Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Mária-tisztele...

Mit gondoltok a Mária-tiszteletről?

Figyelt kérdés
A Szűz Mária köré épült kultuszra gondolok.

2020. máj. 18. 13:31
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
16%

Mielőtt valaki azzal vádol, hogy lenézem Máriát. Szerintem Isten Jézusnak jó, istenfélő, példaértékű szülőket adott, és ez így lehetett, amíg Jézus felnőtt. Az angyal üdvözlete Máriának és Mária látogatása Erzsébetnél a Biblia gyönyörű részei, és inspiráló lehet az a gyermeki hit, tisztaság, és öröm, és hála, ami ezekben a részekben Máriából árad a mai tini lányok számára is. Mária egy ponton elveszette a hitét, és Jézus nyilvános működéskor már nem Isten akaratát cselekedte (mint említettem Mk 3:32-34). Ez nem jelenti azt, hogy gonosz ember lett, de azt biztosan jelenti, hogy már bűnös és eltévelyedett volt, mint bármely ember. Isten nem személyválogató, és neki is ítélet alá kellett volna esnie, ha Jézus nem hal meg érte is.

A Mária körül kialakult római katolikus kultusz és üzlet számomra már gusztustalan. Ha Mária ezt látná -- remélem nem látja -- az óriási szívfájdalmat okozna neki.

üdv Stefán

2020. máj. 19. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
73%

#19-es nagyon jó. A tisztasága, szent alázata ingerli a hedonista embereket, azért az "ellenszenv".

#18-nak szeretettel ajánlom Lukács evangéliumát olvasásra. [link]

kezdetnek jó lesz, és majd tisztulnak a most minden kifejezésében merőben téves gondolatai. Folytatásnak meg: Jézus Krisztus teljesen ember és teljesen Isten. Egyszerre- ez a kereszténység misztériuma, titka, lényege.

2020. máj. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
74%

"remélem nem látja"

Picit ha jobban belegondolunk, ez egy rendkívül aljas, sátáni kívánság. Hiszen Krisztus minden hívőt arra hív, hogy vele együtt uralkodjanak örökkön örökké az üdvösségben. Ha valaki ebbéli kívánságát fejezi ki, azt jelenti, hogy nem akarja Szűz Máriát ezen üdvözültek táborában látni.


"Jézus nyilvános működéskor már nem Isten akaratát cselekedte"

Ez pedig egyszerűen csúnya rágalom. Sehol nem állít ilyet a Biblia, még a hivatkozott versben sem. Sőt Szűz Mária volt, aki mindvégig kitartott Krisztussal, a szenvedő anya ott áll a kereszt tövében is János apostollal, míg a tanítványai elfutottak. S ott van pünkösdkor is, amikor az apostolokra kiárad a Szentlélek.


"számomra már gusztustalan"

Számomra az a gusztustalan, hogy sokan Máriát ilyen csúnya módon megvetik.


Talán jó lenne a Szentlélekkel eltöltött Erzsébettől tanulva minden magát kereszténynek mondónak így szólnia:

"Áldott vagy az asszonyok között, és áldott a te méhed gyümölcse! Hogy lehet az, hogy Uramnak anyja jön hozzám? Lásd, mihelyt meghallottam köszöntésed szavát, az örömtől megmozdult méhemben a gyermek. Boldog, aki hitt annak a beteljesedésében, amit az Úr mondott neki!"


De érdemes Szűz Mária válaszán is elgondolkodni:

"Íme, mostantól fogva boldognak hirdet minden nemzedék, mert nagyot tett velem a Hatalmas, és Szent az ő neve. Irgalma nemzedékről nemzedékre az istenfélőkkel marad. Karja bizonyságot tett hatalmáról: szétszórta a szívük szándékában gőgösöket, letaszította trónjukról a hatalmasokat, az alázatosakat pedig fölemelte."

Mert még mindig sok a gőgös szívű és kevés az olyan alázatos, mint Mária, "az Úr szolgálója".

2020. máj. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
19%

Az utolsó 2 hozzászóló demonstrálta,hogy mit is értettem "túlzás" alatt. Gyakorlatilag ugyanaz,mint amit apósom csinált. Agnosztikusként nekem a bálványimádás teljesen mindegy,nem is erről van szó,de látom,hogy ez mennyire kártékony. Látom,hogy hat emberekre. Az elvakultságtól kezdve a már-már passzív agresszív viselkedésig,mikor már jelzőkkel illetjük a másikat,az üldözési mániánkban összefüggéseket látunk ott is,ahol nincs (példa: "remélem Mária ezt nem látja" és amit ebből a másik leszűrt: "Máriát nem akarod a feltámadottak között tudni).

Arról nem is beszélek már,hogy Mária "tökéletessége" 1000 sebből vérzik és millió kérdést szül.

A lényeg,hogy olyan embert még nem láttam,akire ez jótékony hatást gyakorolt volna,mert mind átmegy instant vadállatba,ha valaki ezzel nem ért egyet. A saját megváltójukért nem ugranak ennyire.

Na,jöhet a szentbeszéd,hogy én Máriához képest mekkora senkiházi szemétláda vagyok,de ez valószínűleg nem engem fog minősíteni.

2020. máj. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 tgt ***** válasza:
0%
Nem vagyok a fogadatlan prókátora a 21-es válaszolónak, de szerintem nem rossz szándékból írta azt, hogy reméli, Mária nem látja a köréje épült kultuszt. Csak Máriát akarta óvni attól a fájdalomtól, hogy lássa, milyen bizarr módon tisztelik őt a katolikusok.
2020. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
83%

#25

Pedig nehéz máshogy értelmezni.


"Ha Mária ezt látná -- remélem nem látja -- az óriási szívfájdalmat okozna neki."

Tehát vagy látja, vagy nem látja. Az üdvözült szentek nyilván látják, hiszen Krisztussal együtt uralkodnak, ahogy a Jelenések könyvében olvashatjuk "uralkodni fognak örökkön-örökké". S ez nem csak Máriára igaz, hanem minden üdvözült szentre. Ha valaki azon reményét fejezi ki, hogy Mária nem látja ezeket, akkor csak azt jelentheti, hogy nem tartozik ezen szentek közé.


Ezt erősíti a hozzászóló azzal, amikor Máriáról írja "elveszette a hitét". Hiszen mit mond Jézus? Aki hisz és megkeresztelkedik üdvözül, aki nem hisz, elkárhozik. Ha valaki elveszti szerinte hitét, akkor mit sugall ezzel a hozzászóló?

Bár hozzáteszem, hogy bármennyire is szeretné a hozzászóló, Mária nem vesztette el a hitét, nincs erre utalás a Szentírásban, sőt folyamatosan ennek ellenkezője derül ki, bármikor bukkan fel Mária a történetben.

2020. máj. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 tgt ***** válasza:
0%

A "ha ezt látná - remélem nem látja" egy szófordulat, kedves 26-os. Akkor használjuk, amikor valakivel a halála után méltánytalan dolgok történnek.

Azt pedig, hogy Mária elvesztette-e a hitét, nem tudom. Az Evangéliumban nem kap túl nagy szerepet az ő személye.

2020. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
73%

#27

S mennyi alapjában véve gonosz szófordulat van, például "remélem nem éled meg", s még lehetne mondani sokat. Ez nem változtat jelentésén, amit szerintem elég részletesen kifejtettem.


Persze nem tudhatjuk pontosan, hogy kinek van hite és kinek nincs, ezt csak Isten látja (bár a "kedves" hozzászóló elég határozottan írta, hogy elvesztette, érdekes, ez semmi reakciót nem kapott ellenben az én hozzászólásommal). De az a néhány hely, illetve alkalom, amikor látjuk az evangéliumokban, számomra pont az ellenkezőjét mutatja. Amikor egy kivételével apostolai elfutottak, ki maradt ott a kereszt tövében? Ha elvesztette volna hitét, miként áradt volna rá ki a Szentlélek pünkösdkor? Tényleg nincs túl sok írva Máriáról, de ebből is elég jól kirajzolódik alakja.

2020. máj. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 tgt ***** válasza:
13%
A legtöbb anya ottmaradna a keresztnél, és az életét is odaadná a gyermekéért. Ez a természetes dolog . Mária is bizonyára a gyermekét látta Jézusban, és nem a messiást. Nem a hithez van ennek köze, hanem az anyasághoz.
2020. máj. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
16%
Ebben történetesen egyetértek "tgt"-vel. Ha már az ok valaki túlidealizálására,hogy a gyereke mellett volt a legszörnyűbb időszakban is,hát akkor ez elég sok anyának kijárna.
2020. máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!