Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen módszertant alkalmaznak...

Milyen módszertant alkalmaznak Jehova tanúi értelmi fogyatékos személy tanulmányozásakor?

Figyelt kérdés
Illetve egy értelmi fogyatékosnál mi alapján döntik el, hogy bemerítkezhet?
2019. okt. 30. 17:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
48%

Aki tud irni és olvasni,és az alámeritkezés előtt néhány kérdésre válaszolni.

A volt gyülinkben járt egy lány,szegényke súlyos értelmi fogyatékos volt.Megpróbálták vele a Bibliatanulmányozást,de persze nem ment.Aztán többé be se engedték a királyságterembe.Pedig nem zavart senkit,csak ült csendben.Én nagyon sajnáltam,amikor az ajtóból küldték el.

2019. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
88%

Na, ma is megtudtam egy új dolgot:

A jehova tanúihoz csak egy bizonyos inteligencia-intervallumon belül lehet bekerülni.

Aki túl hülye, azt nem veszik be, aki túl okos, az nem jelentkezik!

2019. okt. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
70%

Szervusz. Az első válaszoló rettenetes dolgot irt, amit nem hiszek el. Hozzánk is járnak, nem egy ilyen betegséggel küzdők, van olyan is akinek a szülei Tanúk, és rendszeresen ott vannak az összejöveteleken.

Nincsenek elzavarva, vagy elküldve, ilyet nem is lehet tenni.

Ha megvizsgáljuk az irásokat, a következőket irja a keresztelkedéssel kapcsolatban:

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. . . .

Vannak további utalások is a keresztelkedéssel kapcsolatban, most csak egyet irtam.

Ebből jól látható, hogy azokat lehet megkeresztelni, akik felfogták, megértették, és alkalmazzák is a tanultakat.

Nyilván való, hogy a sajnálatosan ilyen emberek nem is tudják felfogni ezeket a dolgokat, ezért Jehova mindenképen megmenti Őket, ha nincsenek is megkeresztelkedve. A szellemi fogyatékossággal küzdőknek sem egyforma a betegség mértéke. Igy ennek megfelelően lehet eljárni.

Egyébként rengeteg cikk van az ilyen betegségekkel küzdőkről a JW.org honlapon. Köztük autizmussal és egyébb formájával kapcsolatban.

2019. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
49%

Kèrdező ès az 1,2 bejegyző.

Nem èrtek egy fő dolgot.

A hármatok kèrdèse bejegyzèse igazolja,hogy nem ismeritek a tanúk összejöveteleit,tanulmányait,viselkedèseit ès mèg sorolhatnám a tudatlanságotokat a tanukkal kapcsolatosan.

De nálatok az igazságot legyőzi a hazugság,rosszindulat.

Mièrt nem mentek el a gyülekezetbe győződnètek meg ès írnátok a valoságot.

A tanúk nemszègyelik ès nem is haragusznak a valoságèrt amit írhatsz roluk ellentètben más vallással akik haragusznak a valoságèrt pld.az inkvizicioèrt stb.

2019. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
25%

Miért, a Jehova tanúk nem eleve azok?

Értelmes ember messzire kerüli őket..

2019. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
#3: És hogy megy el egy autista prédikálni? Kommunikációs nehézségeik miatt elég nehéz lehet nekik ez a feladat. Kötelező nekik is bevállalni egy óraszámot, vagy fel vannak mentve?
2019. okt. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
3# nem azt kérdeztem, hogy beleszületett jehova tanúja gyerek, aki értelmi fogyatékos hogy van nevelve! Hanem azt, hogy milyen módszertan alkalmaznak értelmi fogyatékos érdeklődőnél a Biblia tanulmányozásnál. Erre várom a választ.
2019. okt. 30. 19:09
 8/35 A kérdező kommentje:
4# úgy gondolod, hogy szégyen az, ha egy értelmi fogyatékos ember érdeklődő??? Vagy mi bajod van???
2019. okt. 30. 19:10
 9/35 anonim ***** válasza:
40%

1.Anyit füznèk hozza,hogy ahogy beállitottad azt az èrtelmi fogyatèkost az mar nem megy egyedül a terembe, ugyanis kisèrővel megy ès a kisèrővel tárgyal a rendező.Ha zavarna a programot akkor az előszobába ültetik le.

De ha ennèl is fogyatèkosabb a Tanúk házhoz mennek tanulmányozni, úgyhogy nincs szüksège a te sajnálkozásodra"(megsajnáltam szegènyt)" de mèg a hazugságodra se.

2019. okt. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

"Ha zavarna a programot akkor az előszobába ültetik le."


Ti kiküldtök egy beteg embert, mert zavar titeket?????

2019. okt. 30. 19:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!