Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten hogyan teremtette a...

Isten hogyan teremtette a tudomány szempontjából a világot? Tehát legyen világosság = nagy bumm

Figyelt kérdés

2020. jún. 21. 11:01
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Amúgy, még mindig várom a választ a kérdésemre. Tudomány idő alatt, hogyan teremtette Isten a világot? Tehét:

1. 13 milliárd éve volt az ősrobbanás - legyen világosság.

2. Utána vmiért kiugrotta a biblia a többi kialakulást, és a Föld kialakuláshoz ment.

3. Megalkotta a vízet Égboltozat (alsó és felső vizek szétválasztása.. Vagyis megalakultak az első óceánok és tengerek.

4. Égitestek megteremtése? Sztem ez inkább a másodiknak kellett lennie. Szóval vágjátok? :)

2020. jún. 22. 10:22
 32/38 anonim ***** válasza:
32%

Isten létére nem lehet tudományos úton eljutni. A tudomány csak arra bólint rá, amit tud igazolni, Istent pedig nem lehet tudományos úton igazolni. Erről beszél Pál apostol is:

1Kor 2:5 Hogy a ti hitetek ne emberek bölcsességén, hanem Istennek erején nyugodjék.

1Kor 2:6 Bölcsességet pedig a tökéletesek között szólunk; ámde nem e világnak, sem e világ veszendő fejedelmeinek bölcsességét;

Senkinek sem nyugszik a hite tudományon. Isten nem tudomány. Isten szellem. Istent a szellemeden keresztül tudod megtapasztalni, a Szent Szellem által. Amikor betölt a Szent Szellem, amikor meggyógyulsz, megszabadulsz általa, akkor megtapasztalod Istent. Más út erre nincs.

2020. jún. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
42%

"Istent pedig nem lehet tudományos úton igazolni."

De a világ kialakulását viszont igen... és ez NAGYON nem egyezik azzal, amit a Biblia leír.

Még legjobban akkor stimmel, ha a Föld teremtésével kezdődik minden (amiről ugye a Biblia nem is ír, késznek veszi).

Égi vizek pedig nincsenek. Úgy semmiképpen, ahogy a Biblia leírja.

2020. jún. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

"De a világ kialakulását viszont igen... és ez NAGYON nem egyezik azzal, amit a Biblia leír"

Még szép, hogy nem egyezik. A Biblia nem tudományos értekezés.

"Még legjobban akkor stimmel, ha a Föld teremtésével kezdődik minden (amiről ugye a Biblia nem is ír, késznek veszi)."

Nem értem, mi stimmel. Kifejtenéd, kérlek?

"Égi vizek pedig nincsenek. Úgy semmiképpen, ahogy a Biblia leírja."

Valóban? Mert milyen égi vizek vannak?

2020. jún. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Szerintem az égi vízeket úgy értik, hogy eső. Hiszen az eső az égből hullik, és víz. Ezért égi víz.
2020. jún. 22. 13:36
 36/38 anonim ***** válasza:
48%

Nem.

Régen úgy képzelték, hogy az égbolt kristályüvegből van, és kis ajtócskák vannak rajta, fölötte pedig folyó víz.

Ha az ajtókat kinyitják, esik az eső. Ezért kell imádkozni, hogy kinyissák.

Mondjuk felhőt oldalról életükben nem láttak? Nem tudom... de ez volt a hivatalos álláspont.


#34: utoljára a #19-ben írtam erről.

2020. jún. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 ...Laci ***** válasza:
38%

Mindenki, aki komolyan foglalkozik a tudománnyal, meggyőződik arról, hogy olyan szellem nyilvánul meg a világegyetem törvényeiben, amely magasabb rendű az emberi szellemnél. (Albert Einstein)


Bár ez tudom, nem válasz arra, hogy mi is történt kb. 13 milliárd év alatt. Azonban érdekes, hogy a Biblia leírása az Univerzum létrejöttéről akár párhuzamba állítható a modern tudomány felfedezéseivel.

A pontos részletek leírása nem a szentiratok feladata, ne várjuk azoktól, mert az a tudomány asztala. Bocs, de arra viszont nem vállalkoznék.

2020. jún. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

Eleve a "világosság" sem stimmel.

Az ősrobbanás kezdetén olyan durva sugárzás volt, ami nemcsak az atomokat bontja föl, de még az atommagokat is.

Utána viszont évmilliókig sötét volt minden. Egyetlen árva kis pislákoló fény sem létezett az első csillag megjelenéséig.

Az viszont megint csak annyira fényes volt, amilyet ma is ritkán látunk.

2020. jún. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!