Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek mi értelme van az...

Szerintetek mi értelme van az életnek, az univerzumnak ha egyszer úgyis minden elpusztul/megsemmisül? Mi értelme van mindennek?

Figyelt kérdés
Hiába vagy boldog. Elmúlik. Hiába lesz meg az első szex valakinek, két óra után már csak a múlté lesz... Hiába lesz boldog minden ember miattad, semmi értelme, mert 100 év múlva már nem számít és így tovább. Mi értelme van ha tényleg nincs Isten, túlvilág, szellemek?

2020. máj. 22. 16:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%

Aki azt állitja, hogy vége lesz, az Téved. Isten nem azért hozta létre, nem a semmiért teremtette. Mindennek célja van, a szándékát pedig megvalósitja. Nincs az az élőlény, aki ebben megakadályozhatná.

Ettől függetlenül, nincs "túlvilág", ahol az emberekből lett más élőlények szenvednek. Vannak szellemek, akiket Isten angyalainak nevezünk.

Nem kötelező ebben hinni, vagy elfogadni, de az élet nem céltalan.

2020. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%

A borongós hangulat oka többnyire a tett hiánya. Tett nélkül nincs siker, siker nélkül jönnek a borongós gondolatok, és ezzel a kör bezárult.


Én nem hiába vagyok boldog. Nem múlik el, mert teszek róla, ha múlóban akar lenni. Két óra múlva a múlté, viszont újabb öt perc múlva ott a következő. Például azért is vagyok boldog, mert akkor arra koncentrálok, nem a két órával korábbira. 100 év múlva nem számít? Petőfi, Edison, Einstein és a kollégám erről másképp vélekednek, nekik jobban hiszek.

Akinek szüksége van istenre, annak van, kérdezd csak tőle. Akinek nincs, az meg úgy is jól elvan, mi itt a probléma?

Azt áruld el a nagy elmúlás előtt, mi történt az elmúlt időkben, ami ezekre a gondolatokra vitt. Már csak azért is, hogy megcáfoljalak. 100 év múlva is számít, mit fogsz mondani. Nem neked, de az más eset.

2020. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

De ha mi meghalunk, és nem kerülünk a mennybe/túlvilágba akkor mi értelme?

Én hiszek Istenben, túlvilágban is. De senki sem tudja az igazságot.

2020. máj. 22. 16:40
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen szempontból vizsgálod valaminek az értékét.

Pl mi értelme van a fürdésnek, ha egyszer meghalsz? Ebből a szempontból semmi, hisz eleve hibásan egy olyan szempontot határoztam meg aminek semmi köze a fürdés céljához.

Hisz ha az a kérdés, hogy mi értelme a fürdésnek ha holnap mennem kell melózni, akkor máris lehet értelmet találni benne.

2020. máj. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elet ertelme a faj fennmaradas. Nem az egyen, hanem az emberi faj. Ennek erdekeben kell munkalkodni egesz eletedben, hogy hasznos tagja legyel a kozossegednek. Ennek erdekeben valasztasz part, nemzel gyerekeket, adod at a tudast, hogy ne legyen hiabavalo a leted. Te meghalsz mint ember, de a dns-ed tovabboroklodik es a nevelessel at is adod a tudasodat a kovetkezo generacioknak. Szellemed tovabb elhet a munkassagodban is, ha nem hitvany eletet eltel.
2020. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 KZitus ***** válasza:
22%

#5

" De senki sem tudja az igazságot." - ezt miért gondolod így? Isten garantáltan tudja, és leíratta neked is a Bibliában.

2020. máj. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 KZitus ***** válasza:
bocsi, #3-nak, a kérdezőnek....
2020. máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

"

Aki azt állitja, hogy vége lesz, az Téved. Isten nem azért hozta létre, nem a semmiért teremtette. "


Ja. Hanem azért,hogy eltehesse láb alól,aki nem azt merészeli csinálni,amit ő akar. Tényleg,baromira nem céltalan.

2020. máj. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ezt miért kellett újra megkérdezni?
2020. máj. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene, hogy számítson, hova leszel 1000 év múlva? Téged sem foglalkoztat az évszázadokkal ezelőtt élt emberek minden gondja-baja.


A dolgok értelme nem magukban a dolgokban rejlik, de nem is mi vetítjük rájuk. A dolgok értelme a létező és a felfogó közti kölcsönös hatás maga. Annak van értelme, aminek van rád nézve relevanciája. Az Univerzum pusztulásának, vagy távoli korok embereinek, távoli csillagrendszerek lakóinak nincs.


Vagyis van jelentése a létednek, csak az kell hozzá, hogy kapcsolatot teremts a környezeteddel. A jelentés ebből a kapcsolatból adódik.


Számomra máris van jelentése a létednek, mert itt és most kapcsolatot teremtettünk, és én a gondolataim megoszthattam veled :) az, hogy mit gondol erről a kozmosz távoli sarka, vagy a világvége, számomra irreleváns.

2020. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!