Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus vallás tiltja a...

A katolikus vallás tiltja a fogamzásgátló használatát?

Figyelt kérdés
2020. jún. 29. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
Én a katolikust vallást tiltanám be. Nem sok köze van Jézus tanításaihoz. Ki a francot érdekli, hogy a pedofíl papoknak vagy a pompában úszó pápának mo tetszik? Szerintem nem normális dolog 10-20 gyereket pottyantani, mert védekezni bűn. Elvileg csak a természetes család tervezést engedik, de az is ugyanúgy Isten kicselezése, mint a gumi. Csak gondolkodni kéne.
2020. jún. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
27%

#2

Én meg téged tiltanálak be, de nem lehet, mert minden hülyének lehet szabadon véleményt nyílvánítani.

2020. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen,tiltja.Ahogyan a fogamzásgátlás más,mesterséges módjait is.
2020. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg hazassagban is. Csak a termeszetes csaladtervezest engedelyezik.

De ha van valami, amire a valosagban sokan ralegyintenek, az ez. A fogamzasgatlast nem kell meggyonni, es en (bar nem vagyok katolikus) tudok olyan papokrol, akik negyszemkozt azt mondjak a hiveknek, hogy igazabol a lelkiismeretre van bizva.


VI. Pal papa tiltotta be a fogamzasgatlast 1968-ban, es vilagszerte mar akkor oriasi tevedesnek ereztek. Pl. az amerikai egyetemi papok korlevelet kaptak, hogy mondjak meg az egyetemistaknak, hogy vedekezzenek nyugodtan.

2020. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

"Én a katolikust vallást tiltanám be."

Miért csak a katolikust? A reformátust, az evangélikust és az ortodoxiát is be kéne tiltani, mert ők is ugyanezt tanítják.

A radikális (kereszténynek mondott) szekták sem zavarnak, ahol tényleg 10-12 gyerek van családonként, mert még a természetes családtervezést is tiltják?

2020. jún. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem tartom bűnnek.
2020. júl. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!