Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan képesek az emberek...

Hogyan képesek az emberek hinni Istenben?

Figyelt kérdés

Hogyan tudtok hinni Istenben?Ha létezik akkor miért születik meg egy gyermek betegen és hal meg mielőtt betöltené első életévét?Az irgalmas és megbocsájtó Istenetek miért akar bárkit is a pokolban égetni?

Régen az emberek több istenben hittek(Arész,Erebosz,Erisz,Kharón,Hadész,stb...)

Napjainkban is sok vallás különböző istenekben hisz és a végtelenségig megvannak győződve azok létezésében.Értelem szerűen valamelyik vallás téved.


A vallást arra használják,hogy az embereket irányíthassák valamilyen szinten.Az emberek beletörődnek a rossz sorsukba és azzal ringatják magukat,hogy cserébe a mennyországban majd az Istenük kiengeszteli őket.A vallás tökéletes ürügy volt számos háború kirobbantására és rengeteg ember lemészárlására.


Annyira nehéz elfogadni,hogy a halálunkkal vége a játéknak és nincs "restart",hogy kitalált teremtőkbe vetett hitetekbe kell kapaszkodnotok?


"Ha egyvalaki szenved téveszmében, azt őrültségnek mondjuk. Ha sokan, azt vallásnak"


2015. aug. 18. 15:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha tudnád használni a keresőt, akkor megtalálnád a napi szinten feltett ugyanerről szóló kérdéseknél ugyanezekre adott válaszokat.

Miért tetted fel? Miért? Mondd....MIÉRT?????


Úgy írnék privátot, komolyan, de annyira tudom, hogy te is csak egy troll vagy.

2015. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
16%
jó nagy bunkó vagy első válaszoló! Felesleges volt lejáratni magad.
2015. aug. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
Miért lenne bunkó? Igaza van. Nézd meg a kapcsolódó kérdéseket, tucatszám megkérdezték már.
2015. aug. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
70%

"A vallást arra használják,hogy az embereket irányíthassák valamilyen szinten.Az emberek beletörődnek a rossz sorsukba és azzal ringatják magukat,hogy cserébe a mennyországban majd az Istenük kiengeszteli őket."

Ebben teljesen egyetértek veled.

A vallás engem sosem érdekelt, semmilyen formában de szerintem jól van ez így, hiszen szinte semmi valóságalapja nincs , leginkább a nehéz sorsú emberek menekülnek ebbe, és vigasztalják magukat ezzel.

és ebből rengetegen pénzt csinálnak ami rettentő idegesítő , na de ebbe ne menjünk bele..

2015. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
22%
Na és akik társkeresőnek használják ezt az oldalt?? azok se jobbak ennél.
2015. aug. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
30%

Értelem szerűen valamelyik vallás téved.


"Értelem szerűen valamelyik vallás téved. "

Nem, mindegyik az igazságot keresi.

"A vallást arra használják,hogy az embereket irányíthassák valamilyen szinten."

Lenintől szabadon.

"Az emberek beletörődnek a rossz sorsukba és azzal ringatják magukat,hogy cserébe a mennyországban majd az Istenük kiengeszteli őket."

Gyenge, nagyon gyenge. Draágabolgárúr vigasztaljon téged.


"A vallás tökéletes ürügy volt számos háború kirobbantására és rengeteg ember lemészárlására. "

A vallásellenes,ateista, materialista kommunista eszmék mindössze (!!!) 100 év alatt a kommunizmus számlájára mintegy 100 millió áldozat írható (s ezek csak a halálos áldozatok, nincsenek benne az agyhalott materialista- vallásellenes zombik)

[link]


"Annyira nehéz elfogadni,hogy a halálunkkal vége a játéknak"

Nem egyáltalán nem nehéz, a te halálodra konkrétan nagy ívben teszek.


Aki pedig a saját halálát nem akarja túlélni, alkalmatlan minden szellemi útra.

2015. aug. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Nem bunkó vagyok, csak több az eszem, mint neked.
2015. aug. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem valamelyik téved, hanem egy kivételével (ha egyáltalán van ilyen) az összes. Valótlant állítanak, ha úgy tetszik megtévesztik a követőket, hazudnak nekik. Még hogy az igazságot keresik... elég rosszul csinálják. A képzelet szabadon engedése nem vezet az igazsághoz. Pont ezt tapasztaljuk: temérdek vallás van és mind mást mond.

A kommunizmus eszméjével pedig nincs baj (csak úgy tűnik nem való nekünk, embereknek), annál inkább a hatalommal amely a nevében borzalmas tetteket hajtott végre. Kísértetiesen hasonlít a kereszténység sötét korszakára.

2015. aug. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Zenon ***** válasza:
86%

Ha hinnél Istenben, nem tetted volna fel ezt a kérdést.

Úgy vagyok rá képes, hogy elfogadom a rosszat és a jót a világban, és tudom, hogy nekem a jót kell választanom.

Isten nem azért van, hogy tökéletes legyen az élet.

Hanem segít túlélni azt. Ezért tisztelem.

2015. aug. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az irgalmas és megbocsájtó Istenetek miért akar bárkit is a pokolban égetni?"


Na, ha ilyen lenne Isten, akkor én sem hinnék benne...


Az első kérdés már mélyebb értelmű, amit hosszú lenne kifejteni és már szerintem megtettek mások is helyettem. Ezzel kapcsolatban csak annyit mondok, hogy sokkal mélyebb és több a lét, mint amit mi itt a tudásunkkal meg tudunk érteni.

2015. aug. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!