Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valaki családi okokból...

Ha valaki családi okokból felveszi veszi fel a kereszténységet és bevallja, hogy hit nincs a szándék mögött, attól általában mit várnak el?

Figyelt kérdés

tudom, legjobb az, ha az érintett fél megtagadja a család kérését, de nem mindig ilyen egyszerű a helyzet. Ha szeretünk valakiket akik traumaként élik meg, ha ez hiányzik, azért átgondolja az ember. Van, hogy nekünk sokkal kisebb fájdalom megcsinálni egy felnőtt keresztséget, mint a szeretteinknek elviselni hogy ez nincs meg, ezért megcsinálnánk, hogy aztán mindenki boldog legyen. Főleg ha az adott keresztény rokon már nagyon idős.


De mi kell ahhoz, hogy egy ateista meglobogtassa a keresztlevelét? Úgy tudom vizsgához kötött ez felnőttkorban. Mennyire szívatnak, ha ismerik a valódi szándékot? Ha valaki végig jár egy tanfolyamot becsületesen, és nem akadályozza az órákat a magánvéleményével, azzal elnézőbbek? A kötelező gyónáskor mennyire erőltetik a a bűnbánatot, ha alapból éppen nincs, amikor beülök a fülkébe? Mi van még, ami ehhez kell, túl azon, hogy tanfolyam meg vizsga?


2020. máj. 21. 02:29
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

Ilyen nincs, ennyire hülye nem lehet senki!

Ha nagyon akarod, mondd azt a nagymamának, hogy megkeresztelkedtél, ha be akarod csapni!

2020. máj. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Alex Fly ***** válasza:
A keresztyénség nem olyan, amit "fel lehet venni". Vagy keresztyén vagy, vagy nem. És mégis, mit kellene elvárni attól, aki azzal kezdi, hogy becsapja a másikat?
2020. máj. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez így egy hamis eskü, amit egy erkölcsös ember 𝐍𝐄𝐌 csinál meg!
2020. máj. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem tennk ilyet. Vagy fogadjanak el annak, aki vagyok, vagy így jártak. Én nem tudnék hinni csak kényszerből, ahogy sosem tudtam.
2020. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

írtam, egyetértek azzal, hogy a legjobb az ilyet elutasítani. Jó érv volna az is, hogy hamis eskü, de most nem az számít, hogy általában mi a helyes. Egy adott családi helyzetben csak az adott helyzet számít és a benne lévő személyek.


Kérem az ez után következő válaszolókat, hogy ezen a problémán lendüljünk túl és csak a kérdésre válaszoljanak, ha segíteni akarnak.

2020. máj. 21. 11:17
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Semmit, mert így nem fognak megkeresztelni - legalább is én katolikus vagyok, a saját felekezetemet ismerem. Ez nem "tanfolyam" meg "vizsga" kérdése. Katekumenátus van azoknak, akik felnőtt korban szeretnék felvenni a bevezető szentségeket. Ennek során a jelölt megismerkedik a katolikus keresztény hittel, majd eldönti, hogy szeretne-e megkeresztelkedni. Ez sokszor egy év, ami alatt nem csak "órák" vannak, ahol kukaként hallgatsz, hanem sok négyszemközti beszélgetés, lelkivezetés van. Ezek során azért elég könnyen látszik, hogy valaki ezt kényszerből csinálja és amúgy totál érdektelen. Nyilván volt már olyan a történelemben, hogy valakit megkereszteltek úgy, hogy egyáltalán nem hitt, hiszen mi emberek nem látunk bele a másik lelkébe.

De ha felmerül a gyanú, hogy egyáltalán nem érdekel a dolog (ez azért látszik), akkor nem fognak megkeresztelni, ugyanis ez nem kötelező és felnőtt korban meg kifejezetten fontos, hogy ez valóban egy érett döntés legyen. Az meg nem indok, hogy a nagymama szeretné.

"A kötelező gyónáskor mennyire erőltetik a a bűnbánatot, ha alapból éppen nincs, amikor beülök a fülkébe?"

Felnőtt keresztség előtt nincs kötelező gyónás, mert a keresztség eltörli az áteredő bűnt és az addig elkövetett személyes bűnöket is. Gyónás a már megkeresztelt emberek számára lehetőség.

2020. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Ha annyira szereted azt a bizonyos családtagodat, akkor miért akarod becsapni? átverni? A te lelkiismeretedet nem zavarná az, hogy hazudtál neki? Lehetetlen ,hogy az átverésed boldoggá tenné(ha tud róla) a rokont!

Írod, ateista vagy, de itt főleg a gyakorin, ők magukat különbnek tartják a hívő embernél, éppen azért, mert (állításuk szerint) nem áltatják magukat. Na de másat, akit szeretsz lehet áltatni? hogy is van ez?

2020. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! kérlek, a számonkérő hangnemet tartsd meg azoknak, akikre hivatkozol. Senkinél sem tartom magam különbnek.


A rokonom jól tudja, hogy ateista vagyok. Részben nem képes/nem akarja befogadni ezt az információt, részben pedig úgy gondolja, a keresztség megment valamennyire a hitetlenségem következményeitől. Tudom, hogy ez logikátlan, de továbbra is hangsúlyozom, nekem most csak ő számít és a viszonyunk, nem az, hogy általában mi a logikus vagy a helyes.


Az utolsó előttinek köszönöm, hogy felvilágosított arról, hogy mivel állok szemben. Örülök, hogy valaki tényleg a kérdésre válaszolt.

2020. máj. 21. 16:52
 9/9 Prókátor ***** válasza:

Hivatalosan 2 év kellene legyen a felkészítési időszak, de többnyire gyostalpalókat szoktak tartani. Rendesen számonkérnék a vasárnapi mise hallgatást is. Elvileg, végigcsinálhatod hit nélkül is, és még Oscar díjas alakítására sincs szükség, bár némi színészkedés és képmutatás szükséges.

Tehát belevágni nem nagy cucc, ennyit nyugodtan megtehetsz, legfeljebb a végén majd nem tanácsolják, hogy megkeresttelkedj. Így némi időt elvesztesz, de legalább megpróbáltad. A leg vészesebb az lehet, ha megérint valami. Na akkor kell majd a nagy döntést meghoznod: valóban megtérsz, vagy kötöd az ateista ebet a karóhoz?

2020. máj. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!