Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint a világ...

A Biblia szerint a világ végén Jézus visszajövetelekor a föld is elfog pusztulni? A földön lesz az uj élet? A paradicsom?

Figyelt kérdés
2020. máj. 17. 20:17
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
14%

Nem az őrtorony tanitja, mert a Biblia irja. Az őrtorony folyóirat pedig idézi, megemliti az irásokból. Sajnos ez félreinformálása az embereknek.

Isten szaváról, és szavából tanulunk, a folyóirat, nem Biblia.

2020. máj. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
16%
Az 5-ös válaszolóval egyetértve, újjá teremti a földet, vagy is tisztitja, és nem elpusztitja. Amikor aranyat tisztitunk, azt a tűzben tesszük, és a felesleges anyagokat leszürjük. De ettől az arany nem fog elpusztulni, megsemmisülni, hanem értékesebbé válik, tiszta lesz. Az eget sem pusztitotta el Isten, hanem megtisztitotta Sátánéktól. Igy "új ég" lett, vagy is már helyreállt a rend ott. Ez vár a Földre is. A tűz a teljes pusztulást jelenti, de nem a Föld számára, hanem a nem tiszta dolgok kiszűrésére.
2020. máj. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
47%

#12

Ha Isten úgy tisztítja meg a világot, mint az aranyat szokás, akkor igencsak az történik, amit leírtam. Végülis igazoltad a Szentírás alapján írt állításomat.

2020. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
miért adtok ilyen nagy hitelességet ennek az őrtorony iratnak,szerintem emberi zavaros kreálmány.A Biblia legyen már irányadó ne ez a vallásilag szükitett iromány.
2020. máj. 18. 10:38
 15/22 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes, hogy az őrtorony arctalan és névtelen fordítói sok helyen az aiont világkorszaknak, világrendszernek fordítják. Valamiért ezen a ponton szembe következetlen módon mindörökké-nek.

Pedig összefüggésben a többi verssel, jól látszik, hogy ez inkább az idők végét jelöli, az utolsó ítéletet, melyben az történik, amit Péter leveléből idéztem.

2020. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

!15!

Isten a Bibliában leirtak alapján, mindig egy "korszakot zárt" le. Ezzel pedig nem végzett pusztitást mindenhol. Hatalmában áll a Földön élők közül megmenteni azokat, akik nem méltóak a halálra. Ezt jól láthatjuk azokból, hogy képes szelektálni. PL: Az egyiptomban meghaltak közül egyetlen Izraelita gyermeke sem halt meg. Vagy Ráháb Háza maradt meg Jerikó falainál. Pedig ott voltak közvetlen közel az elitéltek között.

Jézus Sátánt levetette az égből, a Földre. Az égben pedig ezzel létrejött a messiási királyság. Miért is kellene az eget elpusztitani, és újat alkotni? Hiszen jó angyalok vannak ott. Az égről azt mondja, hogy örüljenek, mert már nincs ott a Kisértő. Nem kellett elpusztitani Isten és az angyalok lakhelyét.

Logikus egyszerű Isten gondolata, ha a szeretetét és a bölcseségét is alapul vesszük. Ő nem leli örömét a pusztitásokban, még az alkotásait illetően sem. Azért elpusztitani az emberek számára létrehozott lakást, mert "néhányan" rosszalkodtak....

2020. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Megtévesztő Őrtorony képviselők kérem ne csináljanak zavart itt a fórumon,köszönöm.
2020. máj. 18. 11:21
 18/22 anonim ***** válasza:
26%

Jeruzsálem pusztulása is egy "korszak" lezárása volt. Nem pusztult el mindenki. Miért helytelen? Isten időszakosan hoz egy elrendezést, és amikor elavul, vagy változtat, akkor azt a körülményt, vagy időszakot zárja le. PL Noé és a vizözön alkalmával is.

Ez történt az újszövetség megkötésekor is. A Zsidó rendszer végét szépen lezárta. "új korszak keződött" Isten elrendezése alapján. Isten szavából ez minden ilyen eseménynél jól látható. Nem kellett mindent és mindenkit elpusztitani. A Teljes Biblia témájával összhangban, nem teljes "vég" következett be. ezért nem tudom miért lenne rossz az a kifejezés, hogy "korszak"?

2020. máj. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
21%

Nem képviselem az Őrtornyot, Én a Biblia Istenét, Jehovát képviselem, aki Jézust nevezte ki Királynak és Isten gyülekezete fejének. Nem keltek zavart, csak mert a Biblia alapján elmondom az érveimet bizonyos témáról.


A kérésedre reagálva, ebben a témában nem irok többet.

2020. máj. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

----Nem képviselem az Őrtornyot, Én a Biblia Istenét, Jehovát képviselem----


ez ugyanaz,senki nem vall ilyen tanokat csak a őrtorony szervezet,mert ők azt állitván magukról hogy ők az igaz egy vallás az összes többi hamis,én azért is hagyom figyelmen kivűl a megnyilvánulásokat mert utána kell nézni milyen egyházról van szó,ki alapitotta,stb,én meggyöztem magamat a tények alapján hogy ők egy más evangéliumot hirdetnek.Nem tartom őket keresztényeknek sem mert elutasitják az alapvető keresztény tanokat is. Nem bántásnak szántam csak véleményt alkottam.

2020. máj. 18. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!