Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek pokolra juthatok...

Szerintetek pokolra juthatok ha hívőként, keresztényként nézek family guy-t? Azon nevetek, amikor elmondom a haveromnak a jelenetet, (amúgy ismeri) Krisztus teste, Krisztus s***ge... Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2020. máj. 27. 22:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne úgy nézd ezt a dolgot, mint egy mércét vagy egy számegyenest! A lelkiismeretednek kell tisztának lennie, azzal gondolkozz el, hogy jót teszel-e, ne pedig azon gondolkodsz, hogy a pokolra jutsz-e. Embert is azért nem ölsz, mert tudod, hogy rossz.


Ha meg arra vagy kíváncsi, hogy ez helytelen-e. Hát igen, ez a jelenet nem nagyon keresztény.

2020. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
59%

Én a Brickleberry-ből láttam múltkor 2 részt. Sajnálom rá az időt, de hazudnék ha azt írnám, hogy nem volt jó...

Nem kerülsz oda!

2020. máj. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg nem fogok odakerülni.
2020. máj. 28. 00:12
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Én is remélem, hogy nem fogsz.
2020. máj. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Kösz :D
2020. máj. 28. 00:19
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

A Szentírás szerint mindenki a pokolra jut a halála után, mert a pokolnak fordított kifejezések (héber: seol, görög: hádész) a halottak tartozkodási helyét jelölik. Innen lesz a feltámadás: akik az igazságot cselekedték az örök életre, akik pedig a gonoszságot a kárhozatra, ami a második halál.

A Biblia még azt is leírja, hogy mi a különbség a két csoport között: "Aki győz, örökölni fogja mindezt, és Istene leszek annak, az pedig fiam lesz. De a gyáváknak és hitetleneknek, az utálatosaknak, gyilkosoknak és paráznáknak, a varázslóknak és bálványimádóknak, és minden hazugnak a tűzzel és kénnel égő tóban lesz a helye: ez a második halál." (Jelenések 21:7-8).

Légy győztes, ne légy gyáva és hitetlen, se pedig hazug! Én úgy gondolom, hogy szent dolgokkal nem jó dolog profán módon bánni. Nem ismerem ezt a sorozatot, de ha érzed, hogy a Megváltó Úr Jézus Krisztust - akinek az életedet köszönheted - megszégyeníti, akkor biztos lehetsz benne, hogy te magad is meg fogsz szégyenülni. Ne feledd Jézus szavait: "Aki tehát vallást tesz rólam az emberek előtt, arról majd én is vallást teszek mennyei Atyám előtt, aki pedig megtagad engem az emberek előtt, azt majd én is megtagadom mennyei Atyám előtt." (Mt. 10:32-33).


Üdv. Péter

2020. máj. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kösz, de nem hiszek a bibliának mert ez egy Harry Potter mese
2020. máj. 28. 08:37
 8/19 anonim ***** válasza:
7-es, vagy csak buta vagy értelmezni... 😊
2020. máj. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Te is buta vagy mert nem fogod fel hogy a biblia mesében nem hiszek!
2020. máj. 28. 08:44
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Először keresztényként kérdezel és Bibliára vagykíváncsi, aztán meg nem hiszel benne?
2020. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!