Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Mária-tisztele...

Mit gondoltok a Mária-tiszteletről?

Figyelt kérdés
A Szűz Mária köré épült kultuszra gondolok.

2020. máj. 18. 13:31
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
0%
Imádom nézni,ahogy mindkettő a Bibliával jön,mindkettő lekezeli a másik Bibliához való hozzáállását,csak épp azt nem veszik észre,hogy a vitastílusa nem biblikus egyiknek sem már régóta.
2020. jún. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 tgt ***** válasza:
0%
Mesél Ráchel, milyen a biblikus vitastílus?
2020. jún. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
Hidd el,csak mert nem vagyok hívő,még tudhatom,hogy a személyeskedés meg az egymáson gúnyolódás nem biblikus. De nyilván ezt te is tudod,csak egy hitetlentől nehéz elfogadni,mert mi el vagyunk könyvelve "Bibliát nem ismerőknek".
2020. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:
100%
Arról már nem is beszélve,hogy velem többször is beszéltél már igazi pokróc stílusban. De gondolom ez is teljesen rendben van.
2020. jún. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 tgt ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy mikor voltam veled pokróc, ahogy azt sem tudom, hogy ebben a vitában mi volt az a minősíthetetlen, amitől így kiakadtál.
2020. jún. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 tgt ***** válasza:
17%
Na de visszatérve Máriára, kedves vitapartnerem, szerinted a Biblia megengedi-e, hogy halott emberi lényhez bárki imádkozzon, leboroljon a képe vagy szobra előtt? Mielőtt válaszolsz, javaslom a Tízparancsolat gondos tanulmányozását.
2020. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
71%

#56

Bár te nem hiszed, de Mártának ezen szavakat mondta Jézus:

"Én vagyok a föltámadás és az élet. Aki hisz bennem, még ha meg is halt, élni fog, és mindaz, aki él és hisz bennem, nem hal meg soha. Hiszed ezt?"

Az apostoli egyházak úgy tartják, hogy Mária hitt Krisztusban, s így elnyerte helyét a mennyei dicsőségben, ahogy minden üdvözült szent, tehát Mária nem halott, mint állítod.

De ugyanez elmondható a zsidó ősatyákról is, ha ismernéd a Szentírást, akkor tudnád:

"Ami pedig a halottak feltámadását illeti, nem olvastátok, amit az Isten mondott nektek: Én vagyok Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene. Isten nem a halottak Istene, hanem az élőké."


Tehát miért is lenne Mária halott?


Mária (képe és szobra) előtt pedig nem jellemző leborulni, a katolikus tanítás alapján az imádat egyedül a Szentháromságnak jár. Például a rózsafűzért se leborulva végzik a hívek, hanem ülve általában.


"Mielőtt válaszolsz, javaslom a Tízparancsolat gondos tanulmányozását."

Egyébként minek? Hiszen az nem Jézus szava, márpedig te írtad, hogy csak egyedül az számít a Szentírásból, semmi más.

2020. jún. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 tgt ***** válasza:
0%

Csak Istenhez lehet imádkozni, senki máshoz.


Ez pedig a második parancsolatból van:


"Ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van. Ne borulj le előttük és ne szolgáld őket, mert én vagyok az Örökkévaló, a te Istened, a féltve őrködő Isten"

2020. jún. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!