Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem képesek hinni az...

Miért nem képesek hinni az emberek?

Figyelt kérdés
Talán az agy berendezésével van a baj? Úgy értem, hogy egy ember feláldozza életét, feltámad, csak Istennek él és nem hisznek benne? Mi gátolja őket?
2020. máj. 30. 20:57
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
33%

Mindenki hisz valamiben:


-ateista az anyagi vilagba

-tudosok a tudomanyokba

-vallasos az Istenbe

-muvesz az onmegvalositasban

-szulo a gyerekben

-gyerek a szuloben

-egyen a kozossegben

-kozosseg az egyenben

-edzo a sportoloban

-sportolo a gyozelemben

2020. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
51%
Kerdezo, te miert nem vagy kepes hinni Odinban?
2020. máj. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
11%

Mert ellentmond az emberek által kialakult kultúrának, közhiedelemnek, amit évezredek óta megszoktak. Isten nem avatkozott bele abba, hogy higgyenek benne, vagy neki. Szabadon dönthetnek mellette vagy ellene. Az már más dolog, hogy a döntés felelősséggel jár, és majd elszámolnak vele.


Gondolj bele, amikor összezavarta az emberek nyelvét Bábelnél, és igy szétszórodtak a Földön, Isten akarata szerint. Az addig ismert eseményeket dolgokat idővel nem helyesen adták tovább, voltak amiket kiszineztek, elvettek belőle, vagy hozzátettek. Ezért megtalálható majd minden kultúrában az, hogy az ember egykor jó volt, és majd egyszer minden rendbe jön, egy megoldás, egy megváltó, vagy valami által.


Az ember ha valamit megszokott, nehezen változtat, még akkor is ha valahol tudja, hogy az jobb volna. Ebben közre játszik a másoktól való félelem, vagy kirekesztés gondolata. Mert, hát mit szólna a szomszédom, barátom, Rokonaim, munkatársaim, stb, ha másként gondolkodnék élnék, mint a környezetem?

Tehát sok minden okozza azt, amiért az emer, nehezen kezd el olyat tenni, amit soha nem tett.

2020. máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
78%
Nem gatol semmi, inkabb az a kerdes hogy te miert hiszel???
2020. máj. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
89%

Ezt kérdezhetnénk fordítva is... Ha valaki felnőtt fejjel találkozik elsőre a Bibliával, akkor a feléig sem jut mielőtt megkérdőjelezi, hogy Isten valóban jó-e, de térjünk át az Újszövetségre... Azt olvasva is minimum 40 szabályt talál az ember 1 délután alatt, amit nem tartanak be a keresztények, és vagy 5 ellentmondást, hogy akkor mit is kéne csinálni. Máté szerint templomban imádozni álszentségés otthon csináld, de közben elég részletes szabályok vannak arra, hogy ki mit csinálhat templomban és el kell-e ott takarnia a fejét, vagy szabad-e. Egyszerűen követhetetlen és betarthatatlan.


Az egész rendszer teljesen rossz, mert ha érted, hogy miről szól a kereszténység, akkor teljesen elfogadhatatlan az a hatalmas vagyon amit, az egyház felhalmozott, vagy ahogy a menekülteket kezelte itt pár éve a "keresztény" lakosság, vagy beszéljünk arról ahogy a pedofil papokat éveken át eltussolta az egyház. Az ilyen esetek miatt nem hisznek az emberek Istenben, mert ti keresztények hagyjátok, hogy egy pénzéhes, korrupt és erkölcsileg nulla banda vezessen titeket és aki nincs benne gyerekkorától az nem is érti, hogy ezt ti miért nézitek szó nélkül. Az átlag ember így meg sem fogja ismerni a kis helyi plébánost, aki fantasztikus ember és rengeteget tesz a közösségért. Ez olyan, hogy az általad gyűlölt politikai pártot is a fejesek alapján ismered, de a bivalyröcsögei polgármester ettől még lehet remek ember bármilyen színekben, csak te sosem fogsz tudni róla.


Én amúgy Istenben még valamennyire hiszek, de az a hatalmas álszent körítés nem kell hozzá. Szerintem a kereszténységnek eredeti szándék szerint valami olyannak kéne lennie, mint a Quo Vadisban, ami elég utópisztikusan ábrázolja a dolgot, csak egy hiba van vele: Így nem lehet államot vezetni, gazdaságot működtetni. Egyre több helyen át kell majd hágnod a szabályokat egészen addig, hogy már csak önigazolásra használod a kereszténységet.

2020. máj. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
85%

"Mi gátolja őket?"


A bambi is egy jó mesekönyv. Tudod mi gátol, hogy higgyek benne? A józan ész

2020. máj. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
76%

Magyarul most lehülyézted azt, aki nem hisz Istenben, meg a bibliában amit emberek írtak, ráadásul 2 különböző korszakban?

Szerinted azzal van a baj, ha valaki nem hisz. Szerintem meg azzal, aki meg igen. Egyikünk véleménye sem felsőbbrendűbb...


Szimplán azért nem hisz benne egy csomó ember, mert jelenleg a "hiszem ha látom" a legkézzelfoghatóbb tény, Istenre is ez vonatkozik. Szerintem úgy ahogy más is, hülyeségnek gondolja az egészet. Én személy szerint csak a manipuláció egyik terének gondolom az egész vallást, amivel az ember saját, józan eszét átmossa egy dokumentum, amit valaki többezer éve kitalált és leírt. És ahelyett, hogy gondolkodna az egyén, inkább ezekre támaszkodik. És ha rosszat követ el, egy bocsánattal, imádkozással el van intézve.


Ne értsd félre, de ezen a földön rengeteg vallás létezik, és kb mindegyik megtagadja a másikat. Kizárt dolog az is, hogy mindegyik istene létezne úgy, hogy egyes vallások szerint csak az ő istene van a világon. Ilyen logikailag is lehetetlen. De igen, tudom... a keresztények Istene a valódi, a többi kitaláció...


Miért jó egyébként hinni ilyenekben? Könnyebb az élet úgy, hogy mindent megválaszolnak helyetted, minden történést van kire/mire fogni ahelyett, hogy kicsit magunkba néznék??

2020. máj. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
79%

Ha azt mondanám,hogy van egy képzeletbeli barátom,rám sütnéd,hogy dilis vagyok.

Ha azt látnád,hogy rendszeresen pénzt adok egy idegennek,aki nem ad cserébe semmit,lehülyéznél.

Ha nem tennék a céljaimért,csak reménykednék és másoknak könyörögnék,hogy intézzék el a dolgokat helyettem,szánalmasnak tartanál.

Ha azt állítanám,hogy a kenyérpirítóm utasított,hogy gyilkoljak meg embereket,mert másképp gondolkodnak,mint én,be akarnál záratni.

És ezek után,nekem van baj az agyammal,mert nem csinálok ilyeneket?!

2020. máj. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
20%
Nem akarnak elvont dolgokkal foglalkozni.
2020. máj. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
14%

A tudomány szerint a világegyetem, a Föld, a Nap, az egész univerzum, az emberek meg minden élőlény, meg úgy minden véletlen balesetek sorozatának eredményei. Minden, ami az univerzumban létezik, véletlen balesetekből alakult ki. Ez elfogadható? Az a "józanész" álláspontja, hogy minden ami csak létezik, véletlenül létezik? És akkor ráadásul még véletlenül szabályosságok is kialakultak, véletlenül élet jelent meg, véletlenül jelentek meg az élőlények a Földön, véletlenül jelent meg az ember, ami egyébként teljesen véletlenül lett ilyen intelligens és értelmes lény, véletlen áll fenn "a természet rendje", szóval minden, ami csak létezik és valaha létezett véletlen balesetekre vezethetők vissza, semminek sincs célja, csak úgy van.

Én inkább azon csodálkozom, hogy mindezt hogy lehet elfogadni és rábólintani.

2020. máj. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!