Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos emberek, hogy vagytok...

Vallásos emberek, hogy vagytok képesek hinni, ha csak az érem egyik oldalát ismeritek?

Figyelt kérdés
Hogy lehettek annyira önzőek, hogy azt mondjátok, hogy csak nektek lehet igazatok, úgy, hogy utána sem jártok az összes vallásnak, és a racianalizmust és mindent elítéltek? !

2012. nov. 14. 18:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/129 anonim ***** válasza:
45%
én ateista vagyok és épp elég önző ahhoz hogy tudjam nekem van igazam :) fogalmam sincs hogy mi az a buddhizmus, egyedül a keresztény vallást ismerem mert abban nőttem föl. Szóval én se vagyok épp agyonművelve a többi vallásból
2012. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/129 A kérdező kommentje:
Az ateizmust még eltudom fogadni, hogy a valóságban hisz az ember, de hogy kihet pl valaki a kereszténységben, ha van még 500 vallás ?
2012. nov. 14. 18:29
 3/129 anonim ***** válasza:
84%

Pont azért hiszek, mert láttam az érem mindkét oldalát, jártam nem egy helyen, nem 1-2 napig. Elvégeztem 1-2 iskolát, nem alap- és középfokon csak, és tudom, amit tudok.


A többi vallással kapcsolatban viszont, tudod nem kell mindent kipróbálni. Valamiről ismeretet nem csak empirikus úton lehet szerezni! Tudod, egy példával: ahhoz, hogy ismerjem mondjuk a vietnámi háború történetét , nem hiszem hogy be kéne állnom katonának...

2012. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/129 Ozmium42 ***** válasza:
87%

Nem igazán értem, hogy mi a probléma. Ha ledoktorálnék minden létező vallástudományból, és keresztény maradnék utána is, az neked jobb lenne?


Te és az ateisták egyébként birtokában vagytok a tökéletes és teljes tudásnak a valóságról, és a világ összes vallását is ismeritek?


Ezek költői kérdések, mindkettőre a válasz: Nem.


Az igazság az, hogy gyakran elég részletekről tudnunk az igazságot, ami ha más vallásban vagy világnézetben sántít, akkor már nem hiszünk abban a vallásban.

2012. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/129 A kérdező kommentje:
Kérdésre nem kérdéssel kell válaszolni, és nem, a kritikust kell kritizálni ! Én rengeteg vallást ismerek, amiből egy vallást találok elfogadhatónak, racinális alapon, mivel az ezotériát, és a racionalizmust ott nem válasszák el, ezek mellett még az anyagi világban való hit tehát a materialismus, ami számomra elfogadható ! De azt nem tudom elfogadni, hogy valakit 4 évesen belenevelnek a vallásba, és fogalma sincs miért hisz, csak his, mert úgy tanították... értelmes ember gondolkodik az anyagi létén, nem hisz vakok el valamit !
2012. nov. 14. 18:51
 6/129 Ozmium42 ***** válasza:
90%

A választ is megadtam, de ahhoz végig kellett volna olvasni a hozzászólásomat. Mondhatnám én is, hogy erre az oldalra valós kérdéseket kell feltenni, nem kész válaszokkal provokálni, az érkező válaszokat pedig figyelmen kívül hagyni.


Mondok még egy dolgot a fentihez: vannak emberek, akik kommunikálnak az Istennel, akiben hisznek. Ő nekik megadja a bizonyosságot, amire szükségük van. Sokunk elég biztonságosan tudna más vallások, a miénkkel ellentétes tanairól órákig vitázni.


Végezetül pedig van még egy faktor, az intuíció, amit szintén kár lenne lebecsülni.

2012. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/129 anonim ***** válasza:
92%

Honnan ismersz, hogy ilyen jól értesült vagy, mit ismerek és mit nem? A helyesírásod alapján, és az alapján, hogy szerinted az ezotéria racionális, neked sem nagyon sikerült megismerkedni a racionalitással.

Vajon milyen érzelmi trauma ért, hogy kényszert érzel provokáló és általánosító kérdések föltételére?

2012. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/129 anonim ***** válasza:
85%

Aki hiszékenységből, és nem meggyőződésből Isten félő az nem keresztény csak valahova tartozni akar és valójában nincs hite, mert meggyőződés nélkül vállalt valamit, mert így gondol, esetleg mások rábeszélésére.


Egyébként az élet ne jöhetett létre csak úgy m,agától, mint ahogy a repülőgép sem, vagy bár mi a világon, hanem mindennek van tervezője alkotója kivitelezője.

Csak egy csavart rakj rossz helyre akkor nem működik a műszaki cikk.

Az óra mű pontossággal működő élet, világ egyetem is ilyen. Elég lenne csak 1 tized százalékkal közelebb tenni a napot, vagy távolabb ne lenne élet ezen a bolygón.

2012. nov. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/129 A kérdező kommentje:

Igen és már csak matematikai szempontból is körülbelül 10 milliárd galaxis van, és egy galaxis 1-10 milliárd csillagot tartalmaz, tehát ez 10milliárd*10 milliárd, elég nagy valószínűséggel van élet valahol, mint például itt is !

Miért kéne teremtő ? A teremtőt is meg kell teremteni ezek szerint... A világegyetem egyetlen egy pontból robbant ki, ami akkor kisebb volt mint egy atom, a kvantumfizika szerint pedig protonok, és kis méretű molekulák létrejöhetnek spontán, így a világegyetem is kirobbanhatott spontán ! Nem mindig írok helyesen, mert nagyon gyorsan gépelek ! Tehát a spiritualizmus és a racionalizmus között lehet magyarázat, mint ahogy például a spirituális sátánizmusban is le van írva ! Ha az anyagi világon kívül létezik spirituális élet is (lélek, menyország, stb...) akkor a spirituális sátánizmus az egyetlen vallás, ahol a racionalizmust, és a spiritualizmust együtt tanítják, és mindkettő jelen van !

A teremtéstörténet és a történetek (biblia) elég szánalmas, ha csak a nól bárkája mesét vesszük alapul, elég viccesen hangzik, hogy minden állatot sikerült begyűjtenie és egy bárkára vinni, de az összekevert nyelvek is elég vicces, ez is simán magyarázható logikával... ! :)

2012. nov. 14. 19:34
 10/129 Ozmium42 ***** válasza:
91%
Jelenleg pontosan akkora a valószínűsége annak, hogy van máshol is élet, mint annak hogy nincs. True story.
2012. nov. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!