozni, mint Jézus? Jézusról mit tanítottak eddig? Ő olyan "elfogadó" volt, azt tanította a tanítványainak, hogy fogadják el mindenki vallását, hitét, világnézetét, és foglalkozzanak csak a saját dolgukkal?


Nem, nem ezt tanította! Sőt, ha hiszed, ha nem, éppen az ellenkezőjét tanította. Most meglepődtél? Hát még akkor hogy meglepődsz majd, ha megtudod, hogy ennek ellenére Jézus nem hogy nem támogatta, egyenesen ellenezte a vallási türelmetlenségből fakadó viszályokat, zavargásokat, háborúkat (persze, nem csak a vallási alapúakat)!


Igen, érdemes lenne Jézus példáját követned (mint mindenkinek) ahelyett, hogy emberek szerteágazó és (láthatod) egymásnak ellentmondó tanácsára hallgatsz.

2014. aug. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Inkább menj aludni, holnap suli.
2014. aug. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Vazze, 26 éves vok már. :DDD
2014. aug. 8. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!