Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felkarolnátok egy 22 éves...

Felkarolnátok egy 22 éves lányt aki elrontotta az életét minden téren ahol csak lehetett? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most nyílt fel a szemem, hogy a körülöttem levő embereknek mennyi kárt okoztam az életem során. Valahogy akárhova mentem akaratlanul, de bajt csináltam és most ott tartok hogy a családomon és néhány barátomon kívül senki nem szeret és mindenhol csak megtűrt személy vagyok. Mit lehet ilyenkor tenni? Öngyilkosság is megfordult a fejemben de nem tudom megtenni anyáékkal mert azt nemtudom ha felsikerülne dolgozniuk. Segítsetek légy szíves akiben van egy kis jó szándék, tudom nem érdemlem meg de valaki könyörüljön rajtam :(


Néhány embernek nem tudtam megbocsájtani s azt gondoltam enyém a bosszú joga, de már tudom hogy nem. Emiatt sok volt barátnőmmel rosszban vagyunk, mert áskálódtak ellenem én meg nem tűrtem. Volt egy pasim, akinek a szüleinek volt egy házaspár ismerőse. A férje bepróbálkozott nálam, senkinek egy szót sem szóltam róla, nem akartam bajt, de smst is elkezdett irni egy ido utan. Vissza irtam neki de csak azért mert nem akartam rosszban lenni mivel nagyon jóban voltak a barátommal. A felesége meglátta és veszekedés lett belőle. Mostmártudom nem kellett volna.

Elmentem egyik nyáron gyümölcs szedő munkára, és ott a főnök folyamatosan velem szedte , persze férfi volt. Sosem hívtam hogy jöjjön, mégis mindig jött, s persze kellett beszelgessek vele ha már ottvolt mert a főnököm volt..Elinditották a falubeliek hogy kavarunk és hogy én árunkodtam neki a feleségéről és a segédfiuról. A pasit ki is rugták, csak mert elkapták őket a kamerán hogy nem azt csinaljak amiket kell. De engem hibáztat érte mindenki, pedig én tényleg csak végeztem a dolgom és beszélgettem. Hiába is magyarázkodom, elvagyok ásva mindenki szemében. Olyanokat is beszéltek hogy én nyaliztam a főnöknek és árunkodtam, aki pasit meg kirugtak mindennek lehordott hogy szépen ki*asztam vele és jol forgattam a kártyákat.


Jogos ha mocskolódtok, egy utolsó senki vagyok. Van ebből kiút szerintetek? legyek öngyilkos? A családom ha meg tudná biztos elsüllyedne szégyenében, én nem ilyen vagyok egyáltalán belülről, csak naiv voltam es nem gondolkodtam hogy esetleg ovatosabban kene viselkednem masok tarsasagaban mert kovetkezmenyei lehetnek..tanultam belőle, de mégis mt tegyek ha romokban az életem?


Isten ezen kivul sok ajándékot adott nekem, mert viszonylag szegény családból származom, de erőt kaptam a tanuláshoz , esélyt egyetemre járáshoz és ösztöndíj szerzésre. Ezáltal megtakarításaim is lettek.. Ilyen undorito multtal mégis a legnagyobb áldást kaptam, mindig megvolt mindenen sose kellett nelkulozzek, szerető családom van, én meg mégis vak voltam és undorítóan viselkedtem. Segítsen légy szíves valaki aki nem ilyen szemétláda mint én :(


2020. máj. 25. 09:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Szia,

Nem vagy szemétláda, sőt: sajnos kevés ember van, aki eljut idáig az önismeretben és az alázatban mint te!

Az öngyilkosság semmire nem megoldás, sőt csak fájdalmat okoz mindenkienk akit ismersz.

A megoldás az, ha az Istennel közvetlenül rendezed el ezeket a bűnöket imdáság fomájában, elmondod neki mindazt, amit itt is leírtál. Ő nyilvánvalóan megbocsát neked, mert szeret téged és a lelkiismereteden keresztül most is küzd érted! Ha ezt megtetted megmutatja azt is hogy kerülhetsz egyensúlyba önmagaddal és másokkal is.

Nyilván egy közösség is sokat tud segíteni, nem tudom van-e bármilyen vallási kötődésed. Remélem rendeződnek a dolgaid!


Üdv. Péter

2020. máj. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem , semmiképp . Teher más gondja ne hátráltasson .Vannak speci treningek fejlesztő megoldások a klinikán tablettakon kivül . Nem Szabó Péter meg gagyi felületes irodalmak amik kivezetnek , keress rá Eric Berne Claude Steiner Sorskönyv Emberi játszmák . Napfényes elet alapítvány is segít mert van szakertő háttere es felfedi kioldja a gondokat .
2020. máj. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem vagy te akkora szemétláda, mint aminek gondolod magad. Ha az lennél, akkor nem lenne bűntudatod és ezt a kérdést sem írtad volna ki. Kezdd azzal ,hogy felkeresed azt a pasit, akit kirúgta és bocsánatot kérsz tőle! De nem attól leszel rossz ember, mert mások ezt gondolják rólad. Öngyilkos meg semmikép se legyél, valakinek még annyi barátai meg családja sincs, mint neked, te számítasz nekik! Isten meg főképp nem akarja, hogy öngyilkos legyél.
2020. máj. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Dehogy van romokban az életed. Romokban akkor lesz, ha nem lesz mit enned, innod, nem lesz tető a fejed felett, 8 általánosod van, senki nem szeret és alapból is ronda és tehetségtelen vagy.

Amiket leírtál, teljesen átlagos problémák, szinte mindenki keresztül megy rajtuk. Szerintem messze túldramatizálod ezt az egészet. Nem hiszem, hogy bármi olyasmit elkövettél volna, amiért öngyilkosnak kéne lenned.

Lehet, hogy csináltál olyasmit, amit nem kellett volna, de legalább tanultál belőle, és most már tudod, mit nem szabad csinálni.

Az meg, hogy egy pöcsömnyi kis porfészekben három almaszedő miket beszél rólad, kit érdekel, az ilyenekkel sosem szabad foglalkozni. Nem kell magyarázni senkinek semmit, hadd gondoljanak, amit akarnak, kit érdekel.

2020. máj. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Van úgy hogy beteg valaki, de nem tudja, mi baja, ezért csak azt érzi, hogy nincs jól, valami nem stimmel.


Aztán, ha ha rájön, hogy mije fáj, akkor onnantól folyamatosan szenved, mert a figyelme már a fájdalom forrására irányul. De ez fontos, mert innentől már lehet gyógyulni,hogy tudod mivel van probléma.


Te most itt tartasz. Azaz a legjobb úton vagy a jobbulás felé, mert már tudatosult a hiányosságod, a szenvedésed forrása. Ez mindenképoen biztató. Ha annyira szörnyű alak lennél, mint most gondolod magadról, nem jutottál volna idáig sem.


Amikor elérjük a mélypontot, akkor vagyunk leginkább fogékonyak a változásra. Ne add fel, néha jól jön néhány pofon, ami észhez téríti az embert.

2020. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Ez komoly dolog, azt javaslom beszélj szakemberrel, de ne érts félre, megpróbálok a legjobb tudásom szerint válaszolni, ahogy a többi válaszoló is, de mi nem vagyunk szakértők. Vagy ha hívő vagy, beszélj a lelkésszel vagy a pappal, biztosan a legjobb tudása szerint látna el tanáccsal.

Az élet gyakran komplikált, unfair és nehéz elképzelni, hogy valaha jobbra fordulnak a dolgok. Nem ítéllek el, nem tudhatom mit érzel, de ne kövess el öngyilkosságot, semmit nem oldanál meg vele, csupán elmenekülnél a problémák elől. Követtél el hibákat, de ki nem?

Nem vagy egyedül, akkor sem ha csak a családod és nagyon kevés barátod van, egyetlen igaz barát is többet ér sok kamu barátnál. Vegyél részt kulturális eseményeken, ilyesmiben nem gyakran vesz részt az ember, főleg ha nagyvárosban él, talán megismersz új barátokat.

Egyébként egy szemétláda utolsó senkiben nem lenne annyi önkritika, hogy ezt beismerje, és az alapján amiket leírtál nem hiszem, hogy az vagy.

2020. máj. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Jézus azt tanácsolta, hogy ha tudjuk, hogy valakinek valami panasza van ellenünk, mihamarabb menjünk el hozzá, és rendezzük a nézeteltérést:

Máté 5:23,24

23Azért, ha a te ajándékodat az oltárra viszed és ott megemlékezel arról, hogy a te atyádfiának valami panasza van ellened: (Mát 12,22-24; Luk 11,14-15) 24Hagyd ott az oltár előtt a te ajándékodat, és menj el, elébb békélj meg a te atyádfiával, és azután eljövén, vidd fel a te ajándékodat. (Márk 11,25)

2020. máj. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:
100%

Szia


Sok jó tanácsot kaptál. Egyikre sem reagáltál. Mi lehet ennek az oka?

Már egy hónapja írtad ki a kérdésedet. Vajon hogyan érzed magadat azóta?

Rengetegen követtek el hozzád hasonló hibákat a fiatal éveikben, éppen úgy mint te, a tapasztalatlanságuk miatt. A soraidból az tűnik ki, tanultál belőle, és jó következtetéseket vontál le. De hogyan merülhetett fel benned az öngyilkosság gondolata?! Ha az ember a hibáiért ezt a megoldást választaná, kevesen élnénk itt a földön.

Azt írod:"Isten ezen kivul sok ajándékot adott nekem,....". Megköszönted ezt neki? Gondoltál arra, esetleg meghálálhatnád azzal, hogy olvasod a számodra is megőrzött Bibliát?, amelyben neked is üzen csodálatos dolgokat, éppen azért: a jövőben hogyan kerülheted el a veled megtörtént dolgok nagy részé?

Írsz a szerető családodról....rengetegen azt sem tudják mit jelent ez a fogalom! Nem tudnád ezt jobban értékelni?, megbecsülni azzal, hogy az öngyilkosság gondolatát messze elveted magadtól, éppen miattuk is(ahogyan írtál is erről), hiszen azoknak okoznál ÖRÖKKÉ tartó fájdalmat, akik szeretettel vettek körül hosszú éveken át.

A leveledből, amit a kérdésed alatt írtál az derül ki, hogy egy talpraesett, nagyszerű lány lehetsz, csak kissé a korod miatt meggondolatlan. De vesd ezeket a hátad mögé, indulj új lappal, és fogadd szeretettel azt, amit Isten neked is kínál:„No jertek, törvénykezzünk (tisztázzuk a dolgokat egymás között), azt mondja az Úr! ha bűneitek skárlátpirosak, hófehérek lesznek, és ha vérszínűek, mint a karmazsin, olyanok lesznek, mint a gyapjú” Ézsaiás 1:18. Nos itt a megoldás számodra! Már feljebb is írtak neked arról, elsősorban Istennel kell tisztáznod az általad helytelennek ítélt dolgaidat, és miután Isten megnyugtatja a lelkiismeretedet, kezd a következő napot új lappal.

"Ilyen undorito multtal mégis a legnagyobb áldást kaptam,..." - itt a gondolkodásod jobb irányba való fordulása! Élj vele továbbra is.

Megtennéd?, írnál néhány szót a hogylétedről?

2020. jún. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Szia, hát én is ilyen vagyok, mindenki utál, pedig nem vok rossz. Egyszerűen vannak olyan dolgok amik igy nem érnek át, ezt el kell fogadni újra és újra. Szerintem legyél szemét, ne sajnáld öket, a többi úgyis lényegtelen mert te tudod magadrol hogy jó vagy, ráadásul igy kevésbé hizol el vagy kevésbé leszel bárgyu, ami egy csajnak azért jol jön (mákod van, én is szivesen lennék csaj, még jol is néznék ki akkor de igy sz*rt sem ér) Szal használd ki őket minnél jobban mert valojában ök a gonoszok, ha eljutunk 1milla emberhez veled szemben, tapasztalat szerint akkor is ök a gonoszabbak
2020. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Hol van itt megbánás? 🤔

Azt látom, hogy folyamatosan másokat okolsz, inkább kitalálsz hazugságot, csak ne kelljen felelősséget vállalni és inkább fenyegetőzöl öngyilkossággal, mintsem valóban megváltozz.

Jó nagy kavarógép vagy, igyekszel manipulálni mindenkit, kérdés miért?

2020. jún. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!