Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a menete annak, ha át...

Mi a menete annak, ha át akarok térni az iszlámra?

Figyelt kérdés
Èrdekel a vallás, elfogadom a tanait, a barátom muszlim. Még nem vetette fel, hogy akarja, de én szeretném tudni, hogyan lehetséges ez. Egyébként vannak itt muszlimok?
2010. aug. 1. 22:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Hát, ha szeretnél házirabszolga lenni, és 30+ fokos hőségben is feketébe bugyolálva járni, csak tessék...


Egyébként igen, vannak, és betérhetsz, megtették ezt már előtted többen is. Legtöbbje aztán persze meg is bánta, vagy a végletekig elferdítette a nézeteit és a gondolkodásmódját, hogy mégis azt hozza ki belőle, hogy akkor is jól járt.


Nézd, bármilyen vallás úgy hülyeség, ahogy van, és végül mindig csak a baj van vele. Akár a történelmet nézed, akár a jelent, vallásból végül mindig csak gyűlölet és viszály lett - minél többet papoltak előzőleg a szeretetről, annál inkább. Sokkal többre mész azzal, ha egyszerűen értelemesen gondolkodsz, emberségesen viselkedsz és emberhez méltóan éled az életed.

2010. aug. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi a választ kedves elsö, de nem a véleményedre voltam kívancsi, hanem a "hogyan"-ra.

Ha akarod, beszélgethetünk még a vallásról, meg az értelmes gondolkodasról, de most nem ez a téma.

Várom a segítséget továbbra is, köszönöm.

2010. aug. 1. 23:37
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Az iszlám vallás felvétele a hit tanusításával történik. Ez két muszlim tanú előtt zajlik. A szöveg arabul a következő módon hangzik: "Ashadú an lá ilaha ill Allah, va ashadú anna Muhammadar raszúl Ullah." Ennek a magyar jelentése: "Tanusítom, hogy egyetlen Isten van: Allah, és tanusítom, hogy Mohamed az Ő küldötte."
2010. aug. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
51%

Blablabla, tényleg nem értem, hogy miért kell rögtön ilyen ócska sztereotípiákat fölhozni, az, hogy valaki muzulmán nem azt jelenti, hogy rögtön vallási fanatikusnak kell lennie, mint ahogy a legtöbb keresztény nő sem megy minden vasárnap liturgiára, nem imádkozik naponta, pénteken is eszik húst stb. stb.


Válaszolva a kérdésre,elég egyszerű, ki kell mondani a következő hitvallást két muzulmán vallású tanú jelenlétében: "Lá illáh há il Allah Ásadú anna Múhammadan Raszúlú'lláh" ( Nincs más Isten Allahon kívül, és Mohamed az ő prófétája"


Egyébként azért jól gondold meg, tkp. szerintem nem baj, ha valaki áttér egy másik vallásra, mert (sztem) mindegyik vallás ugyanazt a célt szolgálja, tehát egyenrangú (kivéve az agyatlan szektákat), viszont szerintem mindenkinek meg kellene próbálnia azt a vallást követnie, amibe beleszületett.Én katolikus vagyok, és sok mindenben nem értek egyet a felekezet tanaival (pl. cölibátus, a Vatikáni egyházszervezet, meg a jelenlegi pápa is egy sváb ex-náci, úgy hogy van bőven kivetnivaló, de vannak jó oldalai is, és hát ebbe születtem bele, ez a szüleim vallása is....én ezt így látom, de persze a TE döntésed.Semmiképp sem azért térj át, mert a barátod muszlim, hanem csak ha TE magadtól gondolod így, mindenki mástól függetlenül.

2010. aug. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem csak ö az oka, hogy át szeretnék térni, de nagy szerepe van benne, az biztos. Nélküle sosem ismerkedtem volna meg az iszlámmal. Most, hogy többet tudok róla, tetszik. A hírekkel ellentétben én sokkal békésebbnek látom, mint akár a saját vallásomat. Eleve az, hogy "iszlám" azt jelenti, hogy "béke", hogy Allah azt akarja hogy az ember békében éljen magával és a környezetével. Hordoz egy erkölcsi viselkedési formát, elítéli az eröszakot, persze, ott a dzsihád, ami inkább az ember önmagával folytatott belsö harcára utal, nem a gyilkolásra. Habár az is elöfordul, ha meg kell védeni magukat. Mohamedröl amit hallottam, nyitott volt más vallásokra is, pl a zsidóktól is vett át dolgokat, a keresztényektöl is. Ès ha jól tudom, akkor nem romboltatta le a keresztény templomokat, söt megtiltotta hogy bántsák a keresztényeket. A keresztények viszont nem igazán tartották tiszteletben a más vallást.

Az öltözködéssel kapcsolatban vannak félelmeim, de nem kell a csador, csak ha hazamegyünk a családját meglátogatni, akkor egy kendöt kell a fejemre dobnom.

Ez még közel sem minden, de ha valamiben tévedek javítsatok ki légyszi, segítsetek dönteni. :)

2010. aug. 2. 08:01
 6/15 anonim ***** válasza:
27%

Pénz fejében békén hagyták a keresztényeket.


Egyébként olvastad a Bibliát?

2010. aug. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam, meg jártam hittanra, templomba, elsöáldoztam, bérmálkoztam, szóval valamit tudok. De azt nem tudtam, hogy pénz fejében békén hagyták öket.
2010. aug. 2. 19:33
 8/15 anonim ***** válasza:
49%
Az arra vonatkozik, ha iszlámmá térítenék Európát, ha fizetnek érte lehetnek zsidók is, meg keresztények is. Legalább is a terjeszkedéssel ez volt a törvény.
2010. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én muszlim vagyok(magyar, fiú, és áttértem), és vannak még itt muszlimok.


1. Megérteni, hogy mit jelent a tanúságtétel!

Ez nem azt jelenti, hogy érted magyarul, hanem azt,hogy mit hordoz magában.


"Tanúsítom, hogy nincs más Isten, kivéve Allah..."


Azt jelenti: Elfogadom, és megadom magam az egyetlen létező Istennek, és alárendelem magam az ő akaratának, és elutasítok minden bálványt, és hamis istenséget.(keresztényeknél pl.: Jézust mint Istent, vagy Isten fiát)

Allah: Az egy és oszthatatlan Isten.


"Tanúsítom, hogy Mohamed az küldötte!"

Azt jelenti: Elfogadom, hogy Mohamed az Isten utolsó prófétája, és elfogadom, az ő tanításait(amik közvetve az Isten tanítása).


Aki ebben hisz, az már muszlim, még akkor is ha nem tesz tanúság tételt, mert a hit a lényeg.

De a Tanúságtételre ettől még szükség van, hogy lásd magad is, hogy muszlim vagy, és megtörténjen a "váltás" az igaz útra, és hogy a testvéreid tudják, hogy a testvérük vagy!


Imádkozunk érted!

Ne feledd! Minden eddig bűne megbocsátatnak annak ki megtér, és olyan tiszta lesz mint egy újszülött csecsemő.

:)

2010. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%
Nos, mond, kedves Theofil, miért szeretnél átmenni az iszlámra. Nem bántásból, csak kíváncsiságból.
2010. aug. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!