Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Néhány romániai gábor cigányna...

Néhány romániai gábor cigánynak miből van ilyen kacsa lábon forgó palotája?

Figyelt kérdés
gondolom nem abból hogy szappannal meg alsóneművel házalnak.
2012. aug. 22. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Volt egy dokumentumfilm ami többek közt ezzel is foglalkozott. Kimennek külföldre(Franciaország,Spanyolország,Olaszország stb.) és ott gyerekeket vesznek rá ,hogy lopjanak ,mivel ha elkapnák őket akkor sem tudnának velük különösebben mit csinálni.

Meg van aki lányokat visz ki és ott futtatja őket , esetleg még embercsempészés ami még szóba jöhet.

2012. aug. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem értek egyet az előttem szólóval. Az ottani gazdag cigányok dolgoznak, nem bűnöznek. Tudni kell azt is, hogy a kommunista rendszer előtt rengeteg cigány kereskedett és abből sok aranyat halmozott fel. Ezeket a kommunista rendszer mind elkobozta, majd 1989 után, a rendszerváltás alkalmával rendre visszakapták vagy pénz, vagy arany formájában. Innen ők tovább kereskedtek, persze feketén, legtöbbjük Törökországból hozva eladásra ékszereket, ruházati cikkeket, szőnyegeket. Egy másik részük nyugatra ment és inkább autókereskedésbe fogott. Ezt mind feketén, nem adózva, de legalább nem bűnözés útján. A gond az, hogy a többség elpazarolta a visszakapott javakat és palotás cigány alig van 1000 a több millióból.
2012. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy hallottam hogy a gáborok közt mélyen megvetik a bűnözőket meg akik börtön viseltek.
2012. aug. 23. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi az a gábor? Azon kívül, hogy egy férfinév?
2012. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2012. aug. 23. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem hiszek nekem ,akkor nézzétek ezt végig :

http://www.youtube.com/watch?v=7STl4MSS5Cs&feature=player_em..

2012. aug. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ennek a videónak semmi köze a gábor cigányokhoz... (legalább is én egyet nem láttam benne)
2012. aug. 30. 15:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Réz pálinkafőzöt és csatornát készítenek és árulnak.
2012. szept. 4. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!