Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a szemetek előtt történne...

Ha a szemetek előtt történne egy csoda, elkezdenétek hinni Istenben?

Figyelt kérdés
2019. aug. 27. 15:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Senki sem fog csoda által hinni. Maga a gyerek születése is egy csoda, mégis sokan nem így élik meg.
2019. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Nem. Csodák ugyanis nincsenek. A csoda egy olyan esemény, ami nagyon-nagyon valószínűtlen, de megtörténhet. Természetesen van rá racionalista magyarázat, semmi esetre sem természetfeletti.


Istenben pedig soha nem hinnék. Ha kenne bizonyíték a létezésére, akkor sem hinnék benne, mert akkor már TUDNÁM, hogy létezik.

2019. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%

Csoda az, amit nem tudsz megmagyarázni... egyelőre.

Ettől miért kellene hinni?

És a 8000 vallásból melyik istenben higgyek?

2019. aug. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt mit definiálnál csodának?

Egy középkori embernek egy mozifilm is csoda lenne, de csak azért mert a leghalványabb fogalma sem lenne róla, hogy ez hogy működhet.

Másrészt az emberiség elég sok istent kitalált már. Sok ezret. Melyik létét bizonyítaná egy csoda, és miért pont az övét?

2019. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Nem. Velem rendszeresen történnek csodák vagy varázslatok, sőt, még csak nem is teszek különbséget köztük. Sőt, ima és varázslat közt sem. De ettől még nem fogom azt hinni, hogy Jahve az egy igaz isten.
2019. aug. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A Bibliában a csodák mellett mindig volt egy üzenet is. A csoda hitelesítette az üzenetet.


Tehát mondjuk ha egy Mózes nevű ember Istenről prédikálna, és a botját átváltoztatná kígyóvá, majd vissza, akkor egész biztosan megrendülne az ateizmusom.

2019. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

"a botját átváltoztatná kígyóvá"

Tudod, ez milyen régi trükk?

Már az egyiptomiak is ismerték.

2019. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

Akkor hinnék istenben ha jézus eljönne és személyesen megkeresne. Azt gondolom, hogy ha olyan mint amilyennek a bibliában le van írva, akkor egy ilyen látogatás hatásos lenne.


Az ún. "csodákban" nem hiszek, mert az emberek mindenre csodát kiáltanak mit nem tudnak megmagyarázni. Ehhez képest aztán mindegyikről kiderül, hogy teljesen egyszerű (vagy bonyolult de) természetes magyarázata van.

2019. aug. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
1. Azt a csodát bármelyik vallás bármelyik istene művelhette. 2. A csoda egy olyan dolog,amit nem tudunk megmagyarázni. Egy műveletlenebb ember lehet,hogy nem tud rá magyarázatot,miközben lehet,hogy van,tehát az attól még nem csoda,megint csak nem alap arra,hogy higgyek. Én azt feltételezném először,hogy túl buta vagyok a megértéséhez.
2019. aug. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
96%
Honnan tudom, hogy az ami épp történt csoda? Honnan tudom, hogy melyik isten műve a csoda, ugye? Nekem minden isten ugyanolyan valóságos, mint amennyire kitaláció.
2019. aug. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!