Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mik azok a találmányok,...

Mik azok a találmányok, amiket ha visszakerülne egy ember a múltba 500 évet, akkor ott helyben ő tudna "feltalálni", mert olyan egyszerű az elkészítésük, csak előtte senki nem gondolt rájuk?

Figyelt kérdés
Szóval nem autóra gondolok, amihez mérnöknek kell lenni, meg megfelelő technikai háttér kell. Hanem olyan találmányok/felfedezések az utóbbi évszázadokból, amik igazából csak egy ember ötletén alapultak és akár 1516-ban is feltalálhatták/felfedezhették volna őket, mert nem a technikai háttér számított hozzájuk, hanem hogy rájöjjön valaki hogy kell megcsinálni.
2016. okt. 17. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Rengeteg van. De legyen egy magyar. Golyóstoll. Egyszerű kivitelben megcsinálhatnád.
2016. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
1516-ban hogyan (vagy azokban a századokban), milyen akkor elérhető anyagokból csinálhatnál golyóstollat?
2016. okt. 17. 09:24
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egy gozgepet ossze tudnek dobni, talan egyszerubb elektromos cuccokat is.


Persze en mernok vagyok :)

2016. okt. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Inkvizíció,eretnekség,aztán máglya,a találmánnyal együtt.

Ez lett volna.


Viszont ha félvezetőket küldenénk az 1800-as évek második felére,az már egy érdekesebb kérdés lenne.

2016. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3:

Köszi a választ!


4:

Tehát akkor nem léteztek találmányok? Senki nem talált fel semmit az 15-17. században mondjuk? Vagy akik igen, azok hogy élték túl? Mindenkit elégettek?


---


Amúgy olyan kis egyszerű dolgokra gondoltam mint a penicilin, modern kori harisnya, töményszesz főző gépek (rézből pl), stb. De ha tudtok még ilyeneket (amikhez nem kellett extra technológia ami akkor nem volt, vagy elérhetetlen anyagok, csak maga az ötlet leginkább), akkor írjatok.

2016. okt. 17. 10:39
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Villámhárító, hőlégballon, gyufa, ingaóra.
2016. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Gramofon, fotográfia.


#4: Persze, meg azt hitték, hogy lapos a Föld..... Meg első éjszaka joga volt.....

2016. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a kérdést szét kéne választani.


Egyrészt, szerintem 1514-ben is meg lehetett volna már csinálni egy egyszerű gőzgépet, vagy a Fonó Jennyt, repülő vetélőt, mert ezek a valóságban egyszerű szerkezetek voltak, és a szövő-fonógépek nagyrészt fából voltak, de a fém alkatrészeiket is elő lehetett volna állítani 16. századi körülmények között is szerintem. Az más kérdés, hogy ha én pl. visszamennék oda, akkor fogalmam nem lenne, hogy kéne ezeket előállítani...


Szóval múzeumból, könyvekből tudom, hogy ezek egyszerű szerkezetek voltak, egyszerű volt a működési elvük, de ettől függetlenül én nem hiszem, hogy meg bírnám csinálni őket, ha visszaraknának a 16. századba.


És egyébként sem lenne szükség rájuk, mert a legtöbb találmány úgy születik, hogy szükség van rájuk. Fonó Jennyre a 18. században volt szükség, azért született meg akkor. Ha megépítenéd a 16. században, akkor lehet, hogy csak csodálkoznának rajta egyet az emberek, aztán utána ott porosodna egy sarokban, és senki nem foglalkozna vele.

2016. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

kőolajat finomítanék nekik. Egyúttal feltalálnám ugye a hőmérőt is.

Aztán benzines öngyújtót csinálnék, és árulnám is.

Persze a legnagyobb igény a jó ágyúcsőre lenne, amihez fejleszteni kéne a fémmegmunkálást. Egy tényleg precíz furattal, pláne huzagolt csővel lehetne csatákat nyerni. A Precíz fémmegmunkálás egyúttal pontosabb illesztéseket, hatékonyabb szivattyúkat és pl a gőzgép megépítésének lehetőségét is jelentené.

2016. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vree ***** válasza:
100%

Biztos láttad már interneten ezt a képet:

[link]


Fordítsd le, pontosan ilyen tippek vannak benne.


Egy egyszerű kiragadott példa: a fertőzést mikroméretű létformák okozzák, ezek hőkezeléssel (mondjuk étel/ital fogyasztás előtti felforralásával), szappannal vagy más fertőtlenítőel megölhetők. Különösen orvosok, kórházak esetében pusztán csak a rendszeres tisztálkodás, orvosoknál a műtétek előtti/utáni kézmosás és a műszerek forró vizes tisztítáa használat után hihetetlen mértékben segít megelőzni a fertőzések terjedését. Semmelweis abba őrült bele, hogy ezt nem hitték el neki.

2016. okt. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!