Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus egyházból "kilépet...

A Katolikus egyházból "kilépett" ember még visszakerülhet valahogy?

Figyelt kérdés
A szűk családom nem vallásos, de anyai ágon vannak katolikus rokonaink. Amikor kicsi voltam meg lettem keresztelve katolikusnak. Általános iskolában jártam hittanra, elsőáldozó is voltam, egy közeli templomban. Ilyenkor még nem volt szinte semmi hitem. Nem kellett semmilyen módon hitvallást tenni, csak be kellett magolni imákat, és bárki lehetett első áldozó. Ebben a gyülekezetben (legalábbis akkor) úgy tapasztaltam, hogy inkább a szertartásokra, a szabályok betartására fektetnek hangsúlyt. Hamar meg is untam az egészet. Ezután elkezdtem egy baptista imaházba járni. Itt teljesen más dolgokat tapasztaltam. Itt adtak a kezembe először Bibliát, itt tudtam meg, hogy saját szavakkal is lehet imádkozni, itt lett először valódi, személyes hitem. Be is merítkeztem ebben a gyülekezetben. Több katolikus ismerőstől kérdeztem, hogy szerintük így része vagyok-e még a katolikus egyháznak. Eléggé diverz válaszokat kaptam. Volt aki szerint, mivel bemerítkeztem egy protestáns egyházba, már soha többet nem lehetek katolikus. Volt aki szerint, mivel meg vagyok keresztelve örökké a katolikus egyház "gyermeke" maradok. Mások valahol a kettő között. Nem is zavarna, hogyha már nem lennék része a katolikus egyháznak, ámde az utóbbi időben egyre gyakrabban, egyre konkrétabban kapom az elhívást Istentől, hogy csatlakozzak egy kolostorhoz/ rendházhoz. Egyszerűen már nem tudom figyelmen kívül hagyni a dolgot. Szeretem a mostani gyülekezetem, de a baptistáknál ugye nem nagyon vannak apácák, és eléggé egyértelműen erre kapok elhívást és nem arra h teológus, vagy lelki pásztor nő legyek. Nem tudom, hogy megoldható-e hogy valahogy vissza kerüljek a katolikus egyházba? Ha nem akkor miért hívna el Isten olyan dologra ami lehetetlen? Nem érzem bűnnek azt, hogy protestáns gyülekezetbe kezdtem járni annó, hiszen ma másképp nem lenne élő hitem. Szerintem ez is Isten tervének a része volt. Valaki ismer hasonló embert mint én? Aki katolikusból protestáns lett (esetleg újra katolikus)? Valaki tudja, hogy ilyenkor mi a teendő?

2020. jún. 25. 22:42
1 2
 11/19 KZitus ***** válasza:

Szia

Ebből a bibliai idézetből megtalálhatod a választ a kérdésedre:

"És ő néhányakat apostolokul adott, néhányakat prófétákul, néhányakat evangéliumhirdetőkül, néhányakat pásztorokul és tanítókul, hogy képezzék a szenteket, szolgáljanak másokat, és építsék Krisztus testét, míg egységre nem jutunk mindnyájan a hitben és Isten Fiának a pontos ismeretében, és el nem érjük a felnőtt férfi szintjét, azt a termetet, amely Krisztus teljessége szerint való. Ezért hát ne legyünk többé gyermekek, akik mintha hullámok közt hánykolódnának, és ide-oda sodródnának a tanítás minden szelében, mert olyan emberekre hallgatnak, akik csalnak, és ravaszul megtévesztő dolgokat eszelnek ki. Miközben az igazat mondjuk, szeretettől indíttatva növekedjünk mindenben, összhangban azzal, aki a fej, Krisztus.Őáltala az egész testet harmonikusan egybeilleszti és együttműködésre készteti minden ízület, mely megteszi, ami szükséges. Ha minden egyes testrész megfelelően működik, az hozzájárul a test növekedéséhez, miközben felépíti magát szeretetben.

Azt mondom tehát, és emellett tanúskodom az Úr nevében, hogy többé ne járjatok úgy, ahogy a nemzetek, akiket a hiábavaló gondolataik vezérelnek. Elméjükben sötétség van, és eltávolodtak attól az élettől, melyet Isten ad, mert nem akarják megismerni Istent, és érzéketlen a szívük. Minden erkölcsi érzéket elveszítve, átadták magukat a gátlástalan viselkedésnek, hogy mohón mindenféle tisztátalanságot tegyenek.

Ti azonban nem azt tanultátok Krisztusról, hogy ő ilyen, feltéve persze, hogy hallottátok őt, és tanítottak benneteket általa, mivelhogy Jézusban van az igazság. Arra tanítottak titeket, hogy vegyétek le a régi egyéniséget, amely a korábbi viselkedésetekkel van összhangban, és amely romlott a megtévesztő kívánságai miatt. Továbbra is újítsátok meg a rátok jellemző gondolkodást, és vegyétek fel az új egyéniséget, amelyet Isten formált az akaratával összhangban, és amely igazi igazságosságon és hűségen alapul." Efézus 4:11-24

Kikeresheted a saját Bibliádból is, és imával kérve Istent addig olvasgathatod, ameddig meg nem érteti veled, hová, mire lettél elhíva. Ha ezt a Zsoltárok 1:1-3-al összhangban teszed, garantáltan ad neked értelmet és bölcsességet a döntésedhez.

2020. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%
Egyetértek azzal, hogy ha baptista keresztény lettél, akkor belekerültél Krisztus egyetemes, katolikus egyházába, amely felekezetek feletti valóság, az Úr ismeri az övéit. Ne enged, hogy az ördög a babonaságba csábítson!
2020. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

javítás:

Ne engedd, hogy az ördög a babonaságba csábítson!

2020. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#10

Na közben törölték is, amire ezt írtam.

2020. jún. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
12%
Megkérdezhetem, mi az az egyértelmű jel?
2020. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia,

A 9-es jól írja, először picit olvass utána, imádkozz, járj el misére megint és fontos, hogy beszélj egy pappal is erről. Esetleg felveheted az apáca renddel (egy vagy többel) is a kapcsolatot, ők útba fognak igazítani mi a teendő.

A Katolikus Egyház mindenki számára nyitott, a keresztséged is érvényes marad.. Hallgass a lelkiismeretedre. Szép áldott napot!

2020. jún. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
2020. jún. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

#8


"Vagy mondjuk a hitgyülivel, melyet szektának tartanak a reformátusok és evangélikusok is?"


A reformatusok es az evangelikusok nem tartjak szektanak a "hitgyulit", hanem neoprotestans felekezeten kivuli kisegyhaznak. A punkosdi karizmatikus egyhazakat okumenikus alkamakra is meghivjak.

2020. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom, hogy nézz utána, mit mondott Kálvin az újrakeresztelőkről. Talán ő kicsit illetékesebb ebben, mint te 😂
2020. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!