Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok mormonokrol?...

Mit gondoltok mormonokrol? Meg misszionáriusokrol? Tetszik nektek ez a egyház?

Figyelt kérdés
2020. jún. 22. 17:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Leginkább személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi
2020. jún. 22. 17:42
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem nem tetszik, úgy tudom félrefordított Bibliájuk van. Mormon könyve pedig eretnekségeket tartalmaz, nem a valós Jézust hirdeti, tévtanítás.
2020. jún. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan badarság van tanításukba, rengeteg olyan, amit bármelyik történész is egyöntetűen cáfol. Ha valami ennyire ingatag lábakon áll, jó véleménnyel nem nagyon lehet róla lenni. Egyszerű átvágás.


Hogy jót is mondjak, elvileg az ingyenes angol nyeltanfolyamok jók.

2020. jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Rendesnek, de nagyon naiv embereknek tűnnek. A vallásuk komolytalan, ezt a South Park jól bemutatta.


Tipikus peldái azoknak, akiket megvezettek.


Üdv. egy ateista

2020. jún. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Ha velem szembe jönne két mormon és két Jehova tanúja, akkor szaladnék a tanúkhoz, hogy térítsenek meg, csak ne kelljen a mormonokkal szóba állnom...
2020. jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5


Szerintem a mormonok azért jobbak - emberileg - mint jehovisták.


A tanúk erőszakosak, meg fanatikusan hisznek a maguk hülyeségében. Normálisan beszélni velük szerintem nem igen lehet.

2020. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6.


Embere válogatja szerintem, bár nem ismerek sok tanút. "Támadtak" már le engem is az utcán, de van egy ismerősöm, aki tanú létére soha nem hangoztatja a nézeteit.

2020. jún. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

"A mormonok jobbak emberileg, mint a tanúk." Ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy elég erős kijelentés, hiszen nem ismersz minden mormont, se minden tanút. Ha csak a leszólítgatásra gondolsz, engem már szólítottak le mormonok, nem egyszer láttam a missziósaikat is, szóval az én szememben egálban állnak ilyen szempontból. Egyébként engem nem zavar az ilyesmi, ha nem érdekel nem hallgatom meg, ha meg épp van időm, akár végig is hallgatom őket, legalább megismerem őket egy kicsit. Nem értem az embereknek miért fáj, hogy leszólítják őket.


Az én véleményem a mormonokról, hogy nagyon távol állnak az igazságtól. Távolabb, mint a tanúk. A tanításaik sokkal zavarosabbak és elrugaszkodottabbak a kereszténységtől, mint a tanúké. Joseph Smith története (az alapítójuk az 1800-as évek első feléből), eléggé megkérdőjelezhető, és teljesen ellentmond a Bibliának. Elméletileg egy Moróni nevű angyal (na már ez fura, a Biblia alapján ez elfogadhatatlan...) útmutatásait követte, aki aranytáblákat mutatott neki, (amiket amúgy nem látott senki, talán 1 ember egyszer) amin le volt írva amerika titkos története. Olyasmik, hogy az Éden kert amerikában volt, meg ha jól emlékszem, zsidó telepesek érkeztek amerikába és birodalmat alapítottak stb...teljesen alaptalan, a Bibliának ellentmondó, történelmileg megalapozatlan, légből kapott dolgok. De, ettől függetlenül, ők két könyvet vesznek alapul, a Bibliát és a mormon könyvet. Egyébként olyasmit is olvastam már, hogy állítólag egy regényt használt fel a mormon könyv megírásához, de ugye ezt nem lehet bizonyítani. Lényegtelen. A tanításai teljesen ellentmondanak mindennek, valamint véleményem szerint Joseph Smith személye is erősen kétségessé teszi a hitelességüket. Elég csak a halálára gondolni. A börtönből való menekülés közben, miután kilőtte az összes golyóját, lelőtték és kizuhant az ablakon, majd a földön még négyen agyonlőtték. Most nem azért, de így hal meg egy próféta, egy szent ember? Menekülés közben fegyveres tűzharcban? Ez inkább valami vadnyugati párbajhős történetének hangzik, nem?

2020. jún. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!