Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitgyüliben forgó pénzek...

A hitgyüliben forgó pénzek hová kerülnek? Nyomon lehet követni??

Figyelt kérdés
Ott mindenki fizet tizedet?

2020. máj. 23. 00:06
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
64%

#30

Bár több helyre is bemásoltad ezt, most itt reagálok, csak mert szeretek számolni, s utána nézni a dolgoknak, nem pedig benyalni egyes szektások félrevezetését.


"Az adatok szerint, a felajánlásokat tekintve 1194934 a hívek száma. A további adatok kb . 80 ezerre teszi a taglétszámot."

Lehet összesen ~1,2 millió felajánló van, de a hitgyülinek 2018-ban mindössze 31 399 ajánlottak fel 1%-ot, 79 932 835 forint értékben. Ha állításotok szerint a létszám növekszik, akkor időben vissza ez a szám csökken, tehát 10 éve, vagy 11 éve jóval kevesebb felajánló volt. Persze ezt is meg lehet nézni.


Másrészt az állam az 1%-ot nem arra adja, hogy egyes vallási vezetők saját magánvagyonukat hizlaljak belőle. Ha te ebben semmi problémát nem érzel, az elég káros, s nagyjából eljutunk a búcsúcédulákhoz. Hiszen mi a különbség? 500 éve búcsút vettek rajta, te meg most megtérést, mint bemutattad szépen. Jah egy nagy különbség azért van, akkor nem magánvagyont hizlalt, hanem gyönyörű műemlékek készültek belőle. Most Sanyi épít magának sok százmilliós családi házat és vesz saját észre kereskedelmi tévé csatornát.


"szerintem olcsón megúsztam"

Az ugye megvan, hogy ingyen kaptátok és ingyen adjátok? Krisztus mennyit szedett be az apostoloktól a tanításért és megtérésért? Krisztusból szerinted öltönyös dúsgazdag prédikátor lett? Ha egy vezető lelkész, gyülekezet azt mondja magáról, hogy keresztény, azaz krisztusi, akkor nem kéne Krisztus példáját követni?


Ez a baj, hogy ti már olyan agymosáson mentetek át, hogy a rosszra azt mondjátok jó, a jóra meg azt, hogy rossz. Mert nektek is jó lenne, ha kiderülnének a visszaélések, fény derülne minden problémára, mert ezáltal tisztulna a gyülekezet. 500 éve Luther is hasonló probléma miatt lépett fel, akkor is sok vallási vezető korrupt volt, sokan saját vagyonuk gyarapodását tekintették célnak, most pont ez van nálatok is. A vezetőlelkész egy korrupt, saját vagyonát egekig hizlaló, offshore cégek szövevényes hálóját rendezgető adócsaló. Mit tanít Krisztus az ilyen vezetőkről?

2020. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
13%

Egy szóval nincs említve, hogy az állami pénz és az 1% Németh Sándorhoz került volna. Nem került oda.

A lelkészek csak és kizárólag a tizedet kapják meg! Ezzel gondolom tisztába vagy, szóval ne ferdíts!


Az agymosáshoz meg nincs mit hozzáfűznöm. Ha neked ez a legerősebb érved és minden vitában előhozod, az minősít!

Semmi közöd a gyülekezethez, nem látsz bele, nem vagy tagja. Az hogy egy könyv és a csicskás újságírói kiforgatnak dolgokat és te pedig így elhiszed, hogy nem jársz utána hiteles forrásból, az megintcsak minősít.


Ezek után értelmetlen a vita mert a gyülekezet alapvető működésével sem vagy tisztában...

2020. máj. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
69%
Te hoztad fel a felajánlók számát, nem más, én csak kicsit helyretettem a számaidat. Látom az érvekre nem volt kényelmes válaszolni, így kihagytad. Pedig kíváncsi lettem volna, hogy mi egy hitgyülis meglátása, amikor a Krisztusi példát állítjuk szembe Sanyibá harácsolásával. Egyébként miért ne hinném el a "csicskás" (ez meg téged minősít) újságírók szavát? Elég jól bemutatták az offshore céghálót, amit Sanyi kiépített magának. Ez ellen semmi ellenérv nem hangzott el.
2020. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
16%

A felajánlók száma évről évre növekszik. A tavalyi volt a csúcs. Az 1%-ból befolyt összeg felhasználása szintén szigorúan szabályozott. Nem lehet belőle lelkészi fizetés, ahogy te írtad...


A Biblia tisztán ír a tizedről! A tizedet kapják a pásztorok, az a fizetésük! Ezzel mi a problémád?


Mi sem tudjuk a bizonyos "offshore" cégeket, és nem is érdekel minket... ha valóban Sándor tulajdonában van az ATV tulajdoni jogának EGY RÉSZE, akkor az nagyon jó helyen van, ugyanis az ATV már nem létezne ha a gyülekezet nem száll be.


Másrészt, mit kell ennyire védeni egy ellenzéki tévét? Nemrég ki volt akadva mindenki, hogy jajj kormánypárti lesz az ATV mert kirúgták a Kálmán Olgát. Aztán az ellenzéki HírTV-től is 2 hónap alatt kirúgták és az a tv kormánypárti lett, az ATV megmaradt ellenzéki.

Biztos vagyok benne, hogy te ellenzéki szavazó vagy... ezért is zavar a gyülekezet...


Az újságok által leközölt cikkek csak a dolgok olyan szinten kiforgatott "tényeket" állítanak, amiknek így semmi valóságalapjuk nincsen.

De nyugodtan el lehet jönni a gyülekezetben és megkérdezni az emberek véleményét.

Gondolom még sosem jártál ott... és így rágalmazol :(

2020. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
69%

"A tizedet kapják a pásztorok, az a fizetésük! Ezzel mi a problémád?"

Nekem semmi, de például Jézus mennyi tizedet szedett be fizetésként, vagy az apostolok?

Ha pedig fizetés, s a ház, illetve TV alapján évi száz milliós nagyságrend, akkor mennyit adózik utána? Vagy ha ez ilyen nyilvánvaló, mint írod, miért titkos a vezetőlelkész fizetése? Minden nagyobb felekezetben nyilvános és átlátható, ha nincs sumákolás, miért titkolják?

Mert tudod a fizetés után adózni kell, a magasabb fizetéseknek majd annyi a költségvonzata, mint amennyit az illető megkap. Ha csak nem adócsaló és a tized is így jut a zsebébe.


Tehát szerintem a adózás szempontjából is súlyosan aggályos és a krisztusi példa alapján se helyes.


"Mi sem tudjuk a bizonyos "offshore" cégeket, és nem is érdekel minket"

Igen, azt vettem észre.


"Gondolom még sosem jártál ott... és így rágalmazol"

Nem rágalmazok, mások által kiderített tényeket közlök és kérdéseket vetek fel.

2020. máj. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
82%
Még az jutott eszembe, s talán ez világít rá legjobban a dolgok valójára; korábban írták a tanúk, hogy velük is tanulmányozott Bibliát offshore lovag Sanyi barátunk, de azt mondta, hogy ebben nincs pénz. Nos igen, valóban nem nagyon van, de szerencsére Sanyi barátunk megtalálta, hogy miből lehet multimilliomos.
2020. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
13%

A tizedből is van adózás.

Tudod mennyi vizsgálat indult a gyülekezet ellen már? Mindegyiken tiszta maradt.


Szigorú szabályok vannak a pénzek kezelésére és abszolút legális minden.


Mások által kihirdetett "tényeket" fenntartással kezelném! Főleg ha soha nem jártam ott és csak olvastam róla egy megbolondult embertől, aki 20 éve csak rágalmaz és naponta ír "cikkeket" a kitalálmányairól.

A napi cikkeiből jelent meg az új "könyve" is... ti meg eszitek mint a cukrot..

2020. máj. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
82%

Az hogy sosem járt ott ebben az esetben nem is lényeges.

De ha elmegy..oké majd dicseret kozben korbe megy a kosár es beledob mondjuk 2000 ft ot.

És utána?

Barmikor mehetsz a kosarak után? Ott vagy mikor számolják?

Mikor lepapírozzák?

Amig Bartus könyvet nem olvastad milyen véleményed lehet róla ami tényszerű?

Semmi,nulla,zéró.


Nincsenek tényeid csak hited.

Ebben az esetben nem hitbéli kérdésről van szó.

De ez is lényegtelen valahova kifut a dolog úgy is.


Had ismételjem magam.

Beszéltem Tóth Gézával,Morvayval,elismétlem amit nekik,ha ma cáfoljak tényekkel B L állítasait holnap reggelre nincs ügy.

Ez ilyen egyszerű.

Vagy azonnal tegyenek feljelentest.Legyen per és minden kiderül.

A válasz hallgatás és hümmöges,98 ban ez elegnek bizonyult,2020 már nem lesz elég.

Tényfeltárás kell Sándor részéről.

Nem a gyuli részéről.

Mappát a tényekkel az asztalra dobni -Nézzétek a tényeket nem hazudtam Bartus hazudik.

Megnezik,hopp tényleg Bartus hazudik,és másnapra már nincs ügy.

Ennyi lenne...de mint látjuk ilyen nem torténik...sajnos..

2020. máj. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
65%

,,A Biblia tisztán ír a tizedről! A tizedet kapják a pásztorok, az a fizetésük! Ezzel mi a problémád?"



Az új szövetségben már nincs rendelkezés a tizedről. Hanem mindenki szíve elhatározása szerint adományoz. Valamint Pál írt arról, hogy igyekszik tehermentesíteni a gyülekezeteket akiknél szolgált, így munkát vállalt és javarészt maga fedezte a költségeit. Azért ez egy jóval szimpatikusabb hozzáállás, mint amikor valaki a gyülekezet pénzéből él évek óta, nemhogy nagy lábon él belőle, mint valami vállalkozó.

2020. júl. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!