Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nyelveken szólás az kivétel...

A nyelveken szólás az kivétel nélkül mindig érthető emberi nyelv volt a bibliában, vagy vannak, voltak más formái is?

Figyelt kérdés
Nekem korábban azt tanították a gyülekezetemben, hogy ez az ajándék már megszűnt, és régen mindig érthető emberi nyelv volt, melynek segítségével idegen vidékre is elvihettek az evangéliumot. A válaszokat előre is köszönöm, olyanokat kérdeznék első sorban, akik mélyen hisznek a biblia hitelességében.

#karizma #Újszövetség #nyelveken szólás #lelki ajándékok #apostoli kor #szellemi ajándékok
2020. jún. 13. 23:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Szia,

Igen mint lelki ajándék az volt és az evangélium terjedését szolgálta. Azonban, ha pontosak akarunk lenni, akkor említésre méltó, hogy a korinthusi gyülekezetben megjelent egy olyan formája, amit angyali nyelvnek gondoltak, erről olvashatunk az 1.Kor. 13-14 fejezetekben. Pál itt helyén kezeli a dolgot, így ez máshol nem jelent meg, és a korlátozásoknak köszönhetően itt is megszűnt. Újkori formája a pünkösdi és karizmatikus gyülekezetekben jelenik meg.

Üdv. Péter

2020. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
A pünkösdista és egyéb karizmatikus gyülekezetekben a nyelveken szólás kivétel nélkül mindig halandzsa, sosem érthető emberi nyelv. Ha ez önmagában nem bizonyítja, hogy csak tettetik, nem tudom hogy mi.
2020. jún. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Péter valószínűleg valami bővített Bibliát olvas mert az enyémben Nincs olyan benne, hogy megszünt volna Korintusban, csak az, hogy Pál szólt, hogy nem ez a legfontosabb.
2020. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Péter valószínűleg a Jehova tanúi Újvilági Biblia fordítását olvassa, amiben minden úgy van megfogalmazva, hogy bele lehessen magyarázni az eretnek baromságokat amiket az Őrtoronyban olvasnak.
2020. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Sziasztok



1. Korintus 13:8 A szeretet soha el nem múlik. De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni; legyen ismeret: el fog töröltetni. - Új fordítású biblia


Amúgy ha jól tudom Péter Baptista, ha tévedek majd kijavít.

2020. jún. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

#5 ezt le ne hagyd mellőle

9. Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

10. De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.

2020. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
12%

Kedves kérdező,


A Biblia alapján a nyelveken szólás nem mindig érthető emberi nyelven szólás volt, ez inkább kivétel volt (lásd Apcsel 2-ben), a legtöbbször titkos nyelven szóltak Istennek, a többi ember nem értette:


1Kor14,2 és 9-18:

"Mert aki nyelveken szól, nem embereknek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat."


9

Azonképpen ti is, ha érthető nyelven nem beszéltek, mimódon értik meg, amit szóltok? Csak a levegőbe fogtok beszélni.

10

Példa mutatja, oly sokféle szólás van a világon, és azok közül egy sem érthetetlen.

11

Hogyha azért nem tudom a szónak értelmét, a beszélőnek idegen leszek, és a beszélő is idegen előttem.

12

Azonképpen ti is, minthogy lelki ajándékokat kívántok, a gyülekezet építésére igyekezzetek, hogy gyarapodjatok.

13

Azért aki nyelveken szól, imádkozzék, hogy megmagyarázza.

14

Mert ha nyelvvel könyörgök, a lelkem könyörög, de értelmem gyümölcstelen.

15

Hogy van hát? Imádkozom a lélekkel, de imádkozom az értelemmel is; énekelek a lélekkel, de énekelek az értelemmel is.

16

Mert ha lélekkel mondasz áldást, az ott lévő avatatlan miképpen fog a te hálaadásodra Áment mondani, mikor nem tudja, mit beszélsz?

17

Mert jóllehet, te szépen mondasz áldást, de más nem épül abból.

18

Hálát adok az én Istenemnek, hogy mindnyájatoknál inkább tudok nyelveken szólni;


Ha érthető nyelven szóltak volna, akkor Pál apostol nem kérné, hogy imádkozzanak a nyelvek magyarázatáért a közösségben végzett nyelveken szólás után.

2020. jún. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Ha érthető nyelven szóltak volna, akkor Pál apostol nem kérné, hogy imádkozzanak a nyelvek magyarázatáért a közösségben végzett nyelveken szólás után."


Pont az hogy érthető nyelv volt és forditani kellett aki tudott az adott érthető nyelven. Jézus nem mutatott példát a halandzsára hanem értelmes nyelven tanitott, tanitott imádkozni, példát nyújtott. Pedig Őn aztán rajta volt a Szentlélek.


Sok karizmatikus pap elröhögi magát mikor hazamegy

2020. jún. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5: Péter adventista és amit mutattál ige, az az jelenti, hogy meg fog szünni, nem pedig azt, hogy már megszűnt. Én nem szólok nyelveken és nem is akarok, mert nem hiszem, hogy Isten ne értene meg így is. De ami nincs az igében, azt ne magyarázzuk bele.
2020. jún. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Luciusszimusz ***** válasza:

Kedves Kérdező! Jól teszed, ha olyanok válaszát várdod, akik hisznek a biblia hitelességében, azonban a legjobb az, amikor magad jársz utána a témának, és hagyod, hogy emberek helyett maga az Ige hasson rád. Engem is mindaddig félre tudtak vezetni a korábbi egházam tanításai, amíg magam el nem kezdtem kutatni ezt a témát.


A biblia nyelveken szólásról szóló igéinek résztletes elemzése után határozottan az a véleményem, és ezt be is tudom az igéből bizonyítani, hogy a nyelveken szólás az NEM MINDIG érthető emberi nyelv. A részletes indoklás ezen a linken olvasható:

[link]

2020. jún. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!