Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus bálványimádók?

A katolikus bálványimádók?

Figyelt kérdés
2017. jún. 18. 16:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 követ62 ***** válasza:
39%
Igen! Nagyon durván!
2017. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
46%
Aki teremtményhez,tárgyhoz imádkozik,az bálványimádó.
2017. jún. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem imádjuk a szobrokat, mindig amit imádunk annak áldozatot mutatunk be soha nem a szobroknak misézik a pap hanem Istennek ajánlja fel a kenyeret és bort. A szobrok, képek csak segítenek elképzelni egyes dolgokat, épp úgy ahogy más rítusú keresztényeknél is.
2017. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
11%

Krisztus egyszeri áldozata örökidőre elégséges áldozat!

Újabb áldozat(ok),Krisztus áldozatát minősítik le.


A megholt emberekhez való imádkozás,súlyos,és útálatos bálványimádás.

2017. jún. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
53%
Így van, mi katolikusok mind azok vagyunk. Már a heidelbergi káté is megmondta, és hát ők már azért csak jobban tudják... :))
2017. jún. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
52%

Ma a katolikusok az Oltáriszentséget ünneplik, ahol jelen van Jézus, az ő valóságos teste és valóságos vére. A katolikusok leborulnak az Oltáriszentség előtt, szentségimádásokat tartanak, ami nem a kenyérnek és bornak szól, hanem Jézusnak, aki jelen van.

A szenteket sem imádják, de közbenjárásukat kérhetik. Nem is kérik mindig.

2017. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
43%

Nem, ők csak hiszékenyek, és nagyobb bizalmat adtak egy papnak, mint magának az Úr szavának. Engem inkább az botránkoztat meg, hogy Máriához imádkoznak, lásd az utóbbi búcsúban is.

Javarészt nem olvassák, nem ismerik a Bibliát, Istennel semmiféle kapcsolatuk nincs és ők aszerint élnek, hogy mit tehetnének a megváltásért.


De bálványimádóknak nem mondanám őket. Ők is tesók.

2017. jún. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
59%
Sok tanukkal nem értek egyet ugyan, mintva szentek vagy a purgatórium, de azért bàlványimádózni őket csak gyűlölködő ostobaság. Se a szenteket, se a szobrokat nem tartják isteneknek. Nem attól lesz valami bálvány, hogy te nem értesz egyet vele...
2017. jún. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
34%

Igen azok vagyunk.


Láthatod, itt pár hozzászóló is írta, szóval biztos így van. Ahogy mondják, halott emberekhez imádkozunk, szobrok előtt csúszunk térden, a Bibliát messziről kerüljünk, sőt lehet olvasni se tudunk, ahhoz is buták vagyunk.


Szerencse, hogy van pár szekta, akik feltalálták a spanyol viszat. Majd két évezredig a világ a katolikusok sötétségében tengődött, míg a 19. és 20. században ezek a szekták meghozták a várva várt fényt.

2017. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
Én nem értem, hogy egyes válaszolók miért reagáltak ennyire ingerülten. Teológiai érvelésre számítottam, helyette kaptam személyeskedést... :(
2017. jún. 18. 19:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!