Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy monjam el,hogy wicca...

Hogy monjam el,hogy wicca akarok lenni?

Figyelt kérdés

Elég erősen keresztény szüleim vannak,és nem tudom,hogyan fogadnák. Azt sem tudom,egyáltalán hogy mondjam el.


Már rengeteget tanultam,olvastam,stb.és biztos vagyok benne,hogy wicca akarok lenni.

A szüleim nem hiszem, hogy megengednék,de egyáltalán hogy mondjam el nekik? A wiccáról a legtöbb embernek(nagyon tévesen) a baanyák meg sátánisták jutnak eszébe. Hogy mondjam el nekik,hogy ne nézzenek komplett hülyének,vagy ne vigyenek ördögűzőhöz?



2020. jún. 13. 13:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%
Miben fog változni az életed, ha wicca leszel? Mi zavarhatja a szüleidet? Hogy derülne ki?
2020. jún. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
15%

Mit csinál egy wicca? Nem ajánlatos láthatatlan világgal kapcsolatot keresni, Isten erősen tiltotta is, az ember védelmében.

Egy forrás a témában:

Erdélyi Judit: Lelki immunológia

[link]


Egy videó (angolul)

The transformation of a new age medium

https://www.youtube.com/watch?v=dlqZBkY9Pk8

2020. jún. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
84%
Ha biggottak, ne mond el. Úgy is meditáció keretlenségén belül kell gyakorolni.
2020. jún. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Kedves 2,3.válaszoló,köszönöm szépen a tanácsot és a linkeket!1.válaszoló,én mondanám el nekik,mivel szeretném ünnepelni az évkör ünnepeit,gyakorolni a vallást,eljárni kurzusokra,táborokba

Szerintem pedig ez az egész zavarná őket,mert nagyon-nagyon keresztények.

A wiccák tevékenységéről pedig a legátfogóbb,legalapabb szöveg a wikipédián található,vagy a Berkano Wicca Tradícíó honlapján.

Köszönöm szépen az összes választ,linket!

2020. jún. 13. 16:33
 5/34 anonim ***** válasza:
22%

2-es vagyok, szerintem nem voltam elég erélyes a figyelmeztetésben, szóval, mint ahogy óva int az ember a kábítószertől egy fiatalt, ugyanígy óva intelek a mágiától, mindkettő komoly veszélyeket rejt.

Teljesen eltévelyít egy nem helyes irányba.

Én megértem, hogy keresed az utad, és szeretnél szellemileg fejlődni. Ez jó.

Ehhez viszont nem az okkultizmust javaslom.

Két ajtó a természetfeletti világra

[link]

2020. jún. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Én nem feltétlenül a mágiát akarom gyakorolni a wicca vallás álltal,de azért köszönöm szépen a figyelmeztetést! Szintén nagyon szépen köszönöm az újabb javaslatokat is!
2020. jún. 13. 17:19
 7/34 anonim ***** válasza:
39%
De miért jó, ha wicca vagy? Miért kell bárkinek lenni?
2020. jún. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

Röviden elmondom:nagyon tetszik a vallás,szerintem tudnék vele azonosulni,és szeretném követni.

A miért kell bárkinek lenni kérdést nem értem. Miért kell wiccának lennem? Mert nagyon szeretném,szerintem készen állok rá,a fenti indokok,plusz azt érzem hogy ez a helyes út számomra.

2020. jún. 13. 17:25
 9/34 anonim ***** válasza:
31%

Kedves fiatal, ez a dolog nem a jó társaságról szól. Beavatás, eskütétel stb van, nem játék ez a dolog. Szerencsére itt az internet, youtube, google, (angolul még több) nézzél csak utána a wicca veszélyeinek, csapdájának.

Ez masszív mágia, az egész arról szól!

2020. jún. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
40%

Még valami, jobb bizonyos csatornákat nem megnyitni természetfeletti világ felé, mert nem biztos hogy vissza tudod zárni.

Olvassál még sokat sokat az árnyoldaláról, ellenvéleményekről, mielőtt lépnél! Közben nézem a Neopogányok c. filmet, ez a Birkano weboldalon volt.

Én már 40 felé járok, hidd el van rálátásom, egy fiatalhoz képest.

2020. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!