Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért baj ha hívő keresztényké...

Miért baj ha hívő keresztényként egyáltalán nem hiszek a bibliában? Csak Istenben, és odaátról hiszek. Jézusban egyenlőre nem hiszek.

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 09:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem hiszel Jézusban, akkor nem vagy keresztény, ez ennyire egyszerű. Hívő vagy, de nem vallásos.
2020. máj. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Pedig keresztény vok. Csak egyszerűen nem hiszek Jézusban.
2020. máj. 28. 09:41
 3/35 anonim ***** válasza:
82%

Keresztény szó jelentései:


"1. Vallási: Jézus Krisztust megváltónak valló megkeresztelt elkötelezett hívő, aki őt legfőbb tanítómesterének tartja, és az ő tanításait követi.


Egy hívő keresztény számára a hit, remény és szeretet a legfontosabb erény. A keresztyéneket az első századokban a Római Birodalomban üldözték.



2. Vallási: Megkeresztelt személy, akit így az egyik Jézus Krisztust követő egyház tagjai közé fogadtak.


A keresztények száma sokkal több, mint a valóban hívő keresztényeké. A szocializmus idején is sok ember megkereszteltette a gyerekét, és így ők is a szüleikhez hasonlóan keresztények lettek, bár soha nem gyakorolták a hitüket.



3. Vallási: Katolikus vallású személy.


A keresztények vallási vezetője a pápa. Egy keresztény számára hét szentség van: a keresztség, a bűnbánat szentsége (gyónás), az oltári szentség, a bérmálás szentsége, a betegek szentsége (utolsó kenet), az egyházi rend és a házasság szentsége."


[link]

2020. máj. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
90%
"Eredet [keresztény < ómagyar: keresztyén < latin: christianos (Krisztust követő) < görög: khrisztianosz (krisztusi) < khrisztosz (felkent)]"
2020. máj. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
58%
Nem baj az, ha nem hiszel el mindent. Attól még követheted az egyház irányelveit, hogy egyébként képes vagy önálló gondolkodásra. Ez csak jó.
2020. máj. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
56%

"Jézusban egyenlőre nem hiszek"


Ebben az a baj, hogy Istenhez csak Jezuson keresztul juthatsz:


"Én vagyok az ajtó, melyen ha belépsz, Isten házába jutsz."

2020. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Hivö vagy. Értem. De mitöl vagy keresztény akkor? Kérlek fejtsd ki! Valoban nagyon érdekel!
2020. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
90%

Én elefántfóka vagyok: ugyan nem hasonlítok rá, meg úszni sem tudok rendesen, de elefántfóka vagyok. Miért baj ez?

Kb. ilyen ez a kérdés. A keresztény olyan személy, aki hisz Jézusban. Te nem hiszel, tehát nem vagy keresztény. Istenhívő vagy.

2020. máj. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
88%

Keresztény az, aki elfogadja a kereszténység alaptételeit.

Az egyik alaptétel Jézus.


Miből gondolod, hogy te keresztény vagy?

2020. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
39%
Én ugyan nem vagyok keresztény, de nem értem, hogy egy egykori hús-vér emberben miért kéne egyáltalán hinni? Olyan mintha azon elmélkedne valaki, hogy ő nem hisz Mátyás királyban.
2020. máj. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!