Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus milyen Nevet jelentett...

Jézus milyen Nevet jelentett ki az embereknek?

Figyelt kérdés

Jézus mondta a János 17,6-ban: "Megjelentettem a te Nevedet (Atyám) az embereknek..."


Jézus sosem használta a jehova/jahuah/yahwe kifejezéseket.

Vagy Istennek, vagy Atyának szólította... az Atyát...



2020. máj. 20. 19:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus az Atyaisten Szava, Neve.

Ez a kinyilatkoztatás.

- ezt jelenti a Jn 17,6 és a Jn1,14: Az Ige (LOGOSZ) testté lett

Logosz - görög szó: ige, szó, word, wort, слово

2020. máj. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább fordítsd úgy, bemutatkozott. Egy biztos, hogy nem Jehova. De ha tegyük fel ez is lenne a neve, teljesen lényegtelen.
2020. máj. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Akkoriban a név nem egy betűhalmaz volt, hanem a személyt jelentette. Megismertetni Isten nevét annyit jelentett, hogy megismertetni Isten személyét. Természetesen a zsidók ismerték a JHVH nevet, tehát erre nem volt szükség. Ellenben nem ismerték Istent. Jézus mondja: "Aki engem látott, az Atyát látta."
2020. máj. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Megjelentettem..." tehát őbenne testesült meg az Isten. Megnevezni valamit azt jelenti, hogy emberi értelem számára befogadhatóvá tenni. A törvény azért tiltja Isten nevének hiábavaló kimondását, mert azzal Istent az emberi intellektus alá rendelik, vagyis megcsonkítják, kifosztják a jelentését. Ahogy ez aztán meg is történt megannyi alkalommal, amikor Isten nevében tesznek emberek ezt meg azt.


Jézus ezt tette elérhetővé az emberek számára. Jézussal az Isten elérhetővé és befogadható vált, de ez csak egy teljes személy által lehetséges.

2020. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!