Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinak az "Új Világ"...

Jehova tanúinak az "Új Világ" bibliafordítása (ÚVF) mennyire hiteles, szöveghű, pontos?

Figyelt kérdés

Tudom, sokszor megy erről a vita egyéb kérdések alatt, de szeretnék itt összegzett álláspont(ok)at kapni pro és kontra. Konkrét igehelyekkel, amik a kritizálók szerint értelmi szempontból tévesen lettek fordítva, és Jehova tanúinak véleményét is szeretném hallani erről.


Csak civilizáltan vitázzunk kérem :)



2020. jún. 22. 19:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Az itt írók többsége nem beszéli se a Jézus korabeli arám és héber nyelvet, se az ógörög nyelv azon nyelvjárását, amin az Újszövetség íródott, ezért csak olyan nyelvészekre hagyatkozhatunk, akik ehhez értenek.

Azok szerint pedig számos hiba van benne, ami még rosszabb, hogy számos helyen olyan plusz szavakat tettek be, amik sose szerepeltek a Szentírásban. Számomra például fájó, hogy a kegyelem szót teljesen megpróbálják eltörölni, illetve a keresztet, mint a kereszténység egyik legfontosabb jelképét is.

Továbbá elvileg már rég meghaladott a forrásszöveg is, amiből dolgoztak a fordítók. Már ha lehet fordítóknak nevezni őket, hiszen pont annyira ismerték a bibliai nyelveket, mint én vagy te.


De néhány írás a témáról:

[link]

[link]

[link]

2020. jún. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 qkker1 ***** válasza:
94%
Nem véletlenül hívják Új Világ Ferdítésnek, elég sok helyen beleírtak, hogy az Ördögtorony tanításainak megfeleljen!
2020. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!


A linkeket megnézem és részben már megnéztem, de igazság szerint itt a válaszokban szerettem volna konkrétumokat és főleg valami reakciót a tanúktól. Érdemi vitát szeretnék.

2020. jún. 22. 21:24
 4/23 qkker1 ***** válasza:
93%

"Érdemi vitát szeretnék."


Tanúktól olyat ne várj!

Már kismilliószor megcáfolták a hamis tanításaikat itt a Gyk-n, különösen " Vidripi " , régebben "Berta Woster", de őt már nem látom, jó ideje, mégis nyomatják az Ördögtorony tanításait.

2020. jún. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Én párszor láttam mostanában a válaszait.


De amúgy meg, ha az utcán meg a küszöbön annyira szeretnek vitatkozni, örülnék ha itt, átlátható módon is megtennék :D Őszintén szólva azt hittem, ők kimondottan szeretnek vitatkozni.

2020. jún. 23. 00:02
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

Tisztelt kérdező! Van egy jó ötletem. Mi lenne ha te személyesen és eredeti forrásból tájékozódnál? A jw.org tájékoztat arról, amire kíváncsi vagy. Egy válsz arra, amit kérdezel:


[link]


Ha eredeti forrásból szerzed az infót, akkor legalább megismered az ő érveiket és személyesen utána tudsz nézni annak. Hogy hol? Azt gondolom, hogy semmiképpen nem azoknál, akik a Tanúk ellenségeiként viselkednek, akiktől csak primitív gúnyolódásra telik.

Vannak pártatlannak nevezhető források.

2020. jún. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Kedves 6.


Köszönöm a válaszod.

Nem értem, milyen szempontból lenne pártatlan a Jehova tanúinak hivatalos weboldala. Nyilvánvalóan a tanúk javára elfogult.

2020. jún. 23. 00:20
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Nem kérdező, a Tanúk nem szeretnek vitatkozni. Mindenkinek, akinek csak lehet el szeretnék mondani a Biblia igazságát, így arra bármikor készek, hogy érveljenek a hitük mellett.
2020. jún. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
21%

Pontosabban fogalmazok. Azt mondtam hogy utána tudsz nézni pártatlan forrásokból annak ami a veboldalukon található. Aki az igazságot akarja tudni, az kideríti, mert megtalálható.

Ami a Tanúk oldalán van az csak egy forrás, aki veszi a fáradságot és őszintén utánanéz annak, amit közölnek, látni fogja, hogy egyáltalán nem megtévesztés és egyoldalú hangsúlyozása valaminek, amit igazságnak hívnak.


Nincs még egy olyan egyház, de szervezet sem, mely annyiféle forrást kutat és használ a bibliai igazságok kiderítésére, mint Jehova Tanúi!

2020. jún. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
93%

Én minden forrásnak utána néztem, amit a jehovista oldal felsorolt.

Tények: hetven év alatt öt dicséret szerű írás született, amiből kizárólag egyetlen egy a valódi dicsérő szó az új világ mellett.

További tény: azóta soha, senki nem állt a fordítás mellé, sőt voltak akik hivatalosan is elhatárolódtak tőle.

Olyan független teológus tudós sem dicsérte meg ezt a fordítást, akinek édes mindegy, hogy kicsoda Jézus és hogy valóban jehova e Isten neve. Egy sem. Senki.


Nézzük a tényeket, vagyis az egyik legfontosabbat egy példával, ez pedig a kegyelem hiánya. Ezt ugye valami homályos ok miatt kicserélték ki nem érdemelt kedvességre. Mondjuk nem csodálom, mert elég látványosan fogalmuk sincs a kegyelemről a való életben sem, így valószínűleg idegen volt számukra a szó.

Tehát a példa, hogy megértsük a két fogalom közti különbséget: ha bárki megölné a gyerekem, akkor én kedves lennék hozzá, amit ugye nem érdemelt ki. De kegyelem nélkül kivégezném.

2020. jún. 23. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!