Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Mária-tisztele...

Mit gondoltok a Mária-tiszteletről?

Figyelt kérdés
A Szűz Mária köré épült kultuszra gondolok.

2020. máj. 18. 13:31
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%

9


Nem, adventista.

2020. máj. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
76%
Mint tisztelet,szerintem nincs vele baj. Tisztelni más embereket is illene. DE! Apósom egyszer képes volt összezörrenni a saját fiával,csak mert az nem hitte el,hogy Mária megjelent egy lánynak és magához szólította (ez egy filmnek az utolsó pár perce volt,apósom simán benyalta),és mikor sógorom csupán annyit válaszolt erre,hogy Mária nem jelenik meg senkinek,akkor apósom istentelennek nevezte. Na ez már beteges. Emiatt családtagoknak nekiesni és megkérdőjelezni a hitüket már szerintem nagyon elvakult dolog. De az is igaz,hogy nem minden katolikus ilyen!
2020. máj. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 tgt ***** válasza:
20%
A Mária kultusz védhetetlen dolog. Ha jól tudom, a katolikusoknál dogma, vagyis kötelező elfogadni.
2020. máj. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
91%
Pusztán az ábrázolást meg túlzás bálványimádásnak nevezni. Én pl. szoktam angyalokat rajzolni,akkor máris imádom őket? Ha ennyi elég az imádathoz,akkor mindenki lerajzolja egyszer az Atyát és már imádva is van. Azért remélem leesik,hol sántít erősen ez az imádás dolog.
2020. máj. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
67%

11,

Köszönöm. Nem tudtam. Ebből is tanul az ember....

2020. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
76%

Nem bálványimádás - azt, hogy a népi szokásokban mi kanyarodik hozzá, azt nem kell és nem is lehet bírálni.


A kultusz kialakulásának mély gyökere van: példaképet állít(ott) a felnövekvő nemzedék elé, női példaképet.

A lovagkor eszményi nőalakja - Sophia Perennis

a philosophia perennis et universalis női "párja" női aspektusa

bővebben:

[link]


egyszerűbben: ezúttal Péter is, (úgy tűnik ez a tradíció nem jött át Ellen G. White tanításából), és a többiek:


ki lenne a lányotoknak és ifjú szerelmet kereső fiatoknak) méltó példakép, akit csodál, tisztel és tisztasága után vágyakoziK?

Istenszülő Mária Istenanya - Bogorogyice Devo -

vagy Barbiebaba?

vagy Nina Hagen-szerű sztár, "csillag"?

https://www.youtube.com/watch?v=HrPm-TAoRLM&feature=emb_logo

(na ezt sokáig kellett keresnem)

jaj. nehogy az maradjon meg, hanem a biblikus szövegű üdvözlégy:

https://www.youtube.com/watch?v=B3pmaO_IlzU

Fra Angelico: Angyali üdvözlet szent alázattal fogadja a jóhírt (nem rohan tesztelni és abortuszra)

[link]


Az angyali üdvözlet: Örvendezz!

https://www.youtube.com/watch?v=XzK5YEVMHn4


örvendezz! noha szívedet majd tőr járja át

Lk2.34 Simeon megáldotta őket, és így szólt anyjához, Máriához: „Íme, ő sokak romlására és sokak feltámadására lesz Izraelben, jel lesz, amelynek ellene mondanak – 35a te lelkedet is tőr járja át –, hogy kiderüljenek sok szív titkos gondolatai.”

Jézus a szeretett tanítványra bízza anyját -

ugye azért az ÚSz-ből is kiviláglik, hogy FONTOS az Istenszülő.

2020. máj. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:
Tőlem mindenki zöld pipát kapott, mert véleményeket vártam, amiket kaptam is. Köszönöm! :)
2020. máj. 18. 22:37
 18/58 anonim ***** válasza:
9%

"Istenszülő Mária Istenanya"


Ez Biblikus?

Istent nem szülte senki, nincs anyja. DE ha lenne akkor nem Isten volna a mindenható, aki öröktől fogva van, Mária pedig nem a Földön létezne. Hogyan lehet egy tökéletlen bűnben fogant és élt Nő Isten anyja? Máriának, ugyan úgy mint más asszonynak, áldozatot kellett vinnie az első Fiú gyermek születése szerinti elrendezés miatt.

Ha pedig nem Biblikus, akkor miért kell elfogadni, és azzal azonosulni?

2020. máj. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
77%

A szélsőséges eseteket leszámítva, nincs vele baj. Máriának lényegében az összes keresztény ember példaképének kellene lenni, ennek ellenére, sokan mintha hatalmas ellenszenvet éreznének Megváltónk édesanyjával szemben. Elvégre mégis csak őt találta méltónak Isten, hogy általa testesüljön meg a Logosz, Isten Fia.

Érdemes lenne a sok bálványt kiáltó és Máriát már-már gyűlölő protestánsnak elolvasni Luther Magnaficatját, akit talán a reformáció elindítójaként nem lehet azzal vádolni, hogy nagyon bibliaellenes dolgokat tanítana.

2020. máj. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
11%

Istenhez nem lehet közeledni máson csak Jézuson keresztül. 1Tim 2:5 "Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus."

Mária egy különleges személy volt Isten tervében, és Jézus számára édesanyjaként természetesen nagyon különleges lehetett, de a Biblia nem takargatja, hogy Máriának is szüksége volt a bűnei bocsánatára, mint minden embernek, hiszen fiatal korában még hittel fogadta az angyal üdvözletét, de egy ponton elvesztette a hitét, és már nem Isten akarata szerint élt. Lásd Mk 3:32-34 "Szóltak neki [Jézusnak]: Íme, anyád és a testvéreid odakint keresnek téged! De ő így válaszolt nekik: Ki az én anyám, és kik az én testvéreim? És végignézve a körülötte ülőkön, így szólt: Íme, az én anyám és az én testvéreim. Mert aki Isten akaratát cselekszi, az az én testvérem és az én anyám."

Valószínűleg Jézus kereszthalálával való szembesülés után tért meg, ugyanis az Apostolok cselekedeteinek a 2. fejezetében már a tanítványok között van. Jézus János apostolra bízta, és jó okunk van feltételezni, hogy megtérése után hűségesen kitartott a hitében, de erről a Biblia már nem mond semmit. Csak az egyházi történetírás jegyezte fel, hogy János apostollal együtt később az efezusi gyülekezetben szolgáltak életük végéig.

üdv Stefán

2020. máj. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!