Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legendás "YHWH" tetragrammat...

A legendás "YHWH" tetragrammaton miért nincs benne az Újszövetségben? Nem tudtak róla az apostolok, ill. a görög szerzők?

Figyelt kérdés

Pedig meg van írva számtalan Ószövetségi helyen, hogy egyedül YHWH nevében bízhatunk, Ő általa van szabadulás, gyógyulás, megmentés stb.

✍️ Ézsaiás 52,6 Ezért hadd ismerje meg népem az én nevemet.


Hogyan fordulhatott át Isten megmentő Neve, Jézusra!?

✍️ ApCsel. 4,12 Nincsen senkiben másban idvesség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nékünk megtartatnunk.


Csak nem felsimerték az apostolok, ill. a görög szerzők, hogy YHWH = JÉZUSSAL!?



2020. ápr. 29. 17:31
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem vannak köztük okosak is, de a legnagyobb baj az, hogy csak a szervezet kiadványait olvassák és nem tájékozódnak. De ennek is megvan a maga magyarázata.
2020. máj. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk én is felszínesen olvastam, most tűnt csak fel, hogy a Hexapla mellett a Septugaintát is az Újszövetségbe sorolják, máskülönben hogyan fordulhat elő az, hogy ezekkel érvelnek amellett, hogy a jehova szó szerepelt bármikor az Újszövetségben?


Tanúknak: "A Septuaginta a legrégebbi ismert görög fordítása az Ószövetségnek. "

2020. máj. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 qkker1 ***** válasza:
68%

"Néhány reakció a "haggy" nevű Jehova Tanúja téveszmeire.


(csak nem ő Living Witness?)"


Az is lehet, de az tuti, hogy a kérdező, csak másik reggel! Nézd meg az írásképét!

Ráadásul teleszemeteli az oldalt az álkérdéseivel!

2020. máj. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
91%

"a legnagyobb baj az, hogy csak a szervezet kiadványait olvassák"

mert az őrtorony ezt mondja nekik. nem nézhetnek utána semmi infónak más helyeken, csak az általuk elfogadottakon: a saját weboldalukon, a saját kiadású bibliájukban, a saját kiadványaikban. hihetetlenül kontrollálják az információt, azt etetnek meg a hívekkel, amit akarnak, mert ők szó nélkül elfogadnak mindent, amit az őrtorony mond. és simán kitagadják azt, aki más forrásokat is olvas.

2020. máj. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
93%
24: nekem egy tanú azt mondta, hogy nekik nem volt tiltva, viszont valóban, én is mást olvastam ki a weboldalon lévő sunyin célozgató írásokból. De az, hogy az Ószövetséget hozzák fel érvnek az Újszövetségbe betoldott jehova szó legálissá tételére, az szánalmas is, de ijesztő is egyben, hogy ENNYIRE meg lehet vezetni embereket.
2020. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
88%
#25 nem tiltják, de NAGYON-NAGYON nem ajánlják *wink-wink*
2020. máj. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!