Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? Hogyan higgyünk...

Létezik Isten? Hogyan higgyünk benne?

Figyelt kérdés

Magadban találd meg Istent?, Vagy a környezetedben? Ez csak egy érzés, vagy bizonyosság? Van bármi jel ami segíthet?


A világ valóságos. Ez a valóság.


De nem lehet minden ilyen. Az egész világ törvényszerű mint a matematika. Még a szerelem is.. A hormonok irányítják, nem a sors, vagy a végzet.. Honnan tudjam hogy mit tegyek? Ki fogja megmondani? Van aki segít? Létezik e Isten? Létezhet e egy realista világban, ahol jobban szaporodnak az ateisták mint a 'katolikus nyulak'? A vallás csak a léleknek kell e? Létezik lélek egyáltalán? És ha igen, hogyan egyeztethető össze a józan ésszel?


Minnél többet tudunk a világról, a természet szilárd törvényeiről, annál hihetetlenebbé vállnak a csodák. A természet feletti dolgok. Tudsz e hinni, ha elég sokat okot tudsz, hogy az egész miért lehet baromság?


"Az okos ember azért hisz Istenben, mert ha igaza van sokat nyer, de ha téved nem veszít semmit."


A tudomány emberének hívva önmagunkat, vajon képesek vagyunk e őszintén imádkozni? Vagy csak felnézni az égre és azt mondani, segíts Uram.

Miközben pontosan tudjuk, hogy mi van fenn. Gázok; nitrogén, oxigén, szén-dioxid, felhők; vízgőz.. Utánna pedig a végtelen egyre táguló űr, benne égő gázgömbökkel, bolygókkal, mind kézzel fogható anyag, tény. Valós. Valóság.


Ha ennyi minden van körülöttem amit látok, érzek és tapasztalok, hogy higgyek valami olyasmiben, amit se nem látok, se nem érzek.? Ami nem törvényszerű, mint az élet, vagy a matematika.. Ami mindenhol ott van, mégsincs ott sehol. Amit nem lehet számolásokkal, vagy szilárd tényekkel, törvényekkel alátámasztani.


Hogyan?



2020. jún. 19. 19:48
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

"olyan emberek gondolkodásmódjában van/ lehet helye Istennek, akik e mellett tudományos álláspontokat képviselve osztják pl. az evolúció elméletét.?"


Francis S. Collins, John Barrow, Kellermayer Miklós, Vizi E. Szilveszter, Jáki Szaniszló, ... A sor hosszan folytatható, de egyébként sem értem, miért van ez az evolúció vs. Isten szembeállítás a fejekben.


Továbbá:

- [link]

- [link]

2020. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"A hópehely iszonyú bonyolult tud lenni, aztán még sincs alkotója."


Ez az, amit nem jelenthetsz ki biztosra. Egy hívő szerint Isten az alkotója - tehát ebből a megközelítésből igenis, van alkotója.

2020. jún. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
57%

Valóban nem biztos.

Viszont az állításod az volt, hogy BIZTOS van alkotója.

Ez meg nem igaz.

2020. jún. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Igazság szerint azt a választ nem én írtam, csak reagáltam az arra adott felvetésedre. Elnézést, talán nem ártott volna ezt is odaírnom.
2020. jún. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy, mert akkor sem bizonyított az állításod.
2020. jún. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

7-es

"Ha hívő természet vagy, akkor hinni fogsz. Akkor az agyad megköveteli a hitet.

Ha inkább gondolkodó vagy, akkor pedig jól érzed magad a tények között is."


Az ilyen gondolkodasnak az a veszelye, hogy bekerul az emberek tudataba ez a "vallasos es tudomanyos gondolkodas osszeegyeztethetetlen" hozzaallas. Vagy hiszel, vagy gondolkodsz.

Pedig a ketto nem zarja ki egymast, mivel teljesen mas kerdesekre keresik a valaszt.

Miert forr a teaskannaban a viz?

"A"valasz: mert a ho hatasara a reszecskek mozgasa felgyorsul, stb.

"B" valasz: mert teat akarok inni

Most melyik a helyes valasz?

A "gondolkodasnak" nem csak egy valtozata van, hogy tenyek, bizonyitekok stb. A legtobb istenhivo tenyeknek fogadja el a termeszettudomany allitasait.

Az istenhit egy kifinomultabb, a termeszetfelettire valo erzekenyseget igenyel. Inkabb a filozofia, pszichologia es muveszetek vilaga felol kozelitheto meg.

Nem minden vallasosnal van ez meg, persze, sokan hisznek csak hagyomanybol, vagy mert igy neveltek oket, vagy mert az olyan "szep", es nem sokat gondolkodnak rajta.

2020. jún. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

"Mindegy, mert akkor sem bizonyított az állításod."


Ne adj olyat a számba, amit nem mondtam, nem állítottam - ez súlyos érvelési hiba (vagy szövegértelmezési zavar). Két dolgot állítottam:


(fordított sorrendben)

A.) Hívő szempontból van alkotója a hópehelynek is, ez pedig Isten. ("Hívő szempontból" rész aláhúzva, vastagon szedve értendő)

B.) Ahogy egy hívő sem, úgy Te sem állíthatod BIZTOSRA (caps lockoljunk ha ennyire muszáj), hogy, idézlek: "A hópehely iszonyú bonyolult tud lenni, aztán még sincs alkotója."


Egyébként az acélgolyós érvedhez visszatérve, ha már itt tartunk. Hogyan készül? Te tisztában vagy egy acélgolyó készítésének menetével, vagy a tárgy rendeltetésével? (Anélkül, hogy hosszan kellene gondolkodnod kellene a válaszon).

2020. jún. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Helyesbítés:

*B.) Ahogy egy hívő sem állíthatja BIZTOSRA, igazolhatóan, hogy a hópehelynek van alkotója...

2020. jún. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
47%

Te most a gondolkodó oldaláról közelítetted meg a kérdést.

Ez viszont a hívőnél nem szokott működni.


A gondolkodó kétféle eredményre juthat:

1: Nincsen isten,

2: Nem tudjuk kideríteni.

Mindkét esetben a normális következtetés az, hogy nem kell ezzel foglalkozni.


A hívő szintén kétféle eredményre juthat:

1: Higgyünk benne,

2: VEGYÜK TÉNYNEK!

Na, ez az utóbbi az, ami nagyon veszélyes... és, sajnos még az egyébként gondolkodásra is képes hívők is könnyen átcsúsznak ebbe a tartományba. Akár úgy, hogy "vegyük valószínűségnek, de minimum 50%, inkább több!"

2020. jún. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
40%

Én erre csak annyit írok, mert nagyon mást nem tudok, nem akarok, hogy:


ISTENT NEM ÉRTENI, NEM TUDNI KELL A LÉTEZÉSÉT. ISTENT HINNI KELL. EZÉRT NEHÉZ A KERESZTÉNYSÉG. HA LEHETNE BIZONYÍTANI, AKKOR MÁR NEM KÉNE BENNE HINNI, ELVESZTENÉ A LÉNYEGÉT.


Persze vannak jelek, de az olyan, hogy most vagy elhiszed, vagy nem. Kettő példát én is elmondok.

Az első az, hogy nagyapámnak szívproblémái vannak, és túl magas is a vérnyomása. Egyszer nagyon rosszul lett. Vitték a kórházba a mentők. Nagyapám Istennek hála azóta jól van, és arról számolt be, hogy egyik oldalán még látta a mentősöket, másik oldalán viszont egy színes kaput látott, ami be volt zárva. Ez azt jelenti számára, hogy még nem fog meghalni, még nem mehet be a mennybe, mert nem végezte még el a feladatait a földön. Nos, ez olyan, hogy vagy elhiszed, vagy nem. Mondhatod azt, hogy csak beképzelte, de olyat el is hiheted. Ez a te döntésed.

A másik "jel" az, hogy nemrég megtalálták Ézsaiás próféta könyvét, és bebizonyították, hogy az még időszámításunk előtt keletkezett. És mivel Krisztus születése az időszámításunk, ezért ez egy "jel". De persze ennek sem hihhet mindenki.


JEGYEZD MEG: EZ A TE DÖNTÉSED!

2020. jún. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!