Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a szerzetess...

Mi a véleményetek a szerzetességről ? Picit személyes jellegű a kérdés, azért írom ki. TÖBBI LENT.

Figyelt kérdés
Mostanában sokszor elgondolkozom, milyen lehet szerzetesnek lenni. Az életben sokmindent megéltem, jót és sokkal több rosszat. Találkoztam sokféle emberrel. Picivel több, mint 20 évemmel sokmindent megtapasztaltam. Ami a legnagyobb tanulság számomra, hogy MINDEN MÚLANDÓ ÉS VÉGES. Az élet is. Munkám is hiába lenne, egyik pillanatról a másikra kirúghatnak, az ember csak egy haszonállat, robotgép, aki addig jó, amíg profitot termel. Viszonylagos jólét is addig van, amíg pörög a gazdaság, de ha beüt valami gazdasági krach vagy válság (pl koronavírus) emberek ezrei válhatnak munkanélkülivé és földönfutóvá. Édesanyámat több éve elvesztettem, barátok egyik pillanatról a másikra leléptek, elhagytak engem, elköltöztek és azóta mindent megszakítottak velem. Ebből azt szűrtem le, hogy a barátok is jönnek-mennek, a barátság sem állandó, és mindenki csak addig volt/van mellettem, amíg érdekében áll és amíg hasznot húz belőlem, de mihelyst piszkos lesz velem barátkozni, azon nyomban eltaszít magától. Sok emberben csalódtam. Evilágon sem nagyon látom már a boldogságot, csak robot szinten létezek, eszem-iszom, alszom ennyi. Családot tuti hogy nem akarok, családi élet sem volt feltétlen egy üdvmenet. Mindent és mindenkit elvesztettem, aki fontos nekem. Arra jutottam, hogy várok még pár élet, de ha semmi nem változik, lehet elmegyek szerzetesnek. A világi élet csak köt engem, függésbe taszít, pénz, szex stb.... Azt érzem, ezen a szinten már nem tudok fejlődni, egy magasabb, spirituális szintre kellene lépnem, hogy teljes legyek és elcsendesedhessek a világ zaja és baja elől. A legnagyobb tanulság nekem ebben az életben, hogy minden múlandó és viszonylagos, mindent és mindenkit !!! elveszíthetek egyik pillanatról a másikra, ahogy az meg is történt velem, és az egyetlen kiút számomra egy stabil, biztos pont Isten lehet. Ezért gondoltam a szerzetességre.

2020. jún. 22. 21:53
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Röviden talán úgy tudnám összefoglalni, hogy megcsömörlöttem és csalódtam az Életben és az emberekben és az egyedüli menekvés Isten lehet, ehhez pedig a legjobb út talán a szerzetesség lenne, ahol nem hatna rám a Világ bűne és mocsara.
2020. jún. 22. 22:09
 2/34 anonim ***** válasza:
76%
Mi a kérdésed?
2020. jún. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
42%

Megértem az érzéseidet. Nem egyedül vagy ezzel, sokaknak van elege abból, ami az emberek között zajlik. Sokan elmennének egy lakatlan szigetre, csak hogy ne lássák a hülyeséget.


Azonban Isten nem gondolta, és Jézus sem emlitette, hogy a tanitványainak, vagy a követőinek a világtól elvonultan kell élnie. HA igy volna, akkor több dolog sem Biblia szerinti volna.

(Máté 5:16) 16 Ti is engedjétek fényleni a világosságotokat az emberek előtt, hogy lássák a jó cselekedeteiteket, és dicsőséget adjanak égi Atyátoknak.

(János 17:15) 15 Nem arra kérlek, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy vigyázz rájuk a gonosz miatt.

Az az akarata, hogy együtt éljünk a világban lévő többi emberrel, hogy hirdethessük nekik a remény és vigasz üzenetét. Péter a következőket mondta:(1Péter 5:8, 9) . . .Ellenségetek, az Ördög, fel-alá jár, mint egy ordító oroszlán, és azon van, hogy felfaljon valakit. 9 De ti szálljatok szembe vele szilárd hittel, tudva, hogy testvéreitek egész közössége hasonló szenvedésekkel néz szembe szerte a világon.

Krisztus inkább ’elküldte őket e világra’, hogy legyenek tanúi „a földnek mind végső határáig”

Világos, hogy Jézus nem azt akarta, hogy a tanítványai társadalomellenesekké váljanak, és őrizkedjenek mindenféle kapcsolattól, amit nem keresztény emberekkel ápolnak.Valójában az elszigeteltség megakadályozna egy keresztényt abban, hogy teljesítse a „nyilvánosan és házanként” végzett prédikálásra és tanításra vonatkozó megbízatásának betöltését is.

2020. jún. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Először is, hogy mi a véleményetek a szerzetességről magáról ? Másodszor, hogy lenne-e értelme bevonulni ebben a helyzetben ? Harmadszor, jó lenne, ha valaki reflektálna arra, amiket írtam a megjegyzés rovatba.


Előre is köszönöm.

2020. jún. 22. 22:27
 5/34 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy azt érzem, hogy ez a Világ engem "megront" és eltávolít a lényegtől, azaz Istentől. A pénz persze nélkülözhetetlen, de nem ad választ a világgal, élettel kapcsolatos kérdéseimre. Meg mit ér a pénz, ha belül üres vagyok, mint a sír ? Önmagában nem boldogít. Ez a világ rohan és a másik pont les***ja mi van velem, bocsánat a szóhasználat miatt.


Csak robot szinten létezem. Igazából senkinek nem vagyok fontos és senki nem szeret engem, ezért adhatnám át magam teljes egészében Istennek, az ő végtelen szeretetének, anélkül, hogy az evilági dolgok és függőségek visszahúzzanak engem. Gürizhetek egész életemben, akkor is egy nagy büdös senki leszek.


Remélem, hogy van Túlvilág, ami sokkal jobb és szebb, mint ez a földi élet. Nekem senki más nem maradt, csak Ő, Isten. Az emberek csak kihasználtak és elhagytak. Ebben az Életemben mindent elveszítettem, és inkább lehet a fontos dolgokra kellene koncentrálnom, aki soha nem hagy el és szeret, Istenre.

2020. jún. 22. 22:36
 6/34 A kérdező kommentje:
Persze nem rögtön gondolkodnék el ezen, hanem mondjuk 30 éves korom körül, akkor talán még tisztábban fogom látni az összképet.
2020. jún. 22. 22:49
 7/34 A kérdező kommentje:
Az életem egy káosz, csőd, egy senki vagyok, senkinek nem vagyok fontos. Az életem tönkrement, befuccsolt... De a lelkem talán még megmenthető... Isten talán meggyógyítja.. A szerzetességben meg közelebb kerülhetnék hozzá, anélkül, hogy az Evilág zaja, problémái, és a gonosz emberek hátráltatnának engem...
2020. jún. 22. 22:55
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia, milyen vallasu vagy?

Tudsz-e olyan helyet, ahova bevonulhatnal?

Mindenkeppen vedd fel a kapcsolatot szerzetesekkel, vagy olyanokkal, akik annak keszulnek.

Mi atlagemberek keveset tudunk errol. De az biztos, hogy oda nem lephetsz be egyik naprol a masikra. Tobbszor egyre hosszabb ideig kell bent laknod, es nagy sokara es sok feltetelnek megfeleloen dontenek ugy, hogy bevesznek.

(Ugy is alakulhat, hogy evekig keszulsz, vegul nem lephetsz be megsem.)


Altalaban szerzetesnek nem elsosorban azert megy az ember, mert zavarja a vilag zaja es baja. A "vilag bune es mocsara" elol a szerzetesek sem zarkozhatnak el teljesen. Ok is kozossegben elnek, csak masoktol tobbe-kevesbe elzartan.

Leginkabb az erdekelne az ehhez ertoket, hogy miert irsz olyan keveset a hitrol, Istenrol - szerzetesek azert lesznek az emberek, mert szuntelenul Krisztust akarjak szolgalni, es ennek erdekeben sok mindenrol lemondanak. Vannak olyan rendek, ahol szunet nelkul imadkoznak. Vannak, akik pl. tanitanak es kilepnek a vilagba, az atlagemberek koze.


Az alapjan, amit irsz, egy nagyon csalodott, kimerult es talan depresszioban szenvedo fiatalembert latok, akibol az eletorom hianyzik. Azt irod: "az egyedüli menekvés Isten lehet, ehhez pedig a legjobb út talán a szerzetesség lenne".


Ahhoz, hogy valaki Istenhez menekuljon, nem kell szerzetesnek lenni. Milyen a hiteleted vilagi emberkent? Probalj meg pl. egy csendes elvonulasra elmenni, lehet, hogy az is feltoltene. Vagy beszelj egy olyan pappal, akiben megbizol. Vagy egy pszichologussal akar, hivo pszichologusok is vannak, akar egy alkalomra.


Szerzetesnek lenni komoly pozitiv elhivast igenyel, amiben a szerzetesek (papiron legalabbis) vegtelen boldogsagot talalnak - lehet, hogy megvan benned, vagy meglesz, tehat nem lebeszelni szeretnelek, csak azt mondom, hogy mas lehetosegek is vannak, hogy az eletoromod visszaterjen.

2020. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

8-as köszönöm a tartalmas választ :) Egyébként római katolikus vagyok.


Nos, azt érzem, nagyon sokmindent megéltem ebben az Életben, jót és rosszat is, bár utóbbi időben vastagon a rosszat. Azt érzem, az Evilági Élet nem tud választ adni az én problémáimra. Megcsömörlöttem ettől az Élettől... Eleget láttam- talán túl sokat is.....


Nem ad választ a problémáimra, a miértekre. Azt érzem, csak visszahúznak az Evilági dolgok. Én nem akarok mindössze ezen a szinten létezni. Ha a lelkem meg tönkremegy, akkor tökmindegy...


Szerintem szintugrásra lenne szükségem, mert nem érzem, hogy lenne remény számomra. Minden kapcsolatom megszakadt az Evilággal. Nem tudok senkiben sem bízni. Persze szerzetesként is szeretnék tevékeny lenni pl beteggondozás stb...


A szerzetesség is egy közösség, de azért bízom benne, kevesebb gonosz ember van ott, mint egy világi közösségben. Tehát szeretnék segítő szolgálatot is végezni, ezzel együtt utazni, vagy valamilyen művészeti dolog is inspirálna esetleg, így ezek vonzanak.

2020. jún. 22. 23:14
 10/34 A kérdező kommentje:
Azt érzem, a problémáimat nem lehet ugyanazon a szinten kezelni. Az egész világképem összeomlott. Nekem ebben a Világban nincs többé helyem, sőt megtagadom ezt a lélek nélküli, gonosz világot.
2020. jún. 22. 23:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!