Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják azt bizonyos...

Miért gondolják azt bizonyos felekezetek, hogy Isten végleg elvetette a zsidóságot?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 29. 10:50
1 2 3 4
 31/38 qkker1 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező /stílusod alapján valami elvakult tanú/:


Ateistaként írom, hogy Péter ritka korrekt válaszokat ad , teljesen fölösleges gúnyolódnod vele!

2020. máj. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
14%
Talán azért mert lelkük mélyén haragszanak a zsidókra Jézus megfeszítése miatt ez lehet a gyökere a keresztény aticionízmusnak.
2020. máj. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok,


Úgy tűnik a moderátorok nekem adtak igazat, őszintén sajnálom, hogy eddig fajult a helyzet. Remélem, hogy a jövőben ez tanulság lesz mindenki számára, aki csak provokálni, veszekedni és gúnyolódni jön ide.


Üdv. Péter

2020. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
79%

#31

A kérdező nem tanú, hanem egy elvakult hitgyülis, ami igazából rosszabb.

2020. máj. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:

Péter!


Ezekhez az Igehelyekhez mit szólsz? ezek szerint az 1000 éves királyság alatt mégis csak lessz jelentősége a zsidóságnak és a nemzeteknek!!!



Zak 14:16-19

16 És lészen, hogy akik megmaradnak mindama népek közül, amelyek Jeruzsálem ellen jőnek: esztendőről esztendőre mind felmennek, hogy hódoljanak a királynak, a Seregek Urának, és megünnepeljék a sátorok ünnepét.

17 És lészen, hogy aki nem megy fel e föld nemzetségei közül Jeruzsálembe, hogy hódoljon a királynak, a Seregek Urának: nem lészen azokra eső.

18 És ha nem megy fel, vagy nem jön fel az egyiptomi nemzetség, ő rájuk sem lészen; [de] lészen az a csapás, amellyel megcsapkodja az Úr a népeket, akik nem mennek fel a sátorok ünnepét megünnepelni.

19 Ez lészen Egyiptomnak büntetése, és mindama népek büntetése, akik nem mennek fel a sátorok ünnepét megünnepelni.


Jel 7:4-8


4 És hallottam a pecséttel megjelöltek számát: száznegyvennégy ezer, Izrael fiainak minden törzséből pecséttel megjelölve:

5 Júda törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt, Rúben törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt, Gád törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt,

6 Áser törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt, Náftáli törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt, Menássé törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt,

7 Simeon törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt, Lévi törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt, Izsakhár törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt,

8 Zebulon törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt, József törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt, Benjámin törzséből tizenkétezer pecséttel megjelölt.

2020. máj. 1. 11:56
 36/38 anonim ***** válasza:
96%

Kedves Kérdező!


Először is szeretném megköszönni, hogy végre nem minősítéssel kezdted a kommunikációt! Természetesen válaszolok, mert ezek jó kérdések!

A Zakariás 14:16-19-nek vannak egyes korabeli, a testi Izraelre vonatkozó konkrét részei, melyek akkor valósultak volna meg, ha az ő történelmük keretében teljesedett volna be ez a jövendölés. Az leírtak lényege azonban az újjáteremtett Föld megváltottjaira érvényes: örökké emlékezni fognak a bűn és a halál birodalmából való szabadulásra, Krisztus áldozatára és végső, szabadító közbelépésére. Ez az ige szakasz párhuzamos az Ésa. 66:22-23 hasonló kettős jelentésű (testi és lelki Izraelre egyaránt vonatkozó) próféciájával is.

Jelenések 7:4-8. Mivel a látomás első részében mindent jelképesen kell érteni, ezért az elpecsételtekről is csak jelképes fogalomként beszélhetünk. Két igevers alapján kapunk róluk nagyon határozott bizonyságtételt. Jel. 14,4-5.

János apostol itt arról számol be, hogy a lelki tisztaság milyen színvonalára kell eljutni azoknak, akik az lepecsételtek közé akarnak kerülni. Nyilván ez sem szó szerint értendő! A felsorolás jelképesen használja Izráel fiainak a nevét. (Lásd. Róma 2,28-29. Gal. 3,26-29.) Ellenkező esetben léteznie kellene Izráel 12 törzsének.

Izráel 10 törzse a babiloni fogság idején szét lett szórva a pogány népek közé, és ezzel gyakorlatilag szinte megszűntek önálló törzsként létezni.

Jézus idejében már nem volt ismeretes a 12 törzs szerinti felosztás.

Jákób 12 fia egy-egy jellemcsoportot határoz meg.

Ha összehasonlítást teszünk Jákób és Mózes áldásmondása között, akkor a következőkre figyelhetünk: I.Móz. 49. fej. V.Móz. 33. fej.

Jákób minden fiának terhelte az életét valamilyen bűn, amely kihatott az utódokra is.

Viszont majdnem mindegyik fiúnak megváltozott az élete a bűnnel való szembefordulás eredményeként.

Az Isten nem az elkövetett bűnök alapján ítélte meg Jákób fiait, hanem a megbánt, a beismert, és az elhagyott bűnök alapján.

Az elpecsételtek tehát Jákób családjához hasonlóan, különböző jellemű emberekből tevődnek össze.

A többi emberekhez hasonlóan ők is bűnös emberek voltak.

Jákób fiaihoz hasonlóan azonban ők is megragadták az Isten kegyelmét, és győztek minden bűn, büszkeség, önzés és a világ szeretete fölött.


Üdv. Péter

2020. máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:

Péter!



Nem mert: Zakariás 14:16-19 be fog teljesedni, hogy a többi prófécia is beteljesedett valamint azok a próféciák is fontossak amelyek a jövőben fognak beteljesedni és nem írhatjuk le őket úgy ahogy a Zakariás próféciáját próbálod kihúzni: beteljesedett volna ha Izrael a helyes úton maradt volna.....

Az igazi Istentől jövő próféciára az jellemző, hogy beteljesedik, a hívők figyelik, értelmezik, felismerik mit szól az Isten.


Dán 9:2 Uralkodásának első esztendejében én, Dániel, megfigyeltem a könyvekben az esztendők számát, amelyről az Úr igéje lőn Jeremiás prófétához, hogy hetven esztendőnek kell eltelni Jeruzsálem omladékain.



Ján 10:27 Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:


Ján 10:34-36

34 Felele nekik Jézus: Nincs-e megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?

35 Ha azokat isteneknek mondá, akikhez az Isten beszéde lőn (és az írás fel nem bontható),

36 Arról mondjátok-e ti, akit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!


Apcs 1:16-20

16 Atyámfiai, férfiak, szükség volt betelni annak az írásnak, melyet megjövendölt a Szent Lélek Dávid szája által Júdás felől, ki vezetőjük lőn azoknak, akik megfogták Jézust.

17 Mert mi közénk számláltatott, és elnyerte ennek a szolgálatnak az osztályrészét.

18 (Ez [hát] mezőt szerze hamisságának béréből; és alá zuhanván, elhasadt középen, és minden belső része kiomlott.

19 És [ez] tudtukra lőn mindazoknak, kik Jeruzsálemben lakoznak; úgy hogy az a mező tulajdon nyelvükön Akeldamának, azaz Vérmezőnek neveztetett el.)

20 Mert meg van írva a Zsoltárok könyvében: Legyen az ő lakóhelye puszta, és ne legyen lakó abban. És: Az ő püspökségét más vegye el.


Ef 2:20 Kik fölépíttettetek az apostoloknak és prófétáknak alapkövén, lévén a szegletkő maga Jézus Krisztus



Maradjunk annyiban, hogy figyeljük a jelenkor történéseit a próféciák szem előtt tartásával.

2020. máj. 1. 14:03
 38/38 A kérdező kommentje:

A zsidóság összegyűjtésről, helyreállításáról ezeket az Igehelyeket találtam, valamint ezeknek az Igék alapján végén felsorolok néhány tényt amely még nem teljesedett be a zsidóságon.



Ez 11:16-20

16 Ez okáért mondjad: így szól az Úr Isten: Mivelhogy távol vetettem őket a pogányok közé, és szétszórtam őket a tartományokba, tehát én leszek nekik templomul rövid időre a tartományokban, amelyekbe mentek.

17 Ennek okáért mondjad: Így szól az Úr Isten: Egybegyűjtelek titeket a népek közül és együvé hozlak titeket a tartományokból, amelyekben szétszórattatok, és adom nektek Izrael földjét.

18 És bemennek oda és eltávolítják minden ő fertelmességeit és minden utálatosságait ő belőle.

19 És adok nekik egy szívet, és új lelket adok belétek, és eltávolítom a kőszívet az ő testükből, és adok nekik hússzívet;

20 Hogy az én végzéseimben járjanak és rendeléseimet megőrizzék és cselekedjék azokat, és legyenek nekem népem és én leszek nekik Istenük.



Ez 36:24-28

24 És fölveszlek titeket a pogányok közül, s egybegyűjtelek titeket minden tartományból, és beviszlek titeket a ti földetekre.

25 És hintek reátok tiszta vizet, hogy megtisztuljatok, minden tisztátalanságtoktól és minden bálványaitoktól megtisztítlak titeket.

26 És adok nektek új szívet, és új lelket adok belétek, és elveszem a kőszívet testetekből, és adok nektek hússzívet.

27 És az én lelkemet adom belétek, és azt cselekszem, hogy az én parancsolataimban járjatok és az én törvényeimet megőrizzétek és betöltsétek.

28 És laktok azon a földön, melyet adtam atyáitoknak, és lesztek nekem népem s én leszek nektek Istenetek.



Ez 37:19-28

19 Szólj nekik: Ezt mondja az Úr Isten: Íme, én fölveszem a József fáját, mely Efraim kezében van, és Izrael nemzetségeit, az ő társait, és teszem őket ő hozzá, a Júda fájához, és összeteszem őket egy fává, hogy eggyé legyenek az én kezemben.

20 És ha e fák, amelyekre írsz, kezedben lesznek szemük láttára:

21 Szólj nekik: Ezt mondja az Úr Isten: Íme, én fölveszem Izrael fiait a pogányok közül, akik közé mentek, és egybegyűjtöm őket mindenfelől, és beviszem őket az ő földjükre.

22 És egy néppé teszem őket azon a földön, Izraelnek hegyein, és egyetlenegy király lesz mindnyájuk királya, és nem lesznek többé két néppé, és ezután nem oszolnak többé két királyságra.

23 És többé meg nem fertőztetik magukat bálványaikkal és utálatosságaikkal és minden bűneikkel; és megtartom őket minden oly lakóhelyüktől, amelyekben vétkeztek, és megtisztítom őket, és lesznek nekem népem és én leszek nekik istenük.

24 És az én szolgám, Dávid lesz a király ő rajtuk, s egy pásztora lesz mindnyájuknak; és az én törvényeim szerint járnak, s parancsolataimat megőrzik és cselekszik.

25 És laknak a földön, melyet adtam vala az én szolgámnak, Jákóbnak, amelyen laktak a ti atyáitok; és laknak azon ők és fiaik és fiaiknak fiai mindörökké, és az én szolgám, Dávid az ő fejedelmük örökké.

26 És szerzek velük békességnek frigyét, örökkévaló frigy lesz ez velük; és elültetem őket és megsokasítom, és helyeztetem az én szenthelyemet közéjük örökké.

27 És lesz az én lakhelyem felettük, és leszek nekik Istenük és ők nekem népem.

28 És megtudják a pogányok, hogy én vagyok az Úr, ki megszentelem Izraelt, mikor szenthelyem közöttük lesz mindörökké.



Hós 1,10-11

10 De mégis annyi lesz az Izrael fiainak száma, mint a tenger fövenye, amely meg nem mérettethetik és meg nem számláltathatik; és lészen, hogy ahol az mondatott nekik: Nem vagytok az én népem, ez mondatik nekik: Élő Istennek fiai!

Hós 1:11 És összegyűlnek Júda fiai és Izrael fiai együvé, és egy fejedelmet választanak, és feljőnek az országból, mert nagy lesz a Jezréel napja!



Ámós 9:11-15

11 Azon a napon felemelem a Dávid leomlott sátorát, és kijavítom repedezéseit, és felemelem omladékait, és megépítem azt, mint volt hajdanán.

12 Hogy örökségképpen bírják az Edom maradékát és mindama népeket, akik az én nevemről neveztetnek, ezt mondja az Úr, aki megcselekszi ezt!

13 Íme, napok jőnek, ezt mondja az Úr, és ott éri a szántó az aratót, a szőlőtaposó a magvetőt. És a hegyek musttal csepegnek, a halmok pedig mind megáradnak.

14 És hazahozom a fogságból az én népemet, az Izraelt, és fölépítik az elpusztult városokat, és lakoznak bennük. Szőlőket plántálnak és isszák azok borát, és kerteket csinálnak és eszik azoknak gyümölcsét.

15 És elplántálom őket az ő földjükbe; és nem szaggattatnak ki többé az ő földjükből, amelyet adtam nekik, azt mondja az Úr, a te Istened!



-Egybegyűjtés

-Új szív új szellem

-Megtisztulás

(Hintek rátok tiszta vizet)

-Egybeszerkesztés

nem lesznek többé két nép mivel a szétszakadásuk után sosem lettek egybe szerkesztve

-Dávid királyságának helyreállításáról beszél amikor már Dávid meghalt nyilvánvaló hogy itt a Messiás királyságáról szól aki a jövőben a Dávid vonalának uralkodója lesz.

-Örökkévaló szövetség

-A szétszóratásuk helyén Isten fiainak neveztetnek

-Dávid sátora felemeltetik, megépítetik

-Isten le elepíti a zsidóságot izraelbe és többet nem szórja szét őket onnan.

2020. máj. 1. 16:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!