Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A farizeusok bálványimádók...

A farizeusok bálványimádók voltak?

Figyelt kérdés

2020. máj. 8. 12:10
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#10 "Amikor többnek tulajdonítják a Szentírást, mint ami." Próbálom megérteni amit írtál de talán nem a legjobban fejezed ki magad. A Szentírás a keresztény ember számára tényleg "minden". Az Isten beszéde amely összeköt bennünket Istennel csakúgy mint az imádság is. Persze a Szentírást is lehet rosszul használni itt gondolom azokra gondolsz akik ezt így teszik.

"Sokan nagyjából úgy állnak hozzá, mint a muszlimok a Koránhoz, mintha egy égből lepottyant könyv lenne."

Hát ha ezt most itt úgy értjük, hogy a Szentírás egy páratlan Istentől származó könyv akkor igen. Azt kell, hogy mondjam, hogy valóban az! De azt gondolom ezt maga a könyv tartalma bizonyítja is! Ebben én nem látok kivetni valót. Persze ha a Szentírást a fanatizmussal kapcsoljuk össze akkor egészen más a helyzet. Talán erre gondoltál, hogy éppen a Koránt említetted...

"Sőt múltkor olvastam egy hozzászólást, melynek írója már oda jutott, hogy a Biblia fog megítélni (ez pedig már istenkáromlás is)." - Én itt arra gondolnék, hogy a Szentírás által az abban kinyilatkoztatott 10 parancsolat - Isten törvényei által fogja az embereket megítélni. Vagy ezt úgy gondolod, hogy az írója a könyvnek amit olvastál úgy értette, hogy a Biblia mint egy könyv mintha élő személy lenne de nem Isten fog megítélni? Ezt nem tudom mert nem ismerem a könyvet amit olvastál. A Szentírás helytelen értelmezését viszont hozzád hasonlóan valós problémának tartom. Ez az a pont ahol megjelennek a különbségek keresztények között. De ez már kapcsolatban áll a mi személyes küzdelmünkkel is. Fontos tehát, hogy Isten igazságát keressük vagy a magunkét, az elsőért biztosan küzdenünk kell, a másik bennünk van ahhoz csak igazolást fogunk keresni.

2020. máj. 9. 09:58
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"A Szentírás a keresztény ember számára tényleg "minden". "

A keresztény ember életének középpontjában Krisztus áll, nem a Szentírás. Ha ez felcserélődik, akkor bálványimádás tárgya lesz a Szentírás. Gondolj bele, hogy évszázadokon át nem létezett Szentírás, hiszen a kánont is csak a 4. század végén zárták le. Akkor előtte nem voltak keresztények?


"Hát ha ezt most itt úgy értjük, hogy a Szentírás egy páratlan Istentől származó könyv akkor igen. Azt kell, hogy mondjam, hogy valóban az!"

Igen, de mit rétünk ez alatt? A Szentírást Isten sugalmazta és nem diktálta, a Szentlélek dolgozott az emberek szívében akik írták, vagy akik a 4. század végén összeválogatták (hiszen nem volt könnyű a sok száz könyvből kiválasztani azokat, amiket sugalmazottnak tekintünk). Tehát teológiai tartalma megkérdőjelezhetetlen (amennyiben jogos tulajdonosai értelmezik), viszont a nyúl ettől még nem lesz kérődző állat, mint az Ószövetség írja, s lehetne hozni sok ilyen példát.


"Vagy ezt úgy gondolod, hogy az írója a könyvnek amit olvastál úgy értette, hogy a Biblia mint egy könyv mintha élő személy lenne de nem Isten fog megítélni?"

Ezen a fórumon olvastam pár hete, nem könyvben. Én csak úgy értelmezhettem, ahogy leírta, az pedig kimeríti az istenkáromlás fogalmát. De még azzal se értek egyet, amit te írtál:

"Én itt arra gondolnék, hogy a Szentírás által az abban kinyilatkoztatott 10 parancsolat - Isten törvényei által fogja az embereket megítélni."


Én azt mondom, hogy engedjük meg Istennek, aki a világ szuverén ura, hogy úgy ítéljen meg minden embert, ahogy azt jónak látja. Például biztos nem fogja a Bibliában leírt tízparancsot mércének használni egy afrikai őslakkosnál, aki sose hallott róla.


Tehát összefoglalva, a Szentírás tényleg a legfontosabb könyv egy keresztény ember életében, de akkor is csak egy könyv, semmi több. Sok ateista is ismeri a Szentírást, némelyik sokkal jobban, mint a hívők többsége, de ezáltal nem kerülnek közelebb Istenhez.

2020. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#12 "A keresztény ember életének középpontjában Krisztus áll, nem a Szentírás. Ha ez felcserélődik, akkor bálványimádás tárgya lesz a Szentírás." - Ne válaszd el Isten beszédét Tőle, ez nem volna helyes. Azt hogy a keresztény ember életének központjában Krisztus áll, ezt is a Szentírásból tudod! Krisztus nélkül a Szentírást nem lehet értelmezni! A Szentírás nélkül viszont nem lesznek helyes fogalmaink Róla! Ezek nem elválasztható dolgok. De ha valaki visszaél a Szentírással(sok ilyen van) azért természetesen nem a Biblia a felelős hanem maga a személy aki vele vagy visszaél vele! Helyesen használva a Szentírás Istennel köt össze helytelenül használva viszont a "vonal másik végén" más jelentkezik be.


"Gondolj bele, hogy évszázadokon át nem létezett Szentírás, hiszen a kánont is csak a 4. század végén zárták le. Akkor előtte nem voltak keresztények?"


De természetesen előtte is voltak igazak, kereszténynek csak Krisztus halála után hívták őket. Az igazság a legkorábbi időktől fogva szájhagyomány útján létezett ahogy a Biblia is írja. Később azonban írásba kellett foglalni, mivel az ember szellemi képességei (úgymint az emlékezőtehetsége) lecsökkentek.


"Hát ha ezt most itt úgy értjük, hogy a Szentírás egy páratlan Istentől származó könyv akkor igen. Azt kell, hogy mondjam, hogy valóban az!" (Ez az én válaszom volt.)


"Igen, de mit rétünk ez alatt? A Szentírást Isten sugalmazta és nem diktálta, a Szentlélek dolgozott az emberek szívében akik írták, vagy akik a 4. század végén összeválogatták (hiszen nem volt könnyű a sok száz könyvből kiválasztani azokat, amiket sugalmazottnak tekintünk). Tehát teológiai tartalma megkérdőjelezhetetlen (amennyiben jogos tulajdonosai értelmezik), viszont a nyúl ettől még nem lesz kérődző állat, mint az Ószövetség írja, s lehetne hozni sok ilyen példát."


Az ihletettség gondoskodott arról, hogy Isten igazságát a kiválasztott embereken keresztül a világ elé tárhassa. Ezek a "választott eszközök" az Istentől kapott gondolatokat emberi formában, emberi nyelven adták tovább.

Isten felügyelte munkájukat Szentlelke által. "Keressétek meg majd az Úr könyvében, és olvassátok: ezeknek egy hijjok sem lesz, egyik a másiktól el nem marad; mert az Ő szája parancsolta, és az Ő lelke gyűjté össze őket!" Ésa. 34,16


"Ezen a fórumon olvastam pár hete, nem könyvben. Én csak úgy értelmezhettem, ahogy leírta, az pedig kimeríti az istenkáromlás fogalmát."


Értem. Nem tudom mert ehhez igazán látnom kellene a szöveget amit olvastál.


"De még azzal se értek egyet, amit te írtál:"


"Én itt arra gondolnék, hogy a Szentírás által az abban kinyilatkoztatott 10 parancsolat - Isten törvényei által fogja az embereket megítélni."


"Én azt mondom, hogy engedjük meg Istennek, aki a világ szuverén ura, hogy úgy ítéljen meg minden embert, ahogy azt jónak látja. Például biztos nem fogja a Bibliában leírt tízparancsot mércének használni egy afrikai őslakkosnál, aki sose hallott róla."


Az ítéletet mindig valamilyen mérce alapján hozzák meg. Isten csak azt fogja számonkérni tőlünk amit nekünk adott.

Kinek, kinek lehetősége szerint. Az afrikai őslakost gondolom elszigetelt esetként akartad említeni. A világban folyamatosan egyre kevesebben lesznek azok akik sohasem halottak Róla! De Jézus Krisztus visszajövetele előtt még lesz alkalma mindenkinek hallani Róla! Misszionáriusok számos elszigetelt néphez is elvitték már Isten szavát. Azt hiszem egyébként Afrika az egyik olyan terület ahol jobban terjed a kereszténység az általunk "fejletlennek" mondott szegény államokban sokszor szívesebben fogadják Isten beszédét mint nálunk a nagy "fejlett" államokban.

Visszatérve az általad említett afrikai őslakosra akinek nem volt lehetősége megismerni mélyebben az igazságot. Neki is van valamilyen ismerete a Szentlélek munkája senki számára nincs korlátozva. Az ő életében is lesznek erkölcsi normák, olyanok amelyek a Szentírásban szerepelnek.Ha igazán, őszintén és önzetlenül szeret a törvényt tudta nélkül is betöltötte. Mert "a törvénynek betöltése a szeretet." Róm. 13,10

2020. máj. 10. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!