Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fogyatékos vagyok, ha igazából...

Fogyatékos vagyok, ha igazából semmiben sem tudok hinni?

Figyelt kérdés
Világvallásokban semmiképp, sőt semmilyen tételes vallásban sem. Nem irritálnak a vallások, nem gyűlölöm a hívőket sem, mégis megkaptam legutóbb, hogy akkor valami lényeges dolog hiányzik belőlem. "Fogyatékos vagy!" mondta az illető gúnyosan. Pedig csak arról van szó, hogy az általam ismert tanokat senki sem tudta úgy prezentálni, hogy én azt meggyőzőnek találjam, és elhiggyem.

2020. máj. 2. 19:58
 1/9 Ozmium42 ***** válasza:
56%
Nem, magukat képzelik többnek, mint az átlagos ember.
2020. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KZitus ***** válasza:
9%

Szia

Itt van a kutya nálad elásva :-) : "...az általam ismert tanokat senki sem tudta úgy prezentálni, hogy én azt meggyőzőnek találjam, és elhiggyem."

Gondolom ezt a "prezentálást" emberektől hallottad! Ha a Teremtődhöz fordulnál, aki kb. 1600 éven át íratta le neked a saját "prezentációját", talán megváltozna a véleményed. Lehet meglepődnél mennyi minden nem úgy van, ahogyan te eddig tudtad!

Adj esélyt magadnak és Istennek egy ismerkedésre, persze alázattal és szerényen kérve Őt, hogy engedje meg a hozzá való közeledést! De bizonyos lehetsz benne, hiszen így hív tégedet is: „Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok” JAK 4:8

Neked kell az első lépést megtenned a vers szerint. Az ismeret hiánya semmi nem jelent fogyatékosságot, legfeljebb pótolni valót :-)

2020. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%

Az előző hozzászóláshoz kiegészítésként:

Vagy a kár meg is ölheted az istened, ez alatt a mindenféle objekítv idealista képzelgést elvetését értve. Így elvetve, a "társadalmit", az "emberit", az "istenit", stb. És ezáltal lehetőséged nyílna arra, hogy önmagad nevezd ki az isten helyére. Nem állítom, hogy ez a helyes út volna, de létezik valami ilyesmi is.

2020. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a képmutató illető aki ezért le fogyatékosozott nem nagyon ismerheti a vallást amiben állítólag annyira hisz.
2020. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2020. máj. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Nem igaz, hogy semmiben ne tudnál hinni, legfeljebb nem teszed. Hinni valamiben nem ugyanaz, mint elhinni valamit.


Ha például úgy gondolod, hogy minden embert megillet egy alapvető méltóság és jog, akkor máris hiszel valamiben. A hit cselekvés (ige), és nem tulajdonság (jelző).


Nihilistát azok, akik nem hisznek semmiben, és az sem egy sokáig elviselhető állapot.

2020. máj. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a világban mindenki fogyatékos, még én is. Olyan hülyeségeik vannak az embereknek és nem veszik észre.
2020. máj. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Inkább az a fogyatékos, aki ilyet mondott.

Te racionális vagy.

2020. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem!

Intelligens vagy. Isten, Allah, stb ilyenek nem léteznek.

Ha létezik is, rohadt nagy trollok. Miért kell pl betegségeket létrehozni? Istenábrázolásban talán az ókori görögök voltak a legjobbak: mindegyiknek megvolt a saját "személyisége", hibái, látták mennyire igazságtalan a világ, ezért a képzelt isteneiket nem ábrázolták képmutató "megmentőként"

2020. máj. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!