Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki a gyermekéhez...

Ha valaki a gyermekéhez nyúlt, úgy ahogy nem szabad, akkor hogyan kell meggyónni?

Figyelt kérdés

Elég csak annyit mondani, hogy megszegte az xy. parancsot és vétkezett a szent tisztaság ellen?


Van olyan megtért keresztény, aki ezen esett át? Hogyan sikerült keresztül menni rajta és rendbe tenni a régi kapcsolatot?



2020. máj. 8. 03:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a pedofil tett azért jóval súlyosabb, minthogy csak így lerendezze valaki. Mert ha önkielégítettél, vagy egy buli után véletlenül olyat csináltál mással, amit nem kell, akkor azt elintézheted azzal, hogy megszegted a 6. parancsot. De ezt ne tegyük egy lapra egy gyermek megrontásával.

Arról nem is beszélve, hogy maga az elkövető is segítségre szorul.

2020. máj. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ezt már inkább a rendőrségnek kellene meggyónnia,nem a papnak.
2020. máj. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem egy pedofil sosem fogja bűnnek látni ezt és szerintem nem szorul segítségre, mert nem ha valaki szexuális vágyat érez egy gyerek iránt, az már teljesen gonosz.
2020. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Ezért utálom a keresztény vallást, mert ennyire álszent. Minden tiltva van, aztán minden megtesznek, mert meggyónják, és akkor már minden hepi.


A gyermekbántalmazás súlyos tett, és a rendőrségnek kell szólni, nem a papnak.

2020. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

"Ezért utálom a keresztény vallást, mert ennyire álszent. Minden tiltva van, aztán minden megtesznek, mert meggyónják, és akkor már minden hepi."


Ezért utálom,mikor valaki úgy okoskodik,hogy fogalma sincs az egészről. Az,hogy számodra a kereszténység kimerül a katolicizmusban és még azon belül is általánosítasz ("mindent megtesznek"),az rendkívüli ostobaságra és tájékozatlanságra vall (csak,hogy ne feltételezzek rosszindulatot).

2020. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Amúgy kíváncsiságból írtam ki a kérdést. Mert ha egy erőszakos barbár gyilkosról lenne szó, vagy olyan személyről, aki felnőtt hím prostituáltat kergetett a halálba, akkor általában olyan válaszok jönnek, hogy Isten mindent megbocsát és mindenki nagyon együttérző.
2020. máj. 8. 17:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Én még sosem láttam ilyen választ egy brutális gyilkosságra és senkit sem láttam együttérzőnek a gyilkos iránt.
2020. máj. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Mások életébe beleszólni, ítélkezni nem helyes. Itt az a kérdés hogyan eset a zaklatás a gyereknek. Az is lehet hogy hisztis a gyerek és így akarja valakire ráerőszakolni az akaratát. Egy hisztis mindenre képes, még magának ártani sem fél. Kihasználja a szülő gyenge pontját, hogy uralkodhasson felette. Nyilván azért lett hisztis, mert nagyon el lett kényeztetve.

Nehéz ügy a gyerek vallomása alapján ítélni, mivel képtelen objektíven átlátni a helyzetet és erősen befolyásolható, kiszolgáltatott helyzete révén.

Itt a legfontosabb szétválasztani egymástól a felnőttet és a gyereket. És törekedni kell, hogy a gyerek az eseményt fel tudja dolgozni és lehetősége legyen megbocsátani a felnőttnek.

Nem helyes a gyereket uszítani, csúfolni. A felnőttet sem helyes a végletekig elítélni, mert nem biztos a rossz szándék. Ez a kettejük ügye, legfőképp nekik kell megoldani. A szeretet legyen mindenkivel.

2020. máj. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
A gyermekéhez nyúlt vajon mit takar? Csak simogatást, vagy többet? Ha többet, akkor gyónja meg saját magának, ha aza előbbit, azt nem kell meggyónni. Remélhetőleg a gyerek nem fog emlékezni rá.
2020. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
A gyónás lényege az, hogy visszatalálj Istenhez. Ha valaki őszintén bán egy ilyen tettet, az ezt meg is tudja vallani különösebb iránymutatás nélkül. Nem érdemes fejtegetni, hogy hogyan "kell", őszintén kell, ennyi. A pap nem fog kirúgni a gyóntatófülkéből, mert valamit nem jól csinálsz. Ahogyan elmondanád egy pszichológusnak, úgy lehet a papnak is.
2020. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!