Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt már valami furcsaság...

Volt már valami furcsaság amit Isten üzent neked? Vagy hasonló. Tehát nem tudtad beindítani az autót, pedig 3 perce még ment az autó! Saját igaz történetet eltudnál mesélni?

Figyelt kérdés

2020. jún. 22. 08:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom mennyire tartozhat ide, de nekem volt egy olyan, hogy nagymamám mikor szegényem már beteg volt, mentünk őt látogatni. Kérdezett miújság velem, mondtam hogy megyünk majd barátnőmmel egy nyárzáró kis összeröffenésre egy hét múlva. Nagyon komolyan elkezdte nekem mondani, hogy "kicsim, ne menj oda!" És hajtogatta, nem értettem miért.. Gondoltam csak félt mint szokott. Életem legborzalmasabb estéje volt. A legrosszabb döntésekkel, ami évekre megkeserített.


Amikor a legmélyebben voltam és a legnagyobb szükségem volt rá jött a párom az életembe, aki egy nagyon rendes, barátságos, vallásos családból származik és szerintem jót tett nekem abban is, hogy visszaerősítsem a hitem a sok negatív történés után.. Én ezt is egyfajta jelnek fogtam fel.

2020. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
78%
Úgy kb. 12-13 éves lehettem, amikor feküdtem az ágyamon, és azon gondolkodtam, hogy valóban létezik-e Isten. Akkor becsuktam a szemem, és ezt mondtam magamban: "Uram, ha valóban létezel..." és abban a pillanatban, mintha egy áramütés féleséget éreztem a gyomromban. Azonnal tudtam, hogy Ő az! :)
2020. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Érdekessek! Picit libabőrős lettem! :) köszike. Jöhetnek még. Sztem esélyesebb az, hogy létezik Isten, mint, hogy nem! :)
2020. jún. 22. 10:43
 4/31 anonim ***** válasza:
83%
A gyermekem hetek óta kórházban volt.Nem találtak semmilyen szervi bajt nála,vizsgálták mindenre de az eredmények negatívak lettek.Amikor azt mondta a doktornő hogy nem biztos hogy megéri a hétfőt elmentem a templomba.Kisírtam magam és könyörögtem érte.Aznap azzal fogadtak a kórházban hogy hirtelen javulás állt be az állapotában.Két héttel később már itthon volt.Máig nincs magyarázat a történtekre,legalábbis orvosilag.
2020. jún. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
2020. jún. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
ma 10:58 Örülök, hogy jól vagytok! Érdekes történet. Jöhetnek még... Kíváncsi vagyok. Velem még nem fordult elő. És mi van azzal, hogy engemet majdnem elütött egy busz néhány éve, de nem ütött el egyáltalán?
2020. jún. 22. 11:04
 7/31 FoxtrotLidérc ***** válasza:
74%
Nálam kicsit bonyolultabb a dolog, de TUDOM, hogy van egy felsőbb erő, ami próbára tesz, és mentőövet dob. Benne voltam egy rossz társaságban, és isteni csoda, hogy szinte gond nélkül ki tudtam jönni belőle, plusz a marhaságaimból nem lett rendőrségi ügy... :)))
2020. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
91%

Több ilyen is volt, de egyik sem bizonyítja Isten létét és akár véletlen egybeesések is lehetnek, mert ezek kicsi dolgok.


Egyszer volt olyan, hogy kértem Istent, hogy bizonyítsa be a létét azzal, hogy a következő napon egy tanár leejt valamit az órán. A következő napon az egyik tanár leejtett egy kulcstartót.


Egy lányba szerelmes voltam és szerelemet akartam neki vallani. Ekkor közölte velem, hogy elköltözik és csak barátok maradtunk. Utólag örülök neki, mert rájöttem, hogy nem is tetszik igazán és azt is megtudtam, hogy ős sem érez semmit irántam. Ezzel megtanultam egy fontos leckét, hogy ha valakibe szerelmes vagy az nem azt jelenti, hogy ő is beléd.


Többször is volt olyan, hogy valami problémám volt és akkor pont az a téma volt a sorozatokban, amiket néztem.


Aztán megint egy szerelmes történet: évek után jöttem rá, hogy szerelmes vagyok egy lányba, pedig egyáltalán nem is találkoztunk, csak a facebookon láttam pár képét lehet nem is voltam szerelmes csak elhittem. Facebookos bejegyzések alatti beszélgetésekből láttam, hogy egy fiúval beszélgetett és nem tudtam, hogy kapcsolatban vanank-e. Gondolkodtam, hogy megpróbáljam-e, de pont akkor tettek fel hasonló kérdést is a gyk-ra és a youtube is pont ilyen témájú videót dobott fel, meg akkor láttam meg egy Biblia idézetet, ami hasonló témát ír le.


Egyszer menni akartam valahova egy ismerősömmel és az azelőtti este azt álmodtam ,hogy elkések. Reggel felkeltem és úgy voltam vele, hogy alszok még, mert úgy is bőven odaérek, de aztán emlékeztem az álmomra és mégse aludtam, de még így is késtem egy kicsit, tehát jól tettem ,hogy nem aludtam.


Aztán van negatív is: Volt egy dolog, aminél minden jel arra mutatott, hogy ne tegyem meg, mégis megtettem. Ez vezetett egy olyan döntésemhez, amit egyik legjobban megbánok életemben.

2020. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
Előző válaszoló,ennyi véletlen nincs.
2020. jún. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Vagyis olyan parancsolat, hogy másnak a társát ne kívánjad? Amúgy bármi lehetséges, de ment a like mkinek. És jöhetnek még válaszok! :)
2020. jún. 22. 11:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!