Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg tudnád bocsájtani ha...

Meg tudnád bocsájtani ha valaki szándékosan tönkretenné az egész életedet?

Figyelt kérdés
Én nem tudom megbocsájtani, akkor se ha pokolra kerülök. Erre egyszerűen nincs bocsánat. Messze felülmúl minden képzeletet az ilyenfajta gonoszság. Őszinte válaszokat kérek. Talán közületek sokan el se tudják képzelni ezt a helyzetet, vagy minek nevezhető. Egyszerűen valaki csak azért teszi, tette ezt veled, mert tudja hogy védtelen vagy és megteheti. Ne gyertek azzal hogy felejtsem el a múltat. A múlt nem múlik el. Nagyon is a része a jelennek, sőt, a jelen alkotója maga a múlt. Nem bocsájtom meg sem a halálomkor, sem azután. De ha lesz másik életem, még abban sem.

2018. dec. 4. 14:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
31%
Én is mások életének tönkretételét nagyobb bűnnek tartom, mint a gyilkosságot!
2018. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
21%

Megbocsájtás nagyon nehéz akkor ha a másik fél nem ismeri fel a hibát amit elkövetett.

Viszont tapasztalat alapján mondom hogy jobb az ilyet minél hamarabb elfeledni (mert csak magadnak árt) és úgy fogni fel mint egy tanulságot amit legközelebb el ne kövess.

2018. dec. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Sokkal nagyobb bűn. Olyan lelki sérüléseket kaptam, amiket szinte fel sem lehet fogni. Mai napig azon gondolkodom, hogy mivel érdemeltem ezt ki? Senkinek nem merném kívánni amiket átéltem, kivéve annak aki okozta. Nekem pedig rég öngyilkosnak kellett volna lennem, igazság szerint. De képtelen vagyok rá. Nem, most már nem akarok az lenni. Azon már túl vagyok. De azt hogy mennyire megalázott, nem tudom feldolgozni mai napig sem. A szívem bosszúért kiált, vagy legalább valamiféle kárpótlásért, de egyiket sem fogom megkapni soha. Így fogok meghalni valószínűleg. Ami a legrosszabb, hogy ez a személy még mindig árthat nekem. Amíg csak él. Nem tudom, hogy védhetném meg magam tőle.
2018. dec. 4. 14:59
 4/20 A kérdező kommentje:
# 2 Erre nem is gondoltam. Ebben igazad van.. semmit nem bánt meg, ezért nem is kell egyáltalán megbocsájtanom. Sőt, szinte biztos hogy még ártani akar nekem a közeljövőben is.
2018. dec. 4. 15:05
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

Nyilván nehéz a megbocsátás, sőt talán a legnehezebb dolog. De nem te vagy az egyetlen, akit lelki trauma ért, még ha most kicsit úgy is érzed. Vannak példák, akik azt mutatják, hogy igen is meg lehet bocsátani. Ha nehéz is, erre kell törekedni. Ez persze nem jelenti azt, hogy puszi-pajtásnak kell vele lenni, a megbocsátás nem erről szól, sőt ez lehetne akár csak egy látszat dolog is.

Viszont ha nem engeded el a gyűlölködést, az téged ugyan úgy emészteni fog és nem tudsz majd tovább jutni. Engedd el, idővel bizonyára könnyebb lesz, ha te is úgy állsz hozzá.

2018. dec. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen. Egyedül a megbocsátás tud gyógyulást hozni a sebeidre. Ajánaom figyelmedbe Szabó Attila könyvét a témában: [link]


Üdv. Péter

2018. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
2%
A keresztény vallás abnormális dolgokat vár el a híveitől.
2018. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
30%
Papoltok a megbocsátásról, de ha nem köszönnék vissza, már azon besértődnétek egy életre! Negyed annyi rossz nem ért titeket, mint a kérdezőt, honnan veszitek, hogy meg lehet azokat bocsátani?
2018. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
67%
Te honnan tudod, hogy milyen sérelmek érték? Mert azokat nem említette.
2018. dec. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Igen végre elértünk a lényeghez is. Milyen sérelmek értek, amik így kikészítettek?
2018. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!