Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények, titeket nem...

Keresztények, titeket nem zavar, hogy a kívülről szemlélő emberek, sokszor a tanyán rángatozó egyszerű emberekkel azonosítanak? Vagy pont hogy képmutató maffiózókkal?

Figyelt kérdés

2020. jún. 9. 00:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát.. nem annyira értem igazából a kérdést, hogy melyikkel mi alapján kéne azonosítva legyünk, de nem baj:)

Én a magam részéről úgy gondolom, hogy egy intelligens ember minimum kérdez meg tájékozódik egy ilyen konzekvencia levonása előtt. Szóval ha valaki annyi infó alapján, hogy keresztény vagyok, betesz a fenti vagy bármilyen másik skatulyába, akkor nem feladatom neki magyarázkodni és rosszul érezni magam - ha kérdez, akkor válaszolok, mesélek, de őszintén szólva nem bizergálja sem az önbecsülésemet, sem a hitemhez való viszonyulásomat az, hogy ki mit gondol nulla információ alapján.

2020. jún. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert én is ilyen felszínes voltam, Isten mégis meg tudott változtatni. Hadd gondoljanak azt, amit akarnak. Ha nem ebbe, akkor másba kötnek bele.
2020. jún. 9. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tanyán rángatózó? NA ilyet még nem hallottam. :) Városban élek, és nem tanyán. Hihi, bocsi ezt viccnek szántam....
2020. jún. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De hogy komolyan is választ adjak.

Jézus azt mondta egyszer: "jajj nektek, ha az emberek csupa jót mondanak rólatok, mert ezt tették a hamis prófétákkal is."

Szerintem ez sokat mondó.(Lukács 6:26) 26 Jaj, amikor minden ember jót mond rólatok, mert ezt tették ősapáik is a hamis prófétákkal!

2020. jún. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Alex Fly ***** válasza:
100%

Nem.

Az nem engem minősít, hanem az azonosító egyén kereszténységről alkotott elképzeléseit...

2020. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem,mert aki intelligens, az tudja, hogy nem ez a kereszténység.
2020. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%

Szia,

Az elmúlt közel 2000 év történelme során számos alkalommal megjelentek olyan emberek akik visszaéltek a "keresztény" jelzővel: pompás palotákban laktak és kihasználták a szegény embereket, háborúztak ez alatt a név alatt, máglyára küldtek más embereket, és még sorolhatnám.

Bárki aki vette a fáradságot és elolvasta legalább Lukács evangéliumát és az Apostolok cselekedeteit az meggyőződhetett róla, hogy kik az igazi keresztények.

Bár őszintén felkeltetted az érdeklődésemet, mert én még nem hallottam "tanyán rángatózó egyszerű emberekről", a tanyán élő egyszerű keresztény emberek számomra is példaképek, sokan vagyunk akik szívesen cserélnénk velük. :-)


Üdv. Péter

2020. jún. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Inkább spirituális emberekkel azonosítanak, mint budha, jézus, és egyéb bölcsekkel, akik példás életet éltek a maguk szintjén.

Te az egyházi keresztényekre gondolsz. Azok istenkáromló eltévedt idióták. Fideszeseknek nézem őket. Agymosott gondolkodni képtelen baromkák. Semmi közük a kereszténységhez. Se az egyháznak, se a követőiknek. Isten világa szabad, és van önismerete.

2020. jún. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Red Vixen


De gondolom te ezzel a stílussal mintakeresztény vagy.

2020. jún. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 engedd el, sztem nem tudja, mit beszél.

(Na, itt az élő illusztráció, hogy mikor érzem úgy, hogy egészségére az illetőnek, nem izgat különösebben🙃 #1 voltam)

2020. jún. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!